FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
farm sweet farm
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Tavern
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Thu Jun 01, 2006 7:55 pm    Post subject: Reply with quote

fragment dintr'un mesaj pe care l'am primit "long time ago":
Quote:
... eu lupt pentru honor
...
Quote:
nu ma mai pandi atata!


va intrebati cine e autorul?

humm ...

pai cine altul decat czc. pot sa te intreb intreb acum, czc, unde este acel "honor" ?
Back to top
View user's profile Send private message
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Thu Jun 01, 2006 8:02 pm    Post subject: Reply with quote

Stii ce ma oftica cel mai tare pe mine ? Ca eu acu vreo 9 -10 luni ... nu mai tin bine minte , facusem reclama la jocul asta pe un alt joc ... www.xxxxxx.ro si tatajann cam de acolo cred ca stie de joc Wink cel putin momentul inregistrarii e cam cand eu am facut reclama ...
Draqului ... acolo a fost o vreme cu mine in alianta Shocked

Dar tare curios as fi sa vad cam clasamentele dupa ce se suspenda toti farmistii .. ca unul din ei e acu nr 1 defence Wink


Last edited by dj_maryus on Thu Jun 01, 2006 8:11 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Thu Jun 01, 2006 8:04 pm    Post subject: Reply with quote

Dar ma nightwolf , cred ca czc ti-a scris asta de frica .. ca daca il faceai de bani in cond normale .. ce se facea daca ii luai aia 13 miliarde inaintea lui tatajann ??? Laughing Laughing Laughing

Scz .. am deschis 2 msj din greseala ...
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Fri Jun 02, 2006 8:35 am    Post subject: Reply with quote

Dap.. eram sigr !

Most gold plundered in a fight: zzz (22.996.212.770 gold plundered)
Most gold lost in a fight: tatajann (22.996.212.770 gold lost)

Reteaua lui zzz ... nici nu era de mirare de ce facea asa multi bani ! Mad
Eu unul .. zic sa nu se mai astepte draqului pana nu stiu cand cu nu stiu ce verificari si nu stiu ce implementari ... tre suspendati direct ca au stricat toata frumusetea jocului !
Intai tatajann ataca pe czc , si apoi zzz pe tatajann .. ceva mai clar de atat nici nu poate fi !!!

Bashar nu iti ia mai mult de 5 minute sa ii retezi din joc ... si sincer sa fiu .. cu asa faze ar fi si cazul !

Am facut cont pe vreom 60 - 70 jocuri ( bine ca 95% din ele nici nam jucat ) dar in absolut niciunul din jocurile astea inca n-am pomenit sa nu se suspende o ferma pt o suma pe care EU ...care am stat 2 luni nr1 defence ... eu aceasta suma inca n-am atins-o !!!

Deci ?? Se suspenda sau nu ?? Ca eu nu vad nici cel mai mic motiv sa se mai astepte !!! Dati-o draqu de treaba ca s-a intrecut orice masura !!!
Nu vad nici un motiv sa se mai astepte cu suspendarea pana dupa ce se termina monstrii .. ca in cazul lui zzz , nu mai e nevoie nici de cea mai mica verificare ... e mai mult ca clar !!!
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Jun 02, 2006 9:59 am    Post subject: Reply with quote

ok o sa incep campania anti cheaters din seara asta si o sa suspend jucatori
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Jun 02, 2006 10:07 am    Post subject: Reply with quote

cel mai bine ar fi sa fac un sistem care sa aiba acces numai anumiti jucatori de incredere unde sa poti vedea detalii despre orice cont(ip-urile, tara de origine a lor, etc) si sa se poata suspenda contul pt o anumita perioada de timp definita de cel care da ban-ul
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Fri Jun 02, 2006 11:18 am    Post subject: Reply with quote

cu asta sunt complet de acord , ar mari mult eficienta , ca tu de unul singur, dupa ce ca mai faci si la joc , nu cred ca poti aloca destul timp sa ii verifici in amanuntime pe toti .

Oricum , ms ca incepi sa ii retezi , acu vom vedea care sunt intradevari cei mai buni ...

Quote:
si sa se poata suspenda contul pt o anumita perioada de timp definita de cel care da ban-ul


Totusi presupun ca de pe la 10 miliarde in sus , deja tre suspend definitiv ... sau cam juma de an asa Laughing ca eu joc constant de 3 luni si deabia am facut 20 miliarde ...
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Jun 02, 2006 10:42 pm    Post subject: Reply with quote

ok m-am uitat am meditat si am ajuns la urmatoarele concluzii:

- manual este foarte greu de urmarit fiecare user acum dar mai ales cand o sa fie multi deci trebuie un sistem automat care sa iti arate in fiecare zi tranzactiile prea mari sau alte lucruri dubioase

- sunt destul de multi useri in momentul de fata cu mai multe conturi unii doar pentru test unii sa faca frauda si iar greu de urmarit manual

ce o sa fac:

termen scurt:

- jucatorii dubiosi cum sunt zzz, czc, tatajann si altii sa nu mai aiba voie sa se atace intre ei

termen lung:

- o sa ma apuc de un sistem foarte bun de monitorizat userii, ce useri sunt in relatie cu cine, un istoric al orelor de logare , etc si care in fiecare zi sa arate ce useri sunt potential dubiosi pentru o verificare mai amanuntita

- un sistem de ban-uri la care sa aiba acces anumiti useri si in functie de ce zice sistemul de monitorizare sa acorde banuri + explicatie(pentru ai permite victimei sa se apere in caz ca s-a facut vreo greseala)

