FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
Angajatii de la research.

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
chaso



Joined: 30 Oct 2005
Posts: 12

PostPosted: Tue May 30, 2006 5:10 pm    Post subject: Angajatii de la research. Reply with quote

A devenit prea complicata treaba cu research-ul. Butoanele SET, SET MAX, SET MIN nu prea isi au rostul.
Ce rost ar avea sa nu platesc bine oamenii de stiinta si sa lucreze sub eficienta maxima? Am observat ca numai cei platiti contribuie la punctele de research. Mai bine ii scot si ii trimit la munca pamantului ca tot nu fac nimic pe acolo. Eu zic cred ca ar trebui din start ca fiecare om de stiinta sa aiba salariul FIX pentru ca se incurca inutil interfata si mintea cu butoane.
Back to top
View user's profile Send private message
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Tue May 30, 2006 5:16 pm    Post subject: Reply with quote

Eu cred ca e destul de bine. Nu e chiar asa complicat. Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
chaso



Joined: 30 Oct 2005
Posts: 12

PostPosted: Tue May 30, 2006 6:10 pm    Post subject: Reply with quote

Reformulez, e vorba ca e inutil, nu complicat sa ti cercetatorii prost platiti sau sa ii platesti cu 0. Sau poate ca pe viitor va folosi la ceva si asta ...

ASA CUM E ACUM JOCUL:
Atunci cand vreau sa imi pun oamenii la cercetat un numar fix de puncte dupa ce ii angajez trebuie sa dau un click in plus pe SET MAX si crede-ma ca am mutat de multe ori oameni de la Estate la Research si inapoi ca sa reglez castigul de pe pamanturi, cu costurile cercetarii, (nu poti tine mai multi cercetatori decat pot fi platiti de cei care lucreaza pamantul). SET MIN nu vad de ce as apasa vreodata ca sa ii platesc cu 0. SET iar nu are rost din cauza ca exista SET MAX.


Last edited by chaso on Tue May 30, 2006 6:11 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Tue May 30, 2006 6:10 pm    Post subject: Reply with quote

eu am vrut sa las loc pt mai multe strategii si in viitor o baza pt nemultumirile cauzate de salarii prea mici
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jun 07, 2006 12:18 pm    Post subject: Reply with quote

nu poti face ceva pt capacitatea de stocare.
un research care sa creasca capacitatea...
ma gandesc la "Economy Improvments" poate fi pus un asemenea research.... care sa afecteze stocurile, si ma refer si la wood &stone dar si la arme.
Adik la lvl 1 pot avea 25.000 arme total, si cu fiecare lvl >>>>>
la food lvl0:100mil
lvl1:110 mil ....{no reserch limit.}
_________________
n
=> ?
(k!)
k=0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed Jun 07, 2006 12:36 pm    Post subject: Reply with quote

merge

eu asta ma gandeam daca sa fie limitare direct in functie de nivel sau sa construiesti granary si warehouse-uri si cladirile acestea sa fie limitate de level.

Iar research-ul sa le ofera capacitate de stocare mai mare

Cred ca cel mai bine asa
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group