FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
suma enorma la jucator offline

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Bugs Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Wed Mar 01, 2006 10:34 am    Post subject: suma enorma la jucator offline Reply with quote

Deci, pot sa ma si insel , dar cred ca am vazut bine ...
(win) oranz^ 4 0 175139617
Era offline cand l-am atacat , dar totusi cum e posibil ca un jucator ofline sa aiba 200 milioane pe el ? Si dupa ce l-am atacat , am vazut ca a ramas cu 20 milioane pe el , apoi cand sa atac a 2-a oara .... imi da asta :
(win) oranz^ 5 1 0
Daca era offline, navea cum sa bage aia 20 milioane in seif ... corect ? Si daca il ataca cineva inaintea mea, navea cum sa ii ia chiar tot de pe el ...
Rog sa se verifice chestiile astea ... Oricum , banii luati sunt luati , presupun ca nu se mai ia inapoi Cool
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Wed Mar 01, 2006 10:52 am    Post subject: Reply with quote

Mda, am observat si eu o chestie din asta, ca un jucator ce arata offline defapt sa fie online. Cred ca e de la faptul ca nu e actualizat statusul sau de online/offline decat dupa un timp in care e online.
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed Mar 01, 2006 1:17 pm    Post subject: Reply with quote

o sa verific
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Wed Mar 01, 2006 5:01 pm    Post subject: Reply with quote

Sau ar mai fi o explicatie ... ARE SCRIPTURI ... Sincer, am vazut pe alte jocuri scripturi mult mai complicate decat faptu de a ascunde ca e online, deci .... nu m-ar mira .
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Sat Mar 04, 2006 2:20 am    Post subject: Reply with quote

exista un delay de ~5 min. in afisarea statusului; asta inseamna ca daca cineva intra acum in joc, abia peste vreo 5 min. o sa il poti vedea on-line; si daca iese cineva din joc, abia peste vreo 5 min. o sa il vezi offline.
s'a mai discutat treaba asta prin forum ... iar intr'unul din topicuri, decim8tor explica cum sta treaba cu statusul (din cate tin io minte ...) Wink
Back to top
View user's profile Send private message
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Sun Mar 05, 2006 3:48 pm    Post subject: Reply with quote

Poate ai reptate nightwolf , dar totui, ce om intra, scoate banii din seif, ii fur eu , iar dupa aia iese ? LooL ... Chestia e ca nici na mai aprut online dupa aia ... asta ma intriga mai tare ....
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Bugs Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group