FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
Perioada de gratie !!!
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
iulian



Joined: 15 Feb 2005
Posts: 108

PostPosted: Fri Mar 18, 2005 8:10 pm    Post subject: Perioada de gratie !!! Reply with quote

Cred ca ar fi fair-play in a lasa o perioada de gratie de 1 min. dupa momentul trecerii turei si sosirii banilor si momentul in care se poate ataca.

Se pare ca asa cum fac eu procedeaza toti jucatorii care ataca. Cei slabi (si credeti-ma nu e cazul meu) efectiv nu au nici o sansa.
Faza nasoala e (asa cu am patit mai devreme cu nightvol) daca si cel care primeste banii e pe faza si cheltuie banii. Atunci in afara de niste morti nu obtii nimic.

Pentru xp se poate ataca si in afara orelelor de bani !!!

L-as ruga pe Bashar macar sa ne spuna daca poate implementa in viitor asa ceva.

Eu unul, din acest moment, voi ataca dupa 1 min. de la primirea banilor !!!
Back to top
View user's profile Send private message
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Fri Mar 18, 2005 8:15 pm    Post subject: re Reply with quote

mersi mult Smile . m-am cam invatat si sunt pe faza cam mereu si ii cheltui, am mai avut scapari dar la alea nu ma supar Smile daca lipsesc 2-3 minute e greseala mea, dar nu prea e corect sa-i pierd la 1 secunda dupa ce ii iau Smile
Back to top
View user's profile Send private message
alegzander



Joined: 11 Feb 2005
Posts: 110
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Mar 18, 2005 8:40 pm    Post subject: Reply with quote

Tre sa spun ca nu m-am gandit nici o data la atacatul imediat dupa ce vine tura, si am si eu atacuri multe

maj sunt pt experienta , f putine sunt pt bani da si alea le fac mai mult noapte si dimineata

cred ca ar merge o mini protectie de 2-3 minute( ca nu la toti cred ca le merge bine netu)

asa ar putea si cei mai batuti de soarta (sau de aia ma mari , printre care si io, scuze pt asta) sa isi rezolve problemele
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
piem



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 120

PostPosted: Fri Mar 18, 2005 9:18 pm    Post subject: Reply with quote

Da e buna ideea, dar mie nu mie foarte clar cand se schimba tura... Ca nu e intotdeauna la acelasi moment de timp si sigur nu la min 0 sec 0. Eu am observat ca se schimba cu vreo 4 min mai repede.
La voi cum e?
Back to top
View user's profile Send private message
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Fri Mar 18, 2005 9:55 pm    Post subject: re Reply with quote

piem o sa iti spun cum e chiar daca in felu asta le iau un avantaj celor care stiu si te pot ataca Laughing la 6:30 intra banii
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Mar 18, 2005 9:55 pm    Post subject: Reply with quote

da pot sa fac asa ceva

banii vin la ora fixa(ora serverului si nu neaparat ce arata acolo ceasul acela) si sa fac ca intre minutele 00-05 si 30-35 sa nu se poata ataca

o sa remediez si asta ca ceasul acela sa arate exact cand vine urmatorul turn
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Fri Mar 18, 2005 9:57 pm    Post subject: re Reply with quote

oau, am postat in acelasi timp cu bashar Laughing ok, e bine asta, multumim mult bashar, sa ne si anunti cand o sa intre chestia asta ca sa stim sa nu asteptam banii degeaba
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Mar 18, 2005 9:58 pm    Post subject: Reply with quote

heey nightvol ai mai multe posturi decat mine !!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
piem



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 120

PostPosted: Fri Mar 18, 2005 10:09 pm    Post subject: Reply with quote

Bai, la mine sigur nu intra banii la 6:30... intra la 5:00...cred
Back to top
View user's profile Send private message
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Fri Mar 18, 2005 10:36 pm    Post subject: re Reply with quote

io stiu ca la mai multi intra la 6:30 ca am atacat si io noaptea. nu stiu ce sa zic cu tine, poate e diferit da. sa ii dai si tu un reload la pagina exact la 6:30
bashar scuze nene Very Happy te las sa ma interci daca vrei Smile totusi nu cred ca am facut spam pe aici Smile
oricum uite inca o idee pt calcularea soldatilor pierduti in batalii : daca cineva ataca doar pt experienta ar trebui sa se piarda mai putini soldati, deci daca cel atacat pierde mai putin de 15 mii sa nu piarda nici un soldat sau daca pierde mai putin de 15 mii sa i se ia 2 atacuri celui care a atacat in felul asta. in felul asta nu o sa se mai intample atacuri de genul : 5 atacuri in 10 secunde la care pierd 70 de soldati Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sat Mar 19, 2005 12:46 am    Post subject: Reply with quote

am modificat ceasul si ar trebui sa arate timpul cand vin banii cu mult mai mare acuratete
poate cu doar un delay de maxim cateva secunde

mai da-ti un refresh sa il resincronizati
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Sat Mar 19, 2005 11:37 am    Post subject: re Reply with quote

perioada de gratie nu e implementata, amaranth m-a atacat de doua ori la rand dupa numai 2 minute de la venirea banilor.
Back to top
View user's profile Send private message
iulian



Joined: 15 Feb 2005
Posts: 108

PostPosted: Sat Mar 19, 2005 11:42 am    Post subject: Reply with quote

Nightvol, perioada de gratie nu cred ca s-a implementat inca. Probabil ca va fi pusa cu primul upgrade.

Daca omul te-al lasat 2 min. inseamana ca nu trebuie sa te superi, toata lumea ataca. Daca nu am mai ataca, toata lumea s-ar pune pe campat si asteptat.

Basar, treaba cu ceasul nu e rezolvata inca. La mine banii inca vin mai repede, cu 5-6 min.

Cei care primesc banii cu 6'30" inainte sunt fericiti. Eu nu-i am inca la ora aia. S-ar putea sa fie o nesincronizare cu serverul (dar nu in sensul delay, cum ar fi normal).
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sat Mar 19, 2005 12:08 pm    Post subject: Reply with quote

sunteti siguri ??

ca eu am asteptal la mine sa vad 2 turnuri si ambele turnuri am primit banii exact cand a ajuns ceasul la 0:00
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
black angel



Joined: 14 Feb 2005
Posts: 33

PostPosted: Sat Mar 19, 2005 12:14 pm    Post subject: Reply with quote

la mine intrau la 6.30 ... acum intra la 00.00
cred ca nu tb lasata perioada de gratie prea mare, nu de alta dar se va ataca foarte rar apoi, si probabil doar pentru experienta... va deveni cam static
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group