FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
faq research

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Tavern
View previous topic :: View next topic  
Author Message
speedy



Joined: 01 Aug 2005
Posts: 28

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 12:18 pm    Post subject: faq research Reply with quote

la ce lvl sau ce cerinte are Research Center pt a il creste inca un lvl?

Spy Missions Research imi da "spy missions per turn". la un anumit nivel imi activeaza si misiuni noi de spy sau pt misiuni noi trebuie sa am un lvl mai mare?
Back to top
View user's profile Send private message
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 3:48 pm    Post subject: Reply with quote

Din cate stiu io ResearchCenter are maxim 3 lvl. (io unul as prefera mai multe cu valori mai mici pt % cercetatori).

Misiunile Noi depind de lvl comandantului.
Asta daca nu s-au mai schimbat regulile. Smile
_________________
n
=> ?
(k!)
k=0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
speedy



Joined: 01 Aug 2005
Posts: 28

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 8:01 pm    Post subject: Reply with quote

stiu ca sunt 3 lvl. acum sunt la lvl 1. vreau sa stiu cand pot trece la lvl 2 respectiv 3

nu stiam ca depinde de comandant, dar intrebarea ramane valabila.
Mission Difficulty = LVL Comandant sau la ce lvl al comandantului imi activeaza misiuni noi de spy? conteaza specializarea comandantului?
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 10:14 pm    Post subject: Re: faq research Reply with quote

speedy wrote:
la ce lvl sau ce cerinte are Research Center pt a il creste inca un lvl?


Este legat de level-ul eroului deci poti sa faci level-ul maxim la research center(adica level 3) la level 3 al eroului.

speedy wrote:

Spy Missions Research imi da "spy missions per turn". la un anumit nivel imi activeaza si misiuni noi de spy sau pt misiuni noi trebuie sa am un lvl mai mare?


nu activeaza misiuni noi.
Pt misiuni noi totul depinde de levelul spy commander-ului folosit si binenteles sa ai resursele necesare misiunii.

speedy wrote:

Mission Difficulty = LVL Comandant sau la ce lvl al comandantului imi activeaza misiuni noi de spy? conteaza specializarea comandantului?

Am schimbat Mission Difficulty cu Mission Level
o misiune de Level 6 poate fi executa doar de un spy comandant care este level 6 sau mai mare.

Exista si conceptul de Mission Difficulty(fiecare misiune are un coeficent intre 0-100 ca sa fie diferentiate intre ele in functie de importanta). De exemplu misunile de furat research au coeficentul muuuult mai ridicat decat cele de spionaj.
Acest coeficent nu este vizibil.

Quote:
conteaza specializarea comandantului?

conteaza, daca efectuezi o misune care este si specializarea nr 1 a comandantului atunci sansele de reusita sunt mai mari.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Tavern All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group