FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
Notoriety, character

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Tue Sep 19, 2006 9:16 pm    Post subject: Notoriety, character Reply with quote

Every action defines how you will be known in the world..
Kill a lot af people and you will be known as butcher.
Pray a lot and you will be known as a religious ruler.

stanley13ro wrote:

spre exemplu: daca trece ultimele 5 niveluri doar cu nr minim de atacuri (adica 5) sa se cheme "pacifist" , daca are comandantii de spioni peste nivelul 8 sa zice sa fie "master spy"(sau mai stiu eu cum)... intelegi ideea, nu? iar daca are multi cercetatori sa fie "scientist"(or something...)


Post any sugestion here.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
stanley13ro



Joined: 12 Feb 2006
Posts: 42

PostPosted: Wed Sep 20, 2006 11:48 pm    Post subject: Reply with quote

idee pt "Pacifist" :

Cerinte:
- ultimele 6 niveluri trecute din 6 lupte
- nr soldati = max 10
- nr spy+antispy = max 50
- si ceva level minim la unele research-uri... sau nu

Bonus-uri:
- sa poti fi atacat doar de 10-15 ori pe zi (reala)
- bonus la nr de populatie maxima (un 10% acolo...)


P.S.: Au inceput scolile de nu mai posteaza lumea?
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu Sep 21, 2006 1:13 am    Post subject: Reply with quote

unii cu scoala la altii tocmai s-a terminat sesiunea de restante

school sucks
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Sep 21, 2006 8:15 am    Post subject: Reply with quote

A fi "pacifist" nu inseamna armata zero, adik 10. iar daca ai max 50 spy+antispy esti mancat ...

Si fiind vorba de caracter nu are nici o legatura cu dezvolatrea si nici nu prea iti da bonusuri.

Cred ca se poate face ceva in statistica. Insa daca iti faci cont acum mai indicat este sa fii agresiv si sa ataci. Nu stiu daca poti ajunge "macelar" dar sigur ajungi luptator, mai tarziu depinde .... eu prefer mai putina armata si mai putine atacuri, dar nu cred ca asta ma face pacifist. E o situatie de conjuntura.

Si ar mai fi ceva, nu stiu cat de bine e sa se introduca alte clasificari ale jucatorilor, atata timp cat exista unele. Io cel putin habar n-am cu ce se manca alea.

PS: bashar eu n-as amesteca titlurile castigate in joc cu cele pe care le iau jucatorii pt. ca sunt activi {reclama gandacei} sau pt. ca participa la crearea manualului.
Eu unul renunt usor la jocuri care fac asemenea diferentieri intre jucatori.

Cei care participa la crearea manualului ar putea fi ceva de genul "scrib" si sa aiba un bonus la "incoming population" si nu f. mare.
Iar cel ce gaseste erori sa fie considerat "hunter" si sa primeasca un mic bonus la prod de gold sau food.
In momentul cand indeplineste cond sa primesca primul titlu de nobil atunci primeste bonurile alea si cu astea sau terminat.
_________________
n
=> ?
(k!)
k=0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu Sep 21, 2006 9:16 am    Post subject: Reply with quote

pai nimeni nu o sa ia pe motiv ca ar fi activi in alte domenii decat jocul(adika reclama sau alte chestii) titlu mai mare decat knight si baron.

Si cand o sa fie acordate probabil ca o sa le fac putin mai slabe decat sunt acum.

Celelalte titluri ori o sa fie acordate in functie de meritele din joc(sa fie multe zile in top) ori deloc in caz ca se hotaraste ca sunt prea mari avantajele.

Deocamdata doar eu sunt Conte Very Happy .

Despre ce discutam in topicul acesta este ce caracter ai in functie de ce faci in joc si care vor fi acordate automat in functie de actiunile pe care le faci.

Cand o sa fac aliantele si iti ataci un aliat sa devii traitor, backstaber sau ceva de genu si atunci toti vor stii ca nu esti de incredere, etc
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
norbeert



Joined: 14 May 2005
Posts: 35
Location: Transylvania

PostPosted: Thu Sep 21, 2006 10:15 pm    Post subject: Reply with quote

din pacate a inceput scoala si e plictiseala mare......

oricum idea cu rangurile e interesanta dar cum o sa rezolvi daca cineva intra in mai multe categorii? de exemplu eu am scientists la max si am toate 3 generali peste lvl 8
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Tue Sep 26, 2006 1:52 pm    Post subject: Reply with quote

eu ma gandeam la un sistem in care daca 10 turnuri indeplinesti conditiile sa devii scientist aia vei fi iar daca vrei sa fii altceva multe alte turnuri trebuie sa indeplinesti alte conditii

un exemplu ar fi:

esti religious sa zicem si incepi sa omori oameni

la religious ai 10 puncte si la butcher ai 0 puncte
omori ce omori iar cand butcher ajunge la 11 puncte devii butcher.

se pot face si combinatii intre lucruri daca ai la 2 lucruri punctaj mare sa devii o cambinatie intre ele de exemplu zealot sau alte lucruri
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
norbeert



Joined: 14 May 2005
Posts: 35
Location: Transylvania

PostPosted: Tue Sep 26, 2006 2:53 pm    Post subject: Reply with quote

a doua idee imi place mai mult, poti sa gasesti un nume pt combinatii(pt. 2 conditii, 3 conditii......) si daca indepliniesti mai multe conditii sa primesti mai mult la bonus dar mai putin decat cele 2 combinate
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
stanley13ro



Joined: 12 Feb 2006
Posts: 42

PostPosted: Thu Sep 28, 2006 6:19 am    Post subject: Reply with quote

imi place si mie ideea asta dar cred ca ar trebui ceva mai multe ture...vreo 96 (ca sa fie 2 zile)...si ar fi misto cu combinatiile...
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group