FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
spy
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Mar 31, 2006 11:00 am    Post subject: Reply with quote

hmm ai dreptate aici
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Mar 31, 2006 11:20 am    Post subject: Reply with quote

ar trebui facut sa iti vina pe turn cat sa spionezi un anumit procent din toti pe care ii ai in raza

10% zic sa fie
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Mar 31, 2006 11:55 am    Post subject: Reply with quote

acum este o combinatie in functie de level dar si in functie de cati oameni sunt in raza ta

poti sa siopnezi doar de 10%(din nr de oameni din raza ta)*5 ori

pentru cei care sunt level mic si formula aceasta iar avantaja pt ca au multi oameni in raza se aplica tot formula veche in functie de level
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Mar 31, 2006 12:01 pm    Post subject: Reply with quote

mai zic ca totusi ar trebui sa ai voie sa ai doar 2 comandanti nu 3 pentru ca nu prea au rost specializarile pentru ca fiecare are cate un comandant pt fiecare din cele 3 specializari.

asa cu 2 comandanti un tip de misiune va fi mai greu de facut
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Fri Mar 31, 2006 12:06 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
acum este o combinatie in functie de level dar si in functie de cati oameni sunt in raza ta

poti sa siopnezi doar de 10%(din nr de oameni din raza ta)*5 ori

pentru cei care sunt level mic si formula aceasta iar avantaja pt ca au multi oameni in raza se aplica tot formula veche in functie de level


DA .. cred ca asa e mai bine ....

Cat despre partea cu 2 comandanti in loc de 3 ... nu stiu sigur dc avantajeaza mai mult .. ca oricum multi din noi nu au 3 comandanti de specialitati diferite ca se gasesc greu spioni de lev mare la fiecare specialitate ...
Nici eu nu stiu cum e mai bine Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
stanley13ro



Joined: 12 Feb 2006
Posts: 42

PostPosted: Fri Mar 31, 2006 4:39 pm    Post subject: Reply with quote

da' ce ziceti de un moral al spionilor?ca la ostire...
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Mar 31, 2006 8:56 pm    Post subject: Reply with quote

nu cred ca are relevanta moralul la spioni pentru ca ei sunt antrenati si platiti in secret.

adica sunt ca niste roboti antrenati sa isi indeplineasca misunea.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Mon Apr 03, 2006 2:09 am    Post subject: Reply with quote

bashar, randomul ala de la misiuni (reusita sau nu) e ca porcu'. cel putin din ce vad eu: cam 50% din misiuni esueaza, si daca dai spy, cam in 90% din cazuri prima misiune esueaza. cred ca ar trebui sa tragi un ochi pe la formula aia ...
si inca ceva: nu se tine cont de spy offence si defence?
daca da, cum?
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Mon Apr 03, 2006 10:11 am    Post subject: Reply with quote

se tine cont

se ia spy offence-ul + un % random(in functie de specializare) si se verifica cu spy defence-ul + % random

% este de pana la 10% maxim

chiar daca treci de spy defence totusi mai ai o mica sansa de nereusita
(cred ca ai ci e problema)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Mon Apr 03, 2006 2:27 pm    Post subject: Reply with quote

modificat putin formula si in functie de specializari vei putea avea pana la 30% bonus la offence + vei avea mai multe sanse de succes la o misiune
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Wed May 03, 2006 11:04 am    Post subject: Reply with quote

Am dat quote aici din topicul de 'sugestie research'.

bashar wrote:
Quote:
daca spy offence depaseste cu un anumit procent spy defence (sa zicem 20%) sa nu mai apara chestia aia cu "mission failed" pentru ca isi pierde utilitatea spy-ul


- ok asta o idee buna


Quote:
si inca ceva: fa in asa fel incat sa alegi numarul de spioni pe care vrei sa il trimiti in misiune; ca asa, sa aleaga comandantul, e complet aiurea. (poate ca din cauza asta si esuaza misiunile ... ??? ; atunci ce rost mai are spy offence?)


nu are nici o legatura cu esuatul misiunilor sau sa influenteze in vreun fel spionajul
singura influenta este ca al misiunile unde ai nevoie de un numar mai mare de spioni sa ii trimiti iti vor muri automat mai multi dar asta e singura legatura

doar unele misuni esueaza asa aiurea adica o singura misiune defapt este facuta sa esueze asa de mult: "Plunder" pentru ca mi s-a parut ca este o misiune mult prea puternica sa reuseasca tot timpul

propunerea ta cu modificarea sansei de esec in functie de diferenta intre offence si defence poate ar rezolva problema dar totusi trebuie sa fie si o mica sansa de esec

ps: cred ca mai bine continuam discutia pe tema spy in alt loc sa lasam doar pentru research topicul acesta


Pai de ce sa fie "Plunder" o misiune care esueaza "aiurea". Ar trebui sa aiba aceeasi reusita ca toate celelalte, sa conteze doar in functie de spy offence/defence.

A fost o misiune puternica, pentru ca la momentul introducerii misiunilor de spy, lumea avea mult food in granar adunat pe parcusul jocului, si nu ii prea interesa sa-l vanda, sau sa mentina un echilibru. Si mai mult, nu e asa puternica decat in conjunctie cu un maxim sau aproape maxim la trade, ca sa poti scoate profit din food.

Sincer sa fiu am scos poate ala fel de mult cu steal gold de pe cei cu defence mare care se bazau pe faptul ca nu-i poate ataca nimeni, dar spy defence-ul lor lasa de dorit. Probabil ca in momentul resetului, lumea va fi mai atenta, la toate resursele lor, food, gold etc. si e normal, parerea mea, sa ai diferite modalitati de a face bani.
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed May 03, 2006 12:00 pm    Post subject: Reply with quote

totusi cred ca trebuie sa fie si o mica sansa de failure total si aceasta sa fie cum a zis nightwolf in functie de diferenta dintre offence si defence

mai este o misiune cu sanse mari de failure - cea unde omori un procent din armata inamica.
si nu toate misunile au sansa asta de failure - misunile de spionaj nu o au.

Pararea mea este ca totusi trebuie la anumite misuni prea puternice aceasta sansa


o sa fac in functie de diferenta dintre offence si defence sa vedem ce iese
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Mon May 08, 2006 2:46 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
daca spy offence depaseste cu un anumit procent spy defence (sa zicem 20%) sa nu mai apara chestia aia cu "mission failed" pentru ca isi pierde utilitatea spy-u
l

acum se tine cont si de diferenta dintre spy offence si spy defence si cand se calculeaza victimele si cand se calculeaza ratele de succes.

daca trimiti spionii intr-o misiune iar comandantul este specializat in accea misiune iar spy defece-ul inamicului este foarte mic nu ai cum sa esuezi misiunea

sper sa fie mai bine acum
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Tue May 09, 2006 1:17 am    Post subject: Reply with quote

spy mission working:

Teach Agent - Aquire top secret information about enemy research!

still to come:
1. Steal research
2. Sabotage research
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed May 10, 2006 4:16 pm    Post subject: Reply with quote

Teach sabotage is working now
level 4 mission
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 2 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group