FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
Spy missions...

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sparky1984



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 12

PostPosted: Fri Dec 15, 2006 1:25 pm    Post subject: Spy missions... Reply with quote

ar fi utile cateva modificati pe aici...
de exemplu... sa avem posibilitatea de a da mai multe atacuri deodata nu doar unul cum e in prezent...
e cam plictisitor sa dai f5 de 10 ori pe un user pt... aceeasi misiune.
plus ca sunt cam multe misiuni pe turn...eu sunt pe undeva pe la level 35...daca ar fi sa consum toate misiunile pe zi...as avea un venit enorm...
Back to top
View user's profile Send private message
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Fri Dec 15, 2006 3:18 pm    Post subject: Reply with quote

Ai multe deoarece ai multi useri in rage-ul tau, la mine spre exemplu nu sunt asa multi si am un nr de misiuni relativ mic. Ma rog, am avut 40 missions/turn, iar acum a crescut la 60 ca am mai si dat research-uri, avand +74% la spy missions/turn si au mai intrat si ceva useri in range-ul meu.
Daca ar fi sa scada acel nr de missiuni/turn s-ar produce un dezechilibru la cei care au putini jucatori in intervalul de atac(range).

Referitor la mai multe atacuri odata ar fi util, dar nu se poate deoarece pt fiecare atac intervin alti parametrii. Si atunci ce ai vrea, sa dai 10 atacuri deodata si sa fie nereusite sau sa ai 9 atacuri reusite si un atac nereusit(de exemplu)?
Back to top
View user's profile Send private message
sparky1984



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 12

PostPosted: Fri Dec 15, 2006 8:39 pm    Post subject: Reply with quote

nu cred ca m-ai inteles...
hai sa-ti dau un mic exemplu...
ma hotarasc sa dau de 10 ori STEAL GOLD intr-un user care are sa spunem 40 mil pe el...
decat sa dau de 10 ori f5...si sa ma plictisesc de moarte...mai bine trimit 10 echipaje deodata ca sa faca exact acelasi lucru...fara f5...
echipajul...
1 ataca si castiga 400k...
2 ataca si nu castiga nimic din 40 mil -400k
3 ataca si castiga 350k din cei 400mil-400k si tot asa...
daca merge implementata faza ar fi de folos...daca ma apuc sa deschid 15 useri...si-i bag pe toti sa atace la f5 asta deja inseamna flood
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sat Dec 16, 2006 8:32 pm    Post subject: Reply with quote

se poate implementa dar tot echivalent cu a apasa de 10 ori f5 ar fi pt ca apar multi factori de care trebuie tinut cont cum ar fi de fiecare data noi coeficenti random, poate nu mai ai destui spioni pt urmatoarele misuni.

Iar daca ar fi implementat lucrul acesta tot timpul majoritatea ar alege sa atace de maximum de ori si s-ar ajunge sa ataci tot o singura data per user.

Cel mai bine ar fi sa nu mai poti sa ataci imediat pe nici un user.

Il ataci o data si apoi timp de 1 turn sa nu mai ai voie sa trimiti impotriva lui nimic dar acest lucru ar influenta userii de level inalt pt ca ar trebui sa intre de foarte multe ori pe cont sa poata sa atace putinii oameni din raza lor.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
herpes



Joined: 14 Nov 2006
Posts: 16

PostPosted: Thu Dec 28, 2006 8:18 pm    Post subject: Reply with quote

in legaturile cu spy mission

spionu la lvl 10 poate sa fure research-uri
eh si daca de ex eu am lvl 5 la house si cel pe care il spionez eu si are doar lvl 3 la house ii fur ceva de acolo ?

deci ideia e ca daca cel pe care il spionez are researchurile pe care le am si eu eu ce reusesc sa fur de la el ?

bine inca nu am ajuns lal lvl 10 spy dar totusi banuiesc ca in momentul in care vreau sa fur un research ma intreaba si care .... Smile

ar trebuii adaugat la Tech Raid ca in momentul in care incerc sa ii fur o technologie sa ma si intrebe din ce ramura ...
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Dec 29, 2006 11:45 am    Post subject: Reply with quote

m-am gandit ca spionii se duc in misune, isi risca viata, ajung la arhiva cu documente secrete si pun mana pe ce reusesc fara sa aiba preferinta in ce fura

Quote:

eh si daca de ex eu am lvl 5 la house si cel pe care il spionez eu si are doar lvl 3 la house ii fur ceva de acolo ?

deci ideia e ca daca cel pe care il spionez are researchurile pe care le am si eu eu ce reusesc sa fur de la el ?

intradevar daca esti mai dezvoltat decat regatul advers nu ai ce sa furi, deci spionii se vor intoarce cu mana goala.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
norbeert



Joined: 14 May 2005
Posts: 35
Location: Transylvania

PostPosted: Sat Dec 30, 2006 3:52 pm    Post subject: Reply with quote

ar fi o logica dupa care poti sa furi de la lvl de research mai mic, fiindca se poate ca regatul celalt a dezvoltat instalatia termica la un lvl(daca tot suntem la casa) si unu cu lvl mai mare inca nu are instalatie termica dar are alte lucruri(apa potabila, gaz)
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group