FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
NEMULTUMIRE !!!
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
iulian



Joined: 15 Feb 2005
Posts: 108

PostPosted: Sat Mar 12, 2005 8:42 am    Post subject: NEMULTUMIRE !!! Reply with quote

Am ajuns sa ma enervez de fiecare data cand intru in joc.
Daca la inceput intram de 4-5 ori pe zi, acum intru maxim o data !!!


1. Populatie prea putina !!!
Toata lumea cere oameni mai multi. Ne-ati pus sa cumparam pamanturi. Ce sa facem cu ele, ca nu avem oameni.
La un upgrade de nivel primesti (lvl 11 de ex.) 300 de oameni in plus. Daca-i bagi in armata inseamna max. 500-600 mii cresterea atacului sau apararii. Insuficient. Daca-i bagi in tarani castigi cateve mii pe tura. Foarte putini.


2. Experienta foarte putina.
Am avut de strans cca. 19.000 xp pt. trecerea la lvl 12.
Pai daca atac useri slabi si iau 25 puncte la un atac inseamna ca am nevoie de 190*4 atacuri. Adica vre-o 16 zile (cu 48 de ture pe zi). Nu vi se pare cam mult.
Daca atac numai useri puternici (si sunt maxim 10 in joc) si iau 50-100 de puncte, ar trebui sa stau numai vre-o 8 zile, dar nu pot ataca mai mult de 5 ori un user pe zi. Imi mor atatia oameni (ca sa nu mai vorbesc de cei atacati) incat tot ceea ce castig bag inapoi in soldati. Nu acumulez mai nimic.

3. Preturi foarte mari.
Bun asa ati hotarat. Dar ce ati facut ca si veniturile sa creasca ?
Ati inzecit preturile si ati lasat veniturile aceleasi. Pana si astia a lui Basescu mai dau o indexare, o majorare ceva. Dati drumul la populatie sau mariti venitul pe tura.

4. Soldatii vs Recrutii
Admini, daca am recruti de ce nu mor ei primii la atac sau aparare. De ce mor aleator ba din atac, ba din aparare, ba din cei ieftini ba din cei foarte scumpi.
Ar trebui ca soldatii sa moara dupa ce nu mai am nici un recurut !!!

5. Intrati mai des pe forum.
Userii au probleme, se plang, daca nu va vad macar pe voi se duce dracului totul.
Fiecare a investit din timpul lui ceva in acest joc. Oamenii au nevoie de voi, sa stie ca sunteti langa ei. Jocul e in dezvoltare. Atunci ascultati si rezolvati problemele si cererile noastre.


Pareri?!


Last edited by iulian on Sat Mar 12, 2005 5:27 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
piem



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 120

PostPosted: Sat Mar 12, 2005 9:18 am    Post subject: Reply with quote

Iuliane, cu toate ca imi vine sa te strang de gat ca mi-ai omorat 40 de oameni si la preturile astea stii ce inseamna asta, la ceea ce ai scris mai sus sunt intru totul de acord. Toate astea le-am mai spus si eu, dar se pare ca nu intereseaza pe nimeni sau cel putin asa pare. Nu apare nici un admin pe aici sa-si dea cu parerea... Poate au abandonat jocul...
Back to top
View user's profile Send private message
iulian



Joined: 15 Feb 2005
Posts: 108

PostPosted: Sat Mar 12, 2005 9:44 am    Post subject: Reply with quote

Sorry Piem. Dar nu am alternative, decat sa atac intr-una. Pana nu dau adminii drumul la populatie nu am ce face.
PS Ti-am omorat 40 de soldatei si inca 20 cand ai atacat tu ?!


Sa revin
Quote:
You have 0 out of 3799 population available.

You have 1429 population assigned to lands.

dar
Quote:
3901 workers needed to achieve maximum land production.


