FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
Corectitudinea jocului

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Wed Feb 15, 2006 12:34 pm    Post subject: Corectitudinea jocului Reply with quote

De curiozitate intreb ... in acest joc se verifica de sclavi ca in altele ? Adica jucatorii care creaza conturi fantoma cu care strang bani, dupa care culeg cu contul real dupa cele fantoma? Ca sunt sigur ca exista asemenea cazuri ... Numai cand ma uit la top si vad de ex

Most gold plundered in a fight: mogul2005 (8.069.416.606 gold plundered)

Ma chiar ma intreb cum e posibil sa iei dupa un jucator 8 miliarde ?
Si nu neaparat ca il acuz pe acesta de ceva ... dar totusi , sunt convins ca exista asemenea cazuri ... Acum sincer intreband , se verifica actele de sclavagie sau nu ?
Si as avea o sugestie cum se poate rarifica acestea ... prin simplul fel de a nu mai putea scoate banii din seif , ci cumpara cu ei direct de acolo, luandu-se desigur aia 5% in considerare ...

Sunt curios ce au de zis adminii despre asta
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed Feb 15, 2006 5:33 pm    Post subject: Reply with quote

ip-urile jucatorilor si datele de logare sunt stocate si cam stim cine ce ferme are

nu s-au luat masuri pentru ca jocul este inca neterminat cand va incepe oficial se vor lua masuri
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Thu Feb 16, 2006 1:18 pm    Post subject: Reply with quote

Ma bucur sa aud ca totusi se verifica , si intr-un fel inteleg de ce nu se ia masuri ... Dar ce zici de ideea mea cu cumparatul direct din seif ? fara a se mai scoate banii din el ? Ar micsora mult sclavagia ..... parerea mea ....
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu Feb 16, 2006 5:49 pm    Post subