FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
My two cents

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
speedy



Joined: 01 Aug 2005
Posts: 28

PostPosted: Tue Jan 16, 2007 7:01 am    Post subject: My two cents Reply with quote

de cand am auzit ca o sa se dea restart m-am oprit din jucat, si de atunci am mai intrat cred ca de 10 ori si spre surprinderea mea sunt inca in top 10 Smile

stiu ca este putin cam tarziu pentru sugestii, dar se pot implementa in timp

Code:
<title>Race Conflicts | BETA</title>
ca sa stie lumea ca va mai urma un restart

ce ma supara cel mai tare este ca inca exista experienta pasiva si pe nimeni nu deranjaza acest lucru. Se poate face ceva sa fie optional? pana la nivelul 40 - 50 consider ca nu este necesara, iar daca o sa mai apara jucatori nu cred ca o sa fie necesara nici atunci. joc jocul asta de la inceput si nu erau foarte multi jucatori atunci si nici gramada de bonusuri care sunt acum si totusi am urcat in top destul de repede. deci pentru un jucator activ, sau pentru cineva care joaca asa cum joc eu, este inutla experienta pasiva. Pentru cineva care joaca defensiv sau e in top si nu are pe cine ataca, este utila. din acest motiv zic ca ar trebui sa fie optionala

o sugestie pe care am mai facut-o si a fost primita bine acum mai bine de 6 luni, dar nu a fost pusa in practica, a fost unirea lincului de la ancent coins cu lincul pentru recrutare astfel incat daca pui lincul in statusul mesagerului folosit sau in alte parti, persoana care te voteaza poate sa se si inregistreze si sa apara ca suporter.

la inceput am avut un bonus care acum nu mai este .. mancarea era nelimitata. in perioada cand jucam activ (inainte de anuntul de restart) aveam multi mineri, aveam si armata mare si o data la 2 - 3 zile ramaneam fara mancare si trebuia din cand in cand sa ii dau untrain sau sa cumpar mancare. propun o noua cladire Warehouse (build > Upgrades) care poate sa mareasca capacitatea de stocare a mancarii 3 - 5 nivele (5 x 100 000 000). Aici poate intra si posibilitatea de a face upgradeuri si la nivele mai mari.

bonusul undedului, necromantia, ar trebui sa aiba efect pentru toate unitatile de pe campul de lupta indiferent ca sunt proprii sau ale dusmanului. in orice joc daca dau vraja pe unitatile omorate pot scoate de acolo cativa scheleti. o sa mi se spuna ca nu se pot ridica mai mult de numarul de case pe care il avem. sunt deacord, nu am jucat cu necromancier deci nu stiu cum arata raportul de final de lupta, dar poate sa fie ceva de genul "ai pierdut 35 de unitati, iar inamicul 20 din care ai rezombificat 30 unitati si a convertit 10, dintre care 5 au murit din lipsa caselor" cele 5 unitati care au murit au lasat armurile in baraca, deci ai castigat banii luati, set de 5 armuri si nu ai pierdut nici o unitate. stiu ca bonusurile nu functioneaza asa si ca am inviat cam mult, dar am vrut sa va desenez putin mai grafic ceea ce am gandit
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Tue Jan 16, 2007 11:42 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
ce ma supara cel mai tare este ca inca exista experienta pasiva si pe nimeni nu deranjaza acest lucru. Se poate face ceva sa fie optional? pana la nivelul 40 - 50 consider ca nu este necesara, iar daca o sa mai apara jucatori nu cred ca o sa fie necesara nici atunci. joc jocul asta de la inceput si nu erau foarte multi jucatori atunci si nici gramada de bonusuri care sunt acum si totusi am urcat in top destul de repede. deci pentru un jucator activ, sau pentru cineva care joaca asa cum joc eu, este inutla experienta pasiva. Pentru cineva care joaca defensiv sau e in top si nu are pe cine ataca, este utila. din acest motiv zic ca ar trebui sa fie optionala


unora le place exp pasiva si daca cineva nu o vrea isi angajeaza soldati si scapa de ea.
sa vedem acum dupa restart pt ca exp pasiva este influentata in cea mai mare masura de research-uri si cum toti vor fi pe 0 ....