Deci AM MARE NEVOIE DE OAMENI !!!
Back to top
View user's profile Send private message
black angel



Joined: 14 Feb 2005
Posts: 33

PostPosted: Sat Mar 12, 2005 10:13 am    Post subject: Reply with quote

poate te lamureste drake cum e cu resursele prin jocu asta, k acu o zi jumate era sub mine la tot, iar acum are atac si aparare impresionante, k sa nu mai vorbim de dimensiunea armatei. Shocked
si pot sa spun ca am petrecut ceva timp pe joc saptamana asta, nu ca saptamana trecuta, cand am fost plecat si m'am trezit cu armata decimata.
pe chestia cu soldatii, cum si care mor, is cam nemultumit si eu. nu prea investesc in mercenari, dar mi se pare ilogic sa moara primii soldatii mai puternici nici cand atac un adversar cu o armata ceva mai mare ca a mea, ce sa mai zic de situatia in care e mai mica (si defence considerabil mai mic also).
Back to top
View user's profile Send private message
piem



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 120

PostPosted: Sat Mar 12, 2005 10:32 am    Post subject: Reply with quote

Da Iulian, 40+20 ca eram curios cati imi mor daca te atac si eu. Stiu ca m-ai atacat pt xp... din pacate astea sunt conditiile jocului. Si cred ca ra mai trebui lucrat la ecuatia dupa care mor soldatii la o lupta. Ecuatia actuala am impresia ca tine cont de level ceeea ce nu mi se pare normal.
Eu am propus ca dupa o lupta, daca iti mor sa zicem 10 oameni sa poti sa mai recuperezi de pe campul de lupta ceva din arme, vreo 4-5 arcuri, 3 sabii, 6 armuri, ceva de genul asta... cred ca ar fi mai interesant.. Ce parere aveti?
Back to top
View user's profile Send private message
black angel



Joined: 14 Feb 2005
Posts: 33

PostPosted: Sat Mar 12, 2005 10:40 am    Post subject: Reply with quote

logic ar fi sa recuperezi, cel putin ca atacant Very Happy dar si cel atacat ar tb sa mai ramana cu ceva. una peste alta armele is cam scumpe. eu, chiar daca as fugi de pe campul de lupta, tot as alege sa car dupa mine o arma doua in plus decat sa ma intorc acasa cu mana goala Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
iulian



Joined: 15 Feb 2005
Posts: 108

PostPosted: Sat Mar 12, 2005 11:05 am    Post subject: Reply with quote

Cel mai corect ar fi sa recuparam macar armurile daca nu si oamenii.

PS Vad ca ne bagam singuri in seama !!!
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sat Mar 12, 2005 11:17 am    Post subject: Reply with quote

Am avut niste probleme la facultate si nu am putut fi prea activ pe forum

formulele pt exp si si cum mor soldatii vor fi refacute in totalitate
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
piem



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 120

PostPosted: Sat Mar 12, 2005 12:29 pm    Post subject: Reply with quote

CAND??? Ca deja ne plictisim...
Trebuie regandite/refacute repede urmatoarele:
- populatia
- nr de depozite in banca/zi
- ecuatia dupa care mor soldatii
- ecuatia de xp
- recuperarea armelor de pe campul de lupta
Si as vrea daca se poate sa se adauge o linie sub iconitele cu soldatii din partea standa a paginii, cu un text de genul: You army size is: xxx, la fel cum a fost adaugat si chestia cu levelul curent si xp-ul, chestii foarte bune.
Si mi-ar mai placea sa stiu daca userul x sau y este online su offline, nu se poate face ceva in privinta asta?
Back to top
View user's profile Send private message
alegzander



Joined: 11 Feb 2005
Posts: 110
Location: Bucuresti

PostPosted: Sat Mar 12, 2005 1:03 pm    Post subject: Reply with quote

BAI dati-ne voi ca daca cumparam terenuri sa primim si pop sa o munceasca

sau scumpiti casele( sa zicem la 100-200 mii,sau chiar mai mult daca VRETI) da sa putem cumpara mai multe ca avem nevoie de pop

am echipamete pt soldati si terenuri pt inca vreo 600 de oameni
deci chiar daca fac lvl nu imi ajung

Sau scoateti def din lista de atac( ca favorizati doar atacatorii)
si cand dau cu spy atunci il vad

Ca sa putem castiga si def exp !


PS: noroc cu piem ca ma plimb cu el (fac off cu 1% mai mult ca al lui si iau exp)
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
avu



Joined: 07 Mar 2005
Posts: 2

PostPosted: Sat Mar 12, 2005 1:20 pm    Post subject: Reply with quote

Chestia cu estimarea def e o mare greseala. Eu am 99% off won si nu am avut picior de spion.

