FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
IDEI,IDEI,IDEI

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vandasnic



Joined: 18 Mar 2005
Posts: 46

PostPosted: Mon Mar 21, 2005 2:15 pm    Post subject: IDEI,IDEI,IDEI Reply with quote

ce ar fi daca ai putea cumpara points, pt erou.....nu cele principale, restul gen: archery, estates,etc., limitate sau f scumpe.sau depinde nush exact, cred ca ar fi ceva....macar faci mai multi bani.sau salvezi o gramada.
Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
alegzander



Joined: 11 Feb 2005
Posts: 110
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Mar 21, 2005 2:47 pm    Post subject: Reply with quote

Cum ma sa poti cumpara skiluri?

ASTEA le inveti prin experienta nu le iei de la market

ASTA chiar ar fi dezastru sa imi cumpar skiluri de 100 la toate
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
lord_seth



Joined: 14 Feb 2005
Posts: 28

PostPosted: Mon Mar 21, 2005 3:05 pm    Post subject: Reply with quote

Cumperi skilluri la noi si noi tipuri de soldati. Sau ii upgradezi, mai bine zis, pina la in anumit nivel (vezi Disciples). Se implementeaza simplu - si dinamic, le inventezi pe masura ce jocul creste in nivel- si totul devine mai pasionant, deoarece vei dori sa vezi ce tip de soldati vei avea de la nivelul (sau nivelele urmatoare).
Back to top
View user's profile Send private message
vandasnic



Joined: 18 Mar 2005
Posts: 46

PostPosted: Mon Mar 21, 2005 4:09 pm    Post subject: Reply with quote

nu e rea ideea, iar la replaiul anterior....tocmai asta ziceam sa fie piperat sau cu tzraita, nu sa iti poti lua 100 la toate, plus un standard...o limita
Back to top
View user's profile Send private message
budist



Joined: 12 Feb 2005
Posts: 94

PostPosted: Mon Mar 21, 2005 10:41 pm    Post subject: Reply with quote

o sa existe weapon research, care va imbunatatzi armele, nu se pot cumpara skilluri, ce-ar fi asta? campeaza unu la lvl 1, face bani, shi-shi creshte sg toate skillurile pana ajunge cu 100 la toate.
Back to top
View user's profile Send private message
vandasnic



Joined: 18 Mar 2005
Posts: 46

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 8:05 am    Post subject: Reply with quote

sata ziceam.....sa nu poata 100 la toate.sa aiba si eroul o functie, ca nu prea are. lasand cumpararea skilurilor la o parte

ex.:
dwarf.................daca tot este sub pamant blabla la prezentare..sa dea
+x% income
undead.......................sa reinvie nene, ca mie mi-au murit si nu a mai inviat nici bunica (care mai traieste inca)
deamon.........sa dea +x% mercenari sa zicem

orc...+x% offense
goblin....+x% deff
human....+x% research weapon (asta in cazul in care se introduce)
etc...
si soldatii sa fie diferiti...adik diversificati pe rase.chiar daca sa zicem au acelasi atac si def.....sa dea o nota complexa si placuta

apropos.......cum apare explicatie cand pui mouse pe skilurile eroului......................de ce nu se poate face la absolut toate? (cladiri, upgrades, weapons si soldiers)...cand pui mouse sa-ti dea aditional info.
sa fie ca lumea.

iar ca sa-ti alegi o rasa cand iti faci cont sa fie mai explicit ca nimeni nu cred ca a inteles formulele(eu unul nu , ca sunt mai incuiat)
Back to top
View user's profile Send private message
budist



Joined: 12 Feb 2005
Posts: 94

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 10:06 am    Post subject: Reply with quote

o sa se introduca pe viitor chestiile unice pentru fiecare rasa
Back to top
View user's profile Send private message
lord_seth



Joined: 14 Feb 2005
Posts: 28

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 5:18 pm    Post subject: Reply with quote

Nu asa, pur si simplu, sa cumperi de toate, ci sa se upgradeze si ei in functie de experienta, cumva, dupa cum am spus, asemanator cu "Disciples".
Back to top
View user's profile Send private message
lord_seth



Joined: 14 Feb 2005
Posts: 28

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 5:30 pm    Post subject: Reply with quote

E cam greu de implementat ceea ce gindesc eu pe structura actuala a jocului. Dar daca vrei sa cunosti ideea mea in amanunt, vorbim. La ce trebuie umblat urgent este complexitatea inutila de pe level1. Iti iei niste cladiri pt arme si gata, nu mai umbli niciodata acolo! Perfect inutil (de fapt doar ii incurca pe incepatori). Apoi piatra si lemnul: alta inutilitate - am atit de multe incit daca as da tuturor playerilor sa le foloseasca tot ar mai ramine...
Apoi rasele...la ce ne-am ales cite una la inceput nu inteleg. Orice proprietati ar avea si oricit de diferite (vorbesc de punctele alea celebre...) la nivele mari oricum nu prea mai conteaza...

Jocul actual este inutil de complex la inceput dupa care se subtiaza periculos de mult. Parerea mea.
Back to top
View user's profile Send private message
vandasnic



Joined: 18 Mar 2005
Posts: 46

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 6:21 pm    Post subject: Reply with quote

nu prea merge cu upgrade-ul ca la disciples..........pt. ca se vor face cu bani sau xp.........avand invedere ca iti mor..............nu prea cred ca iti mai convine, nu prea merge asta.dar la itemuri ar merge, adik sa poti cumpara mai scumpe si mai bune, si chiar soldati, diferiti...de ce nu intrati putin ca la utopia? sa fie in functie de pamant (land)? atunci nimeni nu ar mai ataca aiurea pt bani. lvl6 sa ia peste 2.000.000 de la cei de lvl1.
voi cum credeti ca am ajuns asa? in doar 4-5 zile (de cand am inceput jokul)
Back to top
View user's profile Send private message
lord_seth



Joined: 14 Feb 2005
Posts: 28

PostPosted: Wed Mar 23, 2005 1:47 pm    Post subject: Reply with quote

Ba merge beton, daca ti-as explica in amanunt ai spune uaauuu ce misto este Shocked ; de fapt ma bate gindul chiar sa ridic si eu un joc in jurul acestei idei Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group