FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
trade si tranzactii cu banca

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 11:34 am    Post subject: trade si tranzactii cu banca Reply with quote

daca tot ai pus "use bank" la trade, atunci fa in asa fel incat daca nu bifez optiunea, banii pe care'i obtin din vanzare sa nu se mai duca tot in banca; sau daca asta e o metoda anti-cheat, atunci pune optiunea de "use bank" peste tot unde este vorba de bani (ex. religion, spy, research, etc. )

pentru ca e nasol sa vand ceva si pe urma sa ma duc la banca, platesc comision (si mai tre' sa si calculez cat tre' sa scot Very Happy ) si abia pe urma sa pot sa cumpar ceva, sau sa fac un research, sau sa tin un festival ... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 2:16 pm    Post subject: Reply with quote

Ai dreptate. Si eu am intrat acu pe forum sa scriu despre asta, doar ca mi-ai luat-o inainte. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 2:55 pm    Post subject: Reply with quote

pai asta am si vrut

mai trebuie doar la research plata sa fie prin banca si la festivale

si dupa ce m-am sfatuit cu lorelei butonul de extract si extract all de la banca va disparea
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 5:46 pm    Post subject: Reply with quote

nu cred ca e o idee buna sa dispara butonul de extract ...

mai degraba sa pui o limita la cati bani se pot extrage. cum casele se pot cumpara acum direct prin banca, si majoritatea tranzactiilor se pot face cu banca, limita sa fie ceva de genul 20.000gp*hero_level (sau mai putin Wink ).

oricum, ideea e sa pui butonul ala de "use bank" si acolo unde nu e, pentru ca asa cum e acum este cam nasol Smile

si sa nu uiti sa pui si la spy missions "use bank" (unii chiar traiesc de pe urma misiunilor de spy Very Happy)
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 10:38 pm    Post subject: Reply with quote

da o sa il pun peste tot
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Fri Jul 07, 2006 10:17 am    Post subject: Reply with quote

inca ceva: pune implicit "use bank" sa nu fie bifat (please Smile ).
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed Jul 12, 2006 11:39 am    Post subject: Reply with quote

totul se poate cumpara prin banca

limitat suma care poate fi scoasa din banca la 10% din valoarea depozitului pe care il ai la sfarsitul zilei(zi reala )

eu totusi(si nu este numai parerea mea) as renunta la extract pentru ca nu mai are rost
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Wed Jul 12, 2006 5:12 pm    Post subject: Reply with quote

acum, da. nu mai are rost, din moment ce toate tranzactiile se pot face prin banca.
Back to top
View user's profile Send private message
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Sat Jul 15, 2006 10:24 am    Post subject: Reply with quote

Totusi , cum e acu tranzactiile prin banca , eu sunt de parere ca tot se pot avea ferme . De ex cand o ferma ataca , sau scoate bani din food si trade , nu trebuie neaparat sa bage banii rezultati in banca , poate la fel de bine sa investeasca in stone si wood si dupa aia , cand a facut mai mult , vinde si a scos banii . Ar trebui sa se faca o faza de genul : sa nu poti sta pe tine cu o suma mai mare de o anumita valoare . Adica cand vinde ceva pe care obtine o suma mai semnificativa , atunci sa bage banii direct in banca sa nu mai fie o simpla optiune , ci o obligatie . Cred ca asa e cel mai bine !
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sat Jul 15, 2006 1:15 pm    Post subject: Reply with quote

la vanzare totul se duce in banca asa ca faza sa cumperi si sa vanzi dupa nu mai merge

singura problema este furatul food-ului care cu niste granare sa fie limitata ar mai rezolva problema
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group