Altceva aia care sunt slabi isi pierd interesul pt joc ca ii ataca iulian si altii (chiar io) pt gold. Goldu luat pe atac ar trebui sa fie fix.

Imi mor prea multi oameni. Am ajuns sa cumpar mercenari si spioni ca sa scada incomu nu cumva sa atrag atentia la aia cu ofence mare. Nu de bani luati ci de soldatii morti.

Daca ati baga din cand in cand cate un land din alea cucerite la owned lumea ar ajunge sa mai si cumpere teren ca s-ar termina la un moment dat.

Prea putina populatie. Si oamenii nefolositi nu dau destul defense. Asa daca ataci pe unu cu cateva nivele sub tine e clar ca il bati. Daca ar fi mai multa pop care ar da def mare (dar mare) ar fi jocu mai echilibrat. Unii ar avea banii multi cu soldatii. Altii banii mai putini fara soldatii dar totusi in stare sa-i protejeze.

Parea mea.
Back to top
View user's profile Send private message
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Sat Mar 12, 2005 1:44 pm    Post subject: re Reply with quote

the defense of peasants increases if you invest experience points in unarmed combat, so you don't have to complain about that
Back to top
View user's profile Send private message
levent1402



Joined: 15 Feb 2005
Posts: 27

PostPosted: Sat Mar 12, 2005 2:45 pm    Post subject: cea mai mare problema Reply with quote

cea mai mare problema a acestui joc este faptul ca multi useri au mai multe conturi..ii inteleg pt ca sunt putini oameni care joaca acest joc si care sunt activi si pur si simplu nu prea avem pe cine sa atacam.
Back to top
View user's profile Send private message
iulian



Joined: 15 Feb 2005
Posts: 108

PostPosted: Sat Mar 12, 2005 5:14 pm    Post subject: Reply with quote

Toata lumea e suparata pe mine.

Fratilor nu eu sunt problema voastra. Nu eram eu, era altineva cu ofensul cel mai mare.

Hai sa fim sinceri ! Voi nu atacati ? Cum luati xp ?

Cred ca sunteti suparati mai mult de pierderea oamenilor decat de goldul pierdut. Daca adminii nu fac ceva in privinta limitarii nr. de soldati care mor intr-un atac, a celor care mor prima data (recrutii !!!) o s-o tot lalaim asa pana ne-om plictisi !!!

Pot ataca in jur de 70 de oameni cu cele 48 ture zilnice!
Daca atac un insane pierd cel putin 5 soldati din care 3-4 championi (cel atacat mai mult de 10, de obicei 15-20).
Daca atac un very strong pierd pe putin 7-8 soldati !!!! De ce? Nu stiu.
Daca atac un strong sau un weak pierd maxim 1 om.
Atunci stau si va intreb. Pe cine sa atac?
Si am luat decizia (buna, proasta asta e!) sa-i atac pe cei cu bani, pe cei cu peste 100.000 gold indiferent de apararea lor.
Per total la 48 de atacuri, desi le castig pe toate si iau peste 80-90 mii gold mai raman la dispozitie maxim 1 milion (diferenta se duce pe "invierea mortilor").
LOL
Daca as campa si as putea sta online mereu, as produce cca. 100.000 gold pe tura, adica 4,8 milioane e zi. Repet cu conditia sa cheltui mereu banii, ca sa nu-i fure cineva !!! Dar nu as mai putea face xp necesar cresterii in nivel.
Solutia ramane deci cresterea populatiei si/sau reducerea victimelor!!!

Marele avantaj al acestui joc e ca nu necesita prea mult timp de stat on-line. Nu ai chef de joc trei zile, scoti minerii si gata.
Eu unul pierd maxim 1/2 ora pe zi cu acest joc, cate 5-10 min. de 3-4 ori pe zi (in comparatie cu dt unde stateam cca. 3-4 ore zilnic).

Deci problemele noastre pot fi rezolvate, dar nu de noi !
Back to top
View user's profile Send private message
alegzander



Joined: 11 Feb 2005
Posts: 110
Location: Bucuresti

PostPosted: Sun Mar 13, 2005 9:31 am    Post subject: Reply with quote

S-a dat frau la populatie oameni buni asa ca bagati, dar fiti atenti la preturi!
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group