FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
Spy mission
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Bugs Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Thu Apr 27, 2006 9:38 am    Post subject: Reply with quote

Pai ce ar fi daca ar fi:
X misiuni spionaj
Y misiuni sabotaj
Z misiuni asasinare

Ca sa nu mai dea romanul doar sa fure mancare .
Deci sa fie cate un numar de misiuni pt fiecare categorie . Si asa am opri romanul sa isi castige venitul numai din furat mancare ...

Oricum cred ca formula de mai sus e mai buna decat ultimele doua introduse Surprised
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu Apr 27, 2006 11:27 am    Post subject: Reply with quote

am pus noua formula sa vedem daca este mai buna.

Quote:

Pai ce ar fi daca ar fi:
X misiuni spionaj
Y misiuni sabotaj
Z misiuni asasinare


ar fi o idee.
totusi poate am putea sa evitam ingradirea aceasta altfel.
adica sa nu mai renteze asa mult misiunile de sabotaj sa fie sansa de failure mai mare pt "Plunder", sa coste mai mult, etc

si trebuie sa ne gandim ca asa sunt userii de nivel inalt cu cate 3 generali si isi permit sa faca de toate.

la inceput e mai greu, ai un singur general de level mai mic si nu iti permiti decat un singur tip de misiune.


daca nu au efect ce am propus atunci facem cum zici si separam missions per turn in 3, misiuni maxime tot in 3 si rezolvam situatia.
nici asa nu o sa ii poti determina pe unii jucatori sa foloseasca alte misiuni decat sabotage, fie pentru ca nu vor, fie pentru ca nu au generalul care trebuie dar oricum poate le folosesc ca tot se irosesc degeaba.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Thu Apr 27, 2006 1:51 pm    Post subject: Reply with quote

Pai daca e foame mare Very Happy. Ai mei n-au ce manca, asa ca daca nu vin ajutoare din strainatate, tre sa fur Razz.
Acu lasand gluma la o parte, daca facem misiunile nerentabile, ce rost mai are spionajul, spionii si toate upgrade-urile/punctele puse la spionaj. Cred ca era relativ fair pana acum, doar ca erau cam multe misiuni available.
Acum iarasi nu e bine. Eu am, spre exemplu 30 misiuni maxim acum si 3 misiuni pe tura. Avand in vedere ca si cu general de lvl 10 am un anumit procent de misiuni care esueaza, practic sunt prea putine acum, avand in jur de 20-25 misiuni valide. Presupunand ca dai un scout inainte de a ataca , nici nu-mi mai raman misuni pt celelate tipuri de actiuni.
Sa zicem ca dau plunder de 3 ori p tine , dj_maryus, si 2 misiuni esueaza, la 510.000 pretul unei misiuni de plunder si 5 spy's pierduti pe misiune se duc aprox 600.000 x 3 = 1.800.000, si daca scot in misiunea reusita 2.000.000 food, abea daca renteaza toata treaba cu spionajul.
In felul asta mai bine bag toti cei 15000 de spioni in mercenari.
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu Apr 27, 2006 6:16 pm    Post subject: Reply with quote

missions per turn:
minumum intre 5+hero_level/2 si 5+nr_oameni_raza*0.10

missions maximum:
10*missions per turn

ce ziceti asa acum ?

5+nr_oameni_raza*0.10
- iti asigura ca incepi cu minimum de 5 misiuni pe turn ca la un jucator de level1 + 10% din cati oameni ai in raza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Fri Apr 28, 2006 9:44 am    Post subject: Reply with quote

Oricum bele are dreptate de faptul ca n-ar fi bine sa esueze mai des misiunile , ca totusi deia angajez mai multi spioni decat contraspionii adversarului .... ca sa castig ... daca pierd indiferent de cati spioni am, , atunci de ce ii mai angajez ???
Si inca ceva ... cum a zis bele ... deabia e rentabil acum preturile la misiuni , dar ce ne facem cand se reseteaza jocul ? Cand nu o sa fie mancare nici prin zecimea de acum ? Mai bine lasam cum e asa lucrurile ... ca e mai bine .... Oricum cred ca e numai bine nr de misiuni actuale :
Available spy missions: 80/80 spy missions per turn = 8
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Apr 28, 2006 10:38 am    Post subject: Reply with quote

ok
o sa bag si un research sa mai creasca la spy nr de misiuni
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Fri Apr 28, 2006 11:17 am    Post subject: Reply with quote

Si, asa cum ziceai odata bashar, sa poti avea doar 2 spy-commanderi, ca sa nu ai unu pt fiecare specializare. Cred ca ar fi mai interesant asa. Si poate si importanta data de specializarea commanderului sa fie mai mare.
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Apr 28, 2006 5:15 pm    Post subject: Reply with quote

eu sunt de acord

specializarea eu zic ca are foarte mare importanta si acum pentru ca daca folosesti un comandant cu deabia a 3-a specializare sabotage atunci misunile de sabotaj vor avea sanse de succes mult diminuate.

2 comandanti ar fi foarte binei iar comandantii noi aparuti sa nu mai fie decat sub level7(sa nu mai existe comandanti de level10 gata pentru angajare)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Bugs Report All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group