FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
Stimulent

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
betzivulanonim



Joined: 13 Mar 2006
Posts: 33

PostPosted: Sat Nov 11, 2006 5:07 pm    Post subject: Stimulent Reply with quote

Bashar ai putea stimula sa stea mai multi online sa zicem cu ONLINE POINTS care sa se dea in functie de linkurile accesate intr-o luna.
Daka aduna sa zicem 1000 pct sa le poata transforma in case(1000pct), armata(500pct/1000soldati),bani sau resurse,spioni sau tehnologii,ca dupa o luna doua sa poata sa-si cumpere ceva chiar folsitor.Un fel de Black Market
Eu personal mi-am facut ferma si intru doar ca sa vand food si sa mai fac o casa si a devenit plictisitor asa ca sunt pt reset 100%.
Poate dupa reset o sa mai faceti niste schimbari sa nu ajungem iar la situatia asta
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sat Nov 11, 2006 6:56 pm    Post subject: Reply with quote

cred ca si reducerea experientei pasive ar mai face oamenii sa stea mai mult online.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Sat Nov 11, 2006 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

Vorbind de experienta pasiva , in zona mea , e mai bine sa nu ai armata si sa te uiti la exp cum creste singura , decat sa ataci .. fiindca scoti mai multa experienta asa Wink

Deci chiar as fi de acord cu micsorarea exp pasive, sau cel putin gasita o formula care sa faca in asa fel sa castigi mai mult din atacat decat din stat Razz
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sun Nov 12, 2006 12:23 am    Post subject: Reply with quote

am modificat-o un pic
acum castigi mai putin exp avand multi muncitori fata de vechea formula
arcasii micsoreaza mai putin exp per turn fata de cum era in vechea formula.
castigi foarte mult exp daca profitul regatului este foarte mare(gold per turn sa fie mare si nu pe 0 ca majoritatea regatului)

astfel este mai avantajos acum daca vrei sa joci pasiv sa ai armata defensiva, iar banii sa se duca in trezorerie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Sun Nov 12, 2006 7:37 am    Post subject: Reply with quote

Sa stii ca imi place cum este acum experienta / turn :

Exp turn: 1444(rank: 1)

Razz Laughing Razz
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sun Nov 12, 2006 1:30 pm    Post subject: Reply with quote

da dar daca bagi toti banii per turn in mercenari sau research sau spioni o sa se duca mult in jos
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Mon Nov 13, 2006 3:25 am    Post subject: Reply with quote

bashar wrote:
am modificat-o un pic


Adica ai injumatatit'o Razz

bashar wrote:
daca bagi toti banii per turn in mercenari sau research sau spioni o sa se duca mult in jos


hmm. adica nu mai pot sa fac cercetare cu formula actuala. adica pot, dar se termina la primavara aialalta ... nu'i bine.

mai bine, daca tot ai bagat unrest, fa sa scada experienta pe turn in functie de nivelul de unrest. se echilibreaza automat experienta, armata si banii. (banii, pentru ca daca e unrest mare, scade productivitatea muncii Very Happy )

cu mercenari si spioni, e ok. dar cu cercetare nu.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group