Quote:
o sugestie pe care am mai facut-o si a fost primita bine acum mai bine de 6 luni, dar nu a fost pusa in practica, a fost unirea lincului de la ancent coins cu lincul pentru recrutare astfel incat daca pui lincul in statusul mesagerului folosit sau in alte parti, persoana care te voteaza poate sa se si inregistreze si sa apara ca suporter.


nu am uitat de link-uri o sa le unesc

Quote:
la inceput am avut un bonus care acum nu mai este .. mancarea era nelimitata. in perioada cand jucam activ (inainte de anuntul de restart) aveam multi mineri, aveam si armata mare si o data la 2 - 3 zile ramaneam fara mancare si trebuia din cand in cand sa ii dau untrain sau sa cumpar mancare. propun o noua cladire Warehouse (build > Upgrades) care poate sa mareasca capacitatea de stocare a mancarii 3 - 5 nivele (5 x 100 000 000). Aici poate intra si posibilitatea de a face upgradeuri si la nivele mai mari.


o sa fie si granary pt food si warehouse pt lemn si piatra



cat despre undead, cand o sa fie gata bonusurile la toate rasele, acesta va fi unul din bonusurile undead-ului[/quote]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
speedy



Joined: 01 Aug 2005
Posts: 28

PostPosted: Sat Jan 20, 2007 1:45 am    Post subject: Reply with quote

bashar wrote:

unora le place exp pasiva si daca cineva nu o vrea isi angajeaza soldati si scapa de ea.
sa vedem acum dupa restart pt ca exp pasiva este influentata in cea mai mare masura de research-uri si cum toti vor fi pe 0 ....

abia s-a restartat jocul si peste 2-3 zile o sa fiu lvl 2 fara sa am posibilitatea sa dau atacuri la cei cu multi bani, sau sa atac mai mult de 1 monstru. Te rog fa ceva ca cei care sunt activi sa poata sa joace. Campingul e foarte important la nivele mici.



cum fac sa schimb rasa?
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sat Jan 20, 2007 4:31 am    Post subject: Reply with quote

cand o sa termin cu bonusul la rase o sa isi poata schimba fiecare rasa
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sat Jan 20, 2007 4:37 am    Post subject: Reply with quote

speedy wrote:
bashar wrote:

unora le place exp pasiva si daca cineva nu o vrea isi angajeaza soldati si scapa de ea.
sa vedem acum dupa restart pt ca exp pasiva este influentata in cea mai mare masura de research-uri si cum toti vor fi pe 0 ....

abia s-a restartat jocul si peste 2-3 zile o sa fiu lvl 2 fara sa am posibilitatea sa dau atacuri la cei cu multi bani, sau sa atac mai mult de 1 monstru. Te rog fa ceva ca cei care sunt activi sa poata sa joace. Campingul e foarte important la nivele mici.



cum fac sa schimb rasa?


need some sugestions
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
speedy



Joined: 01 Aug 2005
Posts: 28

PostPosted: Sat Jan 20, 2007 2:24 pm    Post subject: Reply with quote

pentru schimbarea rasei ma gandesc la un buton cum e "drink"

pentru experienta, o cladire pe care in momentul in care o construiesti sa inceapa sa iti dea experienta sau o cladire in care dupa ce o construiesti sa poti baga oameni, max 50, iar respectivii sa iti dea experienta. ar merge ca un variator si ar avea si rolul de on/off al experientei mai tarziu
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sat Jan 20, 2007 9:56 pm    Post subject: Reply with quote

speedy wrote:
pentru schimbarea rasei ma gandesc la un buton cum e "drink"

pentru experienta, o cladire pe care in momentul in care o construiesti sa inceapa sa iti dea experienta sau o cladire in care dupa ce o construiesti sa poti baga oameni, max 50, iar respectivii sa iti dea experienta. ar merge ca un variator si ar avea si rolul de on/off al experientei mai tarziu


ar merge,
Greate library unde istoricii regatului scriu despre evenimentele petrecute.

si astfel sa angajezi oameni sa lucreze iar daca nu angajezi este ca si cum ar fi off exp per turn.

si sa aiba si leveluri cladirea(sa inbunatateasca exp minim primita), si un research( care sa inbunatateasca overall exp per turn)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group