FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
casele !

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 6:50 pm    Post subject: casele ! Reply with quote

costurile la case cresc alarmant si mi se pare aiurea sa dau 1 milion pe o casa care aduce 100 de oameni care la randul lor aduc 2000 gold/turn.
deci eu zis asta : casele sa fie facute in functie de pamantul pe care il are fiecare, in functie de cel propriu, nu de cel care poate fi capturat de ceilalti, in felul asta oamenii o sa mai si cumpere pamant pt ca atunci s-ar merita. eu zic ca asa ar fi mult mai bine pt evolutia jocului.
cei care deja au dat bani grei pe case sa nu se supere pe mine pt ca zic urmatoarea chestie : SA SE FACA CEEA CE ZIC EU DUPA RESETARE. am incercat asa cu 20% crestere si nu prea merge, invoc acelasi lucru - cei puternici devin si mai puternici si cei slabi raman si mai mult in urma. eu am ajuns pe la 430 de mii o casa dar deja cred ca o sa ma opresc pt ca 100 de oameni nu merita banii astia.
Back to top
View user's profile Send private message
budist



Joined: 12 Feb 2005
Posts: 94

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 8:26 pm    Post subject: Reply with quote

HOOO MEY, o sa se clarifice shi asta peste o sapt.
Back to top
View user's profile Send private message
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 9:08 pm    Post subject: re Reply with quote

de ce ostilitatea asta ? Razz io am venit cu o idee Smile puteai sa-ti spui parerea
Back to top
View user's profile Send private message
budist



Joined: 12 Feb 2005
Posts: 94

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 9:58 pm    Post subject: Reply with quote

nu sunt ostil, am zis doar ca o sa se clarifice shi casele, o sa se echilibreze
Back to top
View user's profile Send private message
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 10:04 pm    Post subject: re Reply with quote

ar fi bine pentru ca solutia asta care s-a gasit nu e buna, deci noi sa venim aici cu idei ca pana la urma ajungem la un joc frumo. pt ca mie imi place
Back to top
View user's profile Send private message
piem



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 120

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 10:29 pm    Post subject: Reply with quote

Mie nu mi se pare alarmanta pb cu casele, ba din contra mi se pare ok. Daca nu se facea acest lucru era nasol. Asa fiecare se intinde cat il tine plapuma... Ai bani cumperi, pt ca atunci cand ai nevoie disperata de oameni ai da si 1,5mil pe o casa doar sa AI posibilitatea sa o iei. Repet, mie mi se pare foarte ok asa.
Propun sa se faca un poll si sa votam... cui ii place si cui nu aceasta idee.
Back to top
View user's profile Send private message
alegzander



Joined: 11 Feb 2005
Posts: 110
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 10:43 pm    Post subject: Reply with quote

BAI eu dau milioane bune pe casele alea dar o fac ca am nevoie masiva de pop
Daca ai nevoie faci sacrificii
Daca nu bine a zis piem : te intinzi cat te tine plapuma
si ca sa vezi ca lumea cumpara terenuri :


You have 595 square kilometers.

Of which you own 100 square kilometers


daca te gandesti ca primesti 20 eu am 80 in plus cumparate

si MAI am nevoie de pop atat pt terenuri cat si pt armata !

PS : ai mei mineri fac 4 mii


ca pana la imposible mai am de urcat Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
black angel



Joined: 14 Feb 2005
Posts: 33

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 11:27 pm    Post subject: Reply with quote

mie mi se pare buna ideea cu "ai pamant propriu faci case pe el". se poate stabili un numar de, sa zicem, doua case pe parcela de pamant propriu. altfel preturile la case o sa ajunga la niste sume aberante, cu cresterea aia de 20%. si acum sinteti doar level 13-14. ce preturi o sa fie daca o sa ajungeti level 25 ???
si la doua case pe parcela de pamant propriu poti sa faci 40 de case pe cele 20 de parcele initiale. cred ca e bine. eventual se poate umbla la pretul pamantului si la cel al caselor, care sa ramana fixe totusi.
iar daca se cumpara teren, se si introduce teren in joc. pentru ca multi jucatori o sa ramana doar cu terenul propriu, asa ca nu prea vad de unde o sa mai castigi teren prin lupta. altfel nu vad rostul chestiei cu "cumperi doua parcele, dar intra doar una la teren propriu".
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group