- in joc sa nu mai ai voie prin proxy-uri

- userii cu acelasi ip sa nu se mai poata ataca intre ei

- sa poti sa cumperi prin banca si sa fie o suma maxima care ai voie sa o tii in afara bancii

acum multi jucatori au profitat de pe urma femelor dar important este sa nu se intample asta cand incepe oficial jocul
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Sat Jun 03, 2006 9:35 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
jucatorii dubiosi cum sunt zzz, czc, tatajann si altii sa nu mai aiba voie sa se atace intre ei


Mda , numai ca zzz deja a facut 88 miliarde bani pana acu .. degeaba daca de acu incolo nu mai poate face nimic , daca si-a starns pana acu destul ca sa fie imposibil de luat pana la sfarsitul jocului ... eu cred ca trebuie penalizat pt ce a facut pana acu , nu sa se ia masuri de acu incolo ...
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sat Jun 03, 2006 11:29 am    Post subject: Reply with quote

a fost penalizat si cu 10 extra case

e mai important sa nu se mai intample de acum in colo si mai ales de cand va incepe oficial jocul

si pana acum fara un control strict e greu de realizat ceva

oricum de acum in colo ma voi apuca de ce vb mai sus ca pana la reset sa avem un sistem perfect contra cheaterilor
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
chaso



Joined: 30 Oct 2005
Posts: 12

PostPosted: Sat Jun 03, 2006 12:56 pm    Post subject: Reply with quote

bashar wrote:

- userii cu acelasi ip sa nu se mai poata ataca intre ei
Sunt destui jucatori care joaca din campusuri studentesti, de la scoala, din retele locale, de la servici ... deci de pe acelasi IP ... asa tai problema de la radacina ... dar dezavantajezi multi alti useri care nu vor mai putea juca in conditii normale.

Si ca sa vin cu o idee constructiva : ar trebui monitorizate in special transferurile de jos in sus, adica de la nivele mici la nivele mari si sa vezi daca nu cumva toti bani se duc spre o singura persoana. Vizual imi imaginez totul ca un arbore in care toti jucatorii sunt aranjati pe nivele, straturi in functie de nivel, iar toate transferurile de bani de la un jucator mai mic la unul mai mare sunt desenate cu o linie si ingrosate, cu cat transferul este mai mare cu atat e mai "ingrosat". Ei bine cand apar niste linii, drumuri in graf prea "groase" datorate unor transferuri prea dese si prea valoroase acolo se intampla ceva si trebuie studiat.

Ar fi interesant sa faci un sitem de aliante oficial, lideri de aliante fiind jucatorii cei mai mari. Cine ataca un jucator din alianta va fi atacat de cei din alianta. Deci scopul lor este protectia si anihilarea unui adversar prea puternic.
Parca vad cum merg pe pagina jocului dau click pe butonul Aliances, vad lista aliantelor cu o scurta descriere, dau click pe o alianta unde incerc join, trimit o "scrioare de intentie", astept raspunsul, daca indeplinesc niste criterii puse de lider, URA !! am intrat in alianta, aici este un set de reguli le respect si raman in continuare, nu le respect sunt liber sa plec.
Numarul celor din alianta este determinat de nivelul liderului sau de unele cladiri, monstri omorati sau cercetari pe care trebuie sa le fac liderul. Un lider care se retrage poate pasa sefia aliantei altuia.
Liderul poate scoate afara din alianta orice jucator doreste
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sat Jun 03, 2006 1:53 pm    Post subject: Reply with quote

[quote="chaso"]Si ca sa vin cu o idee constructiva : ar trebui monitorizate in special transferurile de jos in sus, adica de la nivele mici la nivele mari si sa vezi daca nu cumva toti bani se duc spre o singura persoana. Vizual imi imaginez totul ca un arbore in care toti jucatorii sunt aranjati pe nivele, straturi in functie de nivel, iar toate transferurile de bani de la un jucator mai mic la unul mai mare sunt desenate cu o linie si ingrosate, cu cat transferul este mai mare cu atat e mai "ingrosat". Ei bine cand apar niste linii, drumuri in graf prea "groase" datorate unor transferuri prea dese si prea valoroase acolo se intampla ceva si trebuie studiat.
[quote]

da
in sistemul automat o sa includ si metoda asta, iar cele mai groase linii sa intre in evidenta pt o cercetare mai amanuntita
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Mon Jun 05, 2006 10:15 am    Post subject: Reply with quote

Lol ...

zzz Wrote
Quote:
Prostul si lenesul moare de grija altuia, nu se chinuie sa faca ca si lui sa ii fie mai bine.


Dar de ce is lenes mane ? Ca n-am sclavi ca tine ? Sau tu esti ala prostu ca nu stie cum se joaca un joc in mod normal ... hm
Am ajuns prost ca nu stiu sa profit de pe faptu ca nu prea se ia masuri pt astia ca tine , dar mai bine prost decat un talhar fara cele mai mici scrupule !
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Mon Jun 05, 2006 10:29 am    Post subject: Reply with quote

ok gata
am spus ca iau masuri dure si cand va incepe jocul nu o sa mai existe cheating, ferme

iar in urmatoarea luna o sa se vada si mici rezultate ca deja m-am apucat de ce am vb in topicurile anterioare si o sa anunt in news si pe forum cand cheating-ul va fi sanctionat drastic.

pana atunci o sa dau warning-uri pe private si nu o sa mai aiba voie sa atace sau sa spioneze fermele(ce i s-a intamplat si lui zzz) si chiar cu sactiuni in extracase.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Mon Jun 05, 2006 10:32 am    Post subject: Reply with quote

Mda , am exagerat oarecum cu ultimul msj .. dar m-a deranjat tupeul lui asta ...
In orice caz , gata .. eu unu sm incetat .. e mai bine asa ...
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Tavern All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group