FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
spy
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu May 11, 2006 11:40 pm    Post subject: Reply with quote

Tech raid working
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Mon May 15, 2006 11:16 pm    Post subject: Reply with quote

really?

Am incercat, dar nu prea merge ... (adica, mai exact, nu merge deloc).

Trebuie cumva ca specialitatea comandantului sa fie spy ca sa mearga?
(eu am incercat cu unul care are specialitate sabotage, pentru ca e singurul de lvl 10 ... Very Happy )
Back to top
View user's profile Send private message
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Tue May 16, 2006 11:20 am    Post subject: Reply with quote

Mie mi-a mers tot cu un commander cu specializarea sabotage si spy a 2-a specializare. Am furat 2 research-uri pana acu si ceva puncte parca, dar am bagat si o gramada de bani.
Probabil cu un commander cu specializarea spy first merge mai bine.
Oricum nu merita decat daca e sa furi research-uri de nivel inalt.
Back to top
View user's profile Send private message
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Tue May 16, 2006 1:42 pm    Post subject: Reply with quote

bele wrote:
Oricum nu merita decat daca e sa furi research-uri de nivel inalt.


that's the point !

numai ca la mine spionii nu au gasit nimic de furat Smile

sau poate ca intervine si chestia aia cu random failure ...
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Tue May 16, 2006 3:57 pm    Post subject: Reply with quote

daca iti apare mesajul:
1.mission failed - inseamna ca are spy defence mai mare ca spy offence-ul+ un %(in functie e comandant si levelul lui) tau
2.Bad luck is all your spies can say atunci este sansa aceea de total failure care este in functie de specializarea comandantului si de diferenta dintre offence si defence
3. Spies found nothing to steal!! - apare atunci cand spionii nu au gasit nimic de furat adica:

- ca sa poti sa furi research points trebuie sa ai un research in curs de dezvoltare iar victima sa aiba acel research ori cercetat ori in curs de cercetare
sansele de failure ale acestei misiuni chiar daca indeplinesti toate conditiile sunt extrem de mici (inexistente la comandantul care are specializarea spy)
- ca sa furi un research full victima trebuie sa fie mai dezvoltata ca tine si sa ai mare noroc
(teoretic este posibil cu orice fel de comandant dar practic trebuie sa ai comandantul cu specializarea primara spy ca sa mearga)
cu cat diferenta dintre spy offence si spy defence este mai mare cu atat cresc si sansele de reusita
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Tue May 16, 2006 5:30 pm    Post subject: Reply with quote

aha!

Merci pentru lamuriri Smile. Nu aveam nici un research in curs (asa ca am aruncat banii aiurea ... lol)

las' ca pun un cercetator la research Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Tue May 16, 2006 11:58 pm    Post subject: Reply with quote

bashar, ii cam aiurea assasination ala ...

pai daca eu trimit spioni sa omoare din trupele din castel, ce'i grija lor ca nu gasesc un anumit tip de trupe?

Quote:
There are no units of Two Handed Swordman to kill


pai eu ii trimit sa omoare din trupele care se afla acolo in castel, nu sa caute ei aiurea trupe care nu exista ... culmea e ca spionii mor, chiar daca nu gasesc pe nimeni ... lol

eu zic ca la cat costa misiunea asta, nu ar trebui sa apara ceva in genul asta. ar putea sa esueze misiunea, cu asta's de acord (daca victima are si ceva anti-spy ... sa zicem raportul spy offence/spy defence =2/1), dar nu's de acord sa plece spionii aiurea dupa cai verzi pe pereti Smile. in ritmul asta numa' dai banii aiurea si misiunea asta isi pierde complet utilitatea.
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed May 17, 2006 12:26 am    Post subject: Reply with quote

da
o sa refac misiunea asta
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Wed May 17, 2006 4:59 pm    Post subject: Reply with quote

Nu stiu unde e mai bine sa pun asta: aici sau in sugestie research; parca aici e mai potrivit Very Happy

mi-a mai venit o idee nastrusnica:
new spy mission:
spread panic (lower your enemy morale); require level +8 si gold +10mil. max result/mission: -3 morale; min result: 0 (sau mission failed)

si mai una:
spread plague (sau poison the food): spionii sa poata otravi mancarea (otrava sau chestii biologice nu conteaza) si asta sa aiba urmatorul efect:
-daca ai health sa zicem sub 60% sa ai plague (in tura respectiva); productivitatea sa scada cu 50% in tura respectiva (food si gold);cercetatorii nu lucreaza in tura respectiva
- daca ai sub 80% health sau peste 80, dar nu ai toate spitalele construite, sa ai weakness in tura respectiva si productivitatea sa scada cu 20%; cercetarea nu e afectata
- daca ai peste 80% health, sa nu patesti nimic Very Happy

Daca cineva fura din mancarea otravita, sa pateasca si el la fel cum am spus mai sus Very Happy (daca nu indeplineste conditiile)

pentru misiunea asta, raportul de spy offence/spy deffence ar trebui sa fie de 1/1, dar in schimb sa coste misiunea +15mil si lvl comandant sa fie 10.

poate ca ar fi bun si un research pe tema asta (cercetare pentru arme chimice (otravuri par example) sau biologice); in functie de cercetare, otrava sa aiba diverse efecte (omoara spre ex. 1% din populatie, sau 15% daca are in spate un research calumea;sa tina spre ex. in loc de 1 tura 2-5 ture, samd)
Back to top
View user's profile Send private message
stanley13ro



Joined: 12 Feb 2006
Posts: 42

PostPosted: Sun May 21, 2006 7:10 pm    Post subject: Reply with quote

ce-ai zice de un buton (sau 2) pe pagina unde sunt rezultatele misiunilor de spionaj (http://www.raceconflicts.ro/index2.php?id=spy_completion) si ale atacurilor (http://www.raceconflicts.ro/index2.php?victim=unjustice&id_victim=1623&id=battle) ?
2 butoane cum ar fi : "spy again" si "attack again"
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Mon May 22, 2006 9:03 am    Post subject: Reply with quote

ok
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Sun Jun 25, 2006 1:42 pm    Post subject: Reply with quote

spy ... again

am o nedumerire; MARE:

de ce la nivelul meu am numai 20 de misiuni /turn iar cu cat scade nivelul, cu atat misiunile / tura cresc (lvl 43: 50; lvl 36: 150; lvl 33: 200);

??
Back to top
View user's profile Send private message
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Sun Jun 25, 2006 3:59 pm    Post subject: Reply with quote

bashar wrote :

Quote:
missions per turn:
minumum intre 5+hero_level/2 si nr_oameni_raza*0.10


Nr de misiuni per turn tine in functie de cati oameni ai in raza , cu cat ai mai multi , cu atat si mai mai multe misuni - si invers .. si cum la fiecare level ai mai putini , e clar consecinta . Oricum formula e buna , ca practic ar da ca poti da zilnic jumate din toate misunile posibile ... Ca acu de ex avem 8 oameni in raza .. deci ar veni 0.8 misuni per turn - deci 1 .. si intr-o zi da 48 misuni .. ceea inseamna , cum am zis mai sus cam jumate din maxim ...
Iar nr max de missiuni e cel egal cu misuni per turn X 10 ...
Sper ca am dreptate in ce am scris ...
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Sun Jun 25, 2006 4:52 pm    Post subject: Reply with quote

aha! merci.
Back to top
View user's profile Send private message
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jul 26, 2006 10:36 am    Post subject: Reply with quote

ce-i asta ...
Spies stole 7.127.998 research points from House Construction level 27

io unu nu inteleg, cum dumnezeu sa furi research point .... Shocked ..... adik ce a furat....????

plus ca sunt unele lucruri la spy pe care nu le integ ....

de ex. cum dumnezeu o mana de spioni or sa fure sute de mii, chiar milioane food,
apoi daca io am 1000 antispy cu lvl 35 ... cat de dibaci sunt cei 30 - 100 spioni cu care vine el, sa treaca pe langa o armata de antispioni.
plus ca am senzatia ca unii jucatri dezv anumite conturi special pt un anumit gen de activitate .... in fine....

iar .... daca dupa reset lvl comandantului nu depinde de misiuni, ci poti angaja unu cu lvl mare .........
_________________
n
=> ?
(k!)
k=0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 3 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group