FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
UPDATE

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
snootzy



Joined: 04 Jun 2005
Posts: 95
Location: Cluj-Napoca

PostPosted: Sat Jul 07, 2007 12:04 pm    Post subject: UPDATE Reply with quote

deci ? ..... ati terminat cu examenele ??? .. ca eu am gatat cu bacu Razz .... putem incepe cu sugestii si cu ajutor ???
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Sat Jul 07, 2007 2:37 pm    Post subject: Reply with quote

eu cred ca putem incepe sa venim cu sugestii , ca, chiar dc bashar nu se poate apuca inca ; sunt convins ca nu vom pica de acord asupra la toate de la inceput , deci ar fi bine sa incepem ...
O sa vin in curand cu o lista de eventuale imbunatatiri , desi am presentimentu ca doar eu , snootzy si sickness vom discuta pe baza lor Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
snootzy



Joined: 04 Jun 2005
Posts: 95
Location: Cluj-Napoca

PostPosted: Sat Jul 07, 2007 5:22 pm    Post subject: Reply with quote

Very Happy numa presimtire ??? .. eu sunt sigur de asta .... hai ada ceva idei .. ca ma apuc sa ma gandesc si eu al cateva Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Sat Jul 07, 2007 7:31 pm    Post subject: Reply with quote

Vin cu 2 sugestii momentan , si mai ma gandesc :
Unrestul -- nici nu se simte prezenta lui ! Chiar dc unrestu e "Rebelious" , mari "dezastre" nu vad. La mine in ultima luna a fost un singur jaf de 700.000 gold, si am avut numai rebelious. La cat de infricosatoare e prezentarea la unrest , ma asteptam sa fie mai violenta multimea Rolling Eyes
Cred ca ar trebui sa fie mult mai dure consecintele unui unrest mare :
* sa aibe impact direct asupra productivitatii ( caci dc nu sunt destui soldati sa pazeasca muncitorii, ; nu vad dc acestia nu ar trage un pic chiulul ? Very Happy ) , si aici sa fie pana la un max de -20% productivitate pe turn
* furturile sa fie mult mai dese ( poate chiar 4-5 pe zi , iar la un furt sa se ia mai multi bani decat acum )
* o data la un anumit interval de timp , dupa o perioada mai mare de unrest , un anumit procent de populatie ( 5-10% ) sa paraseasca imparatia.

Religion : eu zic sa se schimbe sistemu prin care zeii dau blessinguri . Parca sunt prosti, cand ai nevoie de ele nu le da, si cand nu ai - le da . Eu zic sa nu se mai dea blessurile la nimereala, ci chiar sa fie un buton prin care userii sa le ceara de la zei cand e nevoie!
Bine, dar asta sa se poata face la un anumit interval de timp . Adica sa fie un fel de religion points / turn ( numaru lor fiind afectat de starea in care se afla zeii ) , si cand atingi un anumit numar de puncte, atunci sa poti cere blessingul . De asemenea sa fie o gama mai larga de lucruri care poti cere (sau acelasi lucru - dar in cantitati diferite - pt un numar diferit de puncte )
De asemenea, daca s-ar baga ce zic eu, as zice sa se inventeze si pt God of War blessuri: de genu - sa ii ceri ajutoru la o anumita lupta , iar in acel moment sa dea un +offence pt lupta care urmeaza ; sau sa ii poti cere sa mareasca moralul la armata / sau sa micsoreze fatigul .. etc
De asemenea , as sugera ca, God of Wealth sa nu mai fie asa zgarcit, sa dea mult mai mult la un bless, chiar daca da din buzunarul lui Laughing Rolling Eyes

Si mai ma gandesc, ca ar fi multe de sugerat , dar acu vreau sa aud pareri ...
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
sickness



Joined: 02 Nov 2006
Posts: 139

PostPosted: Mon Jul 09, 2007 1:29 am    Post subject: Reply with quote

mi-e foame Confused Confused Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group