FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
problema caselor POLL
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  

Cum credeti ca ar fi mai bine referitor la case ?
sa ramana asa cum este. cu crestere de 20% a pretului
31%
 31%  [ 5 ]
casele sa fie in functie de pamantul pe care il detine fiecare(cel propriu nu cel care poate fi capturat)
68%
 68%  [ 11 ]
Total Votes : 16

Author Message
piem



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 120

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 2:43 pm    Post subject: Reply with quote

De unde stii? Faci parte din echipa? sau doar speculezi?
Back to top
View user's profile Send private message
alegzander



Joined: 11 Feb 2005
Posts: 110
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 2:52 pm    Post subject: Reply with quote

daca vreti sa se poata lua o decizie ca lumea incercati sa aduceti lumea la vot( Very Happy stiu ca suna cam aiurea, da macar 40-50%)

asta pt ca 8 oameni nu pot sa decida pt restul de 450 cati jucam acum( nu e corect, ca nu ne-au ales reprezentanti pe noi)

asa ca
Quote:
bashar
trimite un mesaj la toti sa intre sa voteze ( si sa fie unu in engleza ca poate om avea si straini care il joaca)
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
dummy



Joined: 27 Feb 2005
Posts: 1

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 3:29 pm    Post subject: Reply with quote

Am votat si eu ptr pretul caselor in functie pamantul detinut in urma a tot ce am citit mai sus si subscriu.
Back to top
View user's profile Send private message
black angel



Joined: 14 Feb 2005
Posts: 33

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 5:27 pm    Post subject: Reply with quote

poate nu era ideea prea clara.
casele sa se poata face DOAR pe pamantul propriu (owned land), nu pe tot pamantul. asa ca pentru ala trebuie platit, iar la 40.000 cat e acu o parcela (ca ramai doar cu una chiar daca primesti doua) nu mi se pare ca e chiar ieftin. dar nici nu se ajunge la preturi aberante de milioane (sau zeci de milioane) pentru o casa. si pentru cei de level mic cred ca ajung cele 20 parcele de la inceput.
bashar ar putea sa faca un calcul si cu niste cresteri mai mici (de 10% sau 5%), dar pentru un jucator de lvl mare (>20) cred ca preturile vor fi imense, k el o sa vrea populatie.
plus ca experienta aia ce trebuie adunata pentru a urca lvl-urile creste tot in mod alarmant :-/
Back to top
View user's profile Send private message
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 6:15 pm    Post subject: re Reply with quote

mai mult decat alarmant Smile
You are a level 14 deamon
Exp needed: 64756
cand oi mai face io atata experienta ? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 8:00 pm    Post subject: Reply with quote

da exp o sa fie recalculata oricum

dar chestia sa iti faci case numai pe owned land nu aduce pana la urma la populatie infinita daca ai bani ?

si asta si la level 1 chiar ??

adika ce incercam cu totii sa evitam si de asta am si facut chestia cu 20%
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 8:51 pm    Post subject: re Reply with quote

atunci poti pune o limita, dar preturile astea sunt prea de tot.
Back to top
View user's profile Send private message
piem



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 120

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 8:59 pm    Post subject: Reply with quote

O alta idee ar fi ca nr de case pe care le primesti la fiecare level sa fie putin mai mare. E clar ca doar 3 case nu sunt de ajuns. Dar daca se face un calcul in functie de intervalul de xp necesar intre doua nivele, se poate mari nr de case. Astfel, sa zicem ca atunci cand treci de la 9 la 10 sa poti sa faci default 6-7 case si doar restul sa fie cu pret din ce in ce mai mare. Si astfel s-ar acoperi necesarul de case, si nu cred ca s-ar mai ajunge la preturi asa de mari. Mi se pare o solutie de compromis.
Back to top
View user's profile Send private message
alegzander



Joined: 11 Feb 2005
Posts: 110
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 9:06 pm    Post subject: Reply with quote

Pai hotarati ceva ca sa stiu daca mai dau ceva milione pe o noua casa ca m-a luat nightvol in top la income

si mai repet incercati sa ii faceti pe lume sa intre sa voteze ca 10-12 oameni nu pot decide pt tot jocul
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
piem



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 120

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

Pai oricum de decis decid administratorii, noi doar ne spunem pasurile... ca pana la urma ei o sa scoata banii din asta Laughing
Si daca restul nu intra, e destul de clar cat le pasa de evolutia jocului. Pe forum suntem pana in 10 insi care se implica si carora chiar le pasa de parca ar fi jocul nostru.
Asa ca sa nu ai mustrari de constiinta...
Back to top
View user's profile Send private message
alegzander



Joined: 11 Feb 2005
Posts: 110
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 9:17 pm    Post subject: Reply with quote

ma gandeam si eu ca poate modificarile majore ar trebui sa fie facute daca maj e de acord, ca doar suntem intr-o tara diplomatica
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 9:17 pm    Post subject: re Reply with quote

corect, nu e vina mea ca ei nu intra pe forum, ar fi bine sa vina fiecare cu cate o idee - gandeste-te ce rpd s-ar dezvolta jocul daca fiecare ar veni cu cel putin o idee. dar asta este, probabil multi se si gandesc ca nu are rost sa se implice din cauza ca nu mai au cum sa-i ajunga pe "monstrii" Laughing Razz dar ar fi bine sa auzim si parerile lor. desigur, atata timp cat nu e o parare ca cea a baiatului ala care s-a bagat in seama la celalat topic - ymir parca Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
alegzander



Joined: 11 Feb 2005
Posts: 110
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 9:26 pm    Post subject: Reply with quote

Da ma da cred ca ara trebi sa fi totusi informati

Sa ni se trimita un mesaj direct in joc de la un admin care sa ii anunte pe toti care sunt optiunile, sa putem zice ca macar am incercat, si ca atunci daca nu intra chiar ii doare in cot de joc si rezolvam noi treaba !!!!

Si na :sa le mai zica ca si la oamni ca asta nu e var finala si pana atunci vor ma fi multe restarturi si astfel mai multe posibilitati de a se face remarcati
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group