FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
farm sweet farm
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Tavern
View previous topic :: View next topic  
Author Message
betzivulanonim



Joined: 13 Mar 2006
Posts: 33

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 1:17 am    Post subject: Ca fapt divers Reply with quote

zzz asta cred ca l am gasit pe mai multe jocuri online si..... stupoare !!!! omul pe la vreo doua trei avea recorduri la capturi(vezi la debara.ro-cred k stitzi de ce vb si sper k nu o luati ca reclama mascata)
Back to top
View user's profile Send private message
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 6:34 am    Post subject: Reply with quote

Stim cu totii deja. Acu un an jucam razboi si ii cunosteam pe comandantul lui , si ce il mai lauda ca "ce repede creste" Razz Razz
Ii sta in sange .... ce sa-i faci Razz
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Sat Nov 04, 2006 3:15 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
I love money awardI love money award: ciudatul (104.178.764.657 gold plundered):


Tot sclavagia la putere, cu toate modificarile luate ... deci se pare ca sistemu nu e perfect -> explicatia cea mai logica e ca baga bani in pamant si apoi il vinde pe liber, asta e singuru mod prin care inca poate scoate bani pe liber din ce vad ...

DAr desigur, nu o sa sa ia nici o masura ca de obicei, si eu ma bat pt 1 milion ( cand il prin si pe ala ) cand astia fura cu zecile de miliarde .. in fine ... nimic nou ... Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Sun Nov 05, 2006 11:50 pm    Post subject: Reply with quote

ma, ceva nu'i in regula acolo ... most gold plunder nu prea seamana cu most gold lost .... poate trage bashar un ochi ...
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Mon Nov 06, 2006 12:59 am    Post subject: Reply with quote

daca tot o sa fie restart trebuie gasita rapid o solutie cu fermele
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Mon Nov 06, 2006 7:24 am    Post subject: Reply with quote

Problema principala e ca inca se pot scote bani din seif : sistemul cu cumparatul direct din banca are o mica problema ... Si asta e prezenta la vanzarea de terenuri . Acolo inca terenurile pot fi vandute pe liber ... cred ca mai trebuie blocata asta, si apoi chiar nu vad cum mai poate scoate bani din seif .
Bine ca, cand se va reseta jocul , si banii luati pe liber dupa ferme vor face o diferenta -> acu ar fi insemnificativi , dar atunci ar conta destul de mult -> si ca sa opresti asta , nu prea ai cum , n-am prea vazaut joc sa reuseasca .. Singura metoda e ca jucatorii sa fie verificati de ferme , si cam atat .
Dar si ca sa fie verificati, trebuie facut un sistem mai complex ... ca sa cauti de mana toate ip-urile iar e munca cam grea ...
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Mon Nov 06, 2006 11:28 am    Post subject: Reply with quote

o sa incerc sa blochez orice metoda de a scoate bani din seif, adica doar prin pamanturi se mai poate acum.

Food-ul mai este o problema, pentru ca se poate fura prin spy in cantitati imense.
O solutia ar fi granare, sa fie limitata cantitatea de food cat poate sa aiba un regat.
Alta solutie ar fi sa fie limitat maximum de food cat poti sa furi prin spy la o anumita cantitate, sa nu mai poti sa furi cu milioanele.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Tue Nov 07, 2006 3:25 pm    Post subject: Reply with quote

pamanturile vor putea fi vandute doar prin banca.

Singura metoda de a mai transfera ilegal intre conturi este prin food din cate imi dau seama.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Wed Nov 08, 2006 5:04 pm    Post subject: Reply with quote

Ferme sau nu, cat sa mai limitezi si la food? Eu cred ca e destul de limitat si acum. De exeplu o misiune de plunder ma costa 540.000, aia inseamna la 10 spy-uri pe un om, 5.400.000 gold spent si de multe ori abia daca depasesc cu 1-2 milioane cifra asta la food plundered, adica vreo 7-8 mil food furat. Daca nu as avea 100% puncte la trade puse as iesi chiar in pierdere.

Vreau sa spun ca mai am un cont la care am mai putin de 100% la trade si nu pot face bani din plunder, doar daca am un procent bun de misiuni reusite imi iese 1-2 mil. Atat ca la nivele mai joase sunt mai multe conturi in range, deci mai multe misiuni de spy, dar si asa acolo faci multi mai multi bani din atacuri.

In conditiile in care o extra casa mi se apropie de 2 miliarde , de unde sa mai scoti bani. Jucabilitatea jocului a scazut, si se observa din multitudinea de conturi care sunt fara armata, fara bani si sunt puse doar sa faca experienta pasiv si research-uri.
Back to top
View user's profile Send private message
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Mon Nov 13, 2006 2:55 am    Post subject: Reply with quote

bele are perfecta dreptate. din plunder nu faci bani (cel putin la nivelul meu nu faci sigur!), sau faci foarte putin.
Back to top
View user's profile Send private message
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Sun Dec 03, 2006 6:51 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
I love money award: ciudatul (128.985.624.605 gold plundered)


De cand s-a scos orice metoda de a scoate bani din seif, asta totusi a facut inca 24 miliarde de atunci .. pai 4 miliarde a facut in ultimele 2 zile, ca am urmarit. De unde frate face asta banii astia ? Ca din seif nu cred ca se pot scoate , dar omu inca produce cu miliardele ... Wink

Ar trebui verificat , poate e vreo noua tactica de a face bani si noi nu stiam Razz

Dar cum produce omu asta, e de-a dreptu imposibil , sincer Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Mon Dec 04, 2006 3:51 am    Post subject: Reply with quote

ferma nu are pur si simplu ataca in prostie in continuu pe toata lumea din raza lui

probabil ca foloseste un bot ca sa atace

cred ca o sa bag pana la urma chestia cu imagine oricat de suparatoare ar fi ca sa nu mai poata fi folosite programe ajutatoare
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Wed Dec 27, 2006 8:01 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
I love money award: ciudatul (146.710.832.397 gold plundered)


Ce ma pasioneaza tipul asta Razz
Inca 18 miliarde facue in ultimele 20 zile . Sunt foarte curios cum procedeaza Wink
Zici ca n-are ferme -> nu-s de acord , uita-te bashar la ce suma a ajuns moflea : 120 miliarde pierduti, cu cel putin 30 miliarde mai multi decat momentul cand "toeretic" nu se mai puteau scoate deloc banii din banca .
Sigur asta nu profita dupa un bug ceva ? Eu unu nu imi dau seama cum mai poti scoate bani, dar asta ia bani dupa moflea in prostie .
-> iar scripturile care zici tu , as vrea si eu scripturi dinalea sa castig 1 miliard pe zi Wink dar nu cred ca poate sa ia dupa liber culegand o suma asa de mare in zona lui , nu are cum .. cel putin asa cred , Rolling Eyes

Scz ca insist asa mult pe tema asta , dar dc chiar este o "scapare" pe undeva, si se reseteaza jocul si se profita de "scaparea" asta , s-ar putea sa nu iasa bine ...

Poate verifici in mai amanunt un pic

Dar as fi si eu curios sa ii vad attack logul lui asta dc se poate , ca ma nedumereste mult cum ajunge la sumele alea Wink
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu Dec 28, 2006 4:22 pm    Post subject: Reply with quote

uitate pe private ti-am trimis un mesaj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Sat Jan 20, 2007 6:28 pm    Post subject: Reply with quote

Acu ca a venit resetu, ce se va face ? Se va controla macar acuma de ferme , sau si acu se joaca cum vrea fiecare ? Rolling Eyes
Macar sa stim Razz
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Tavern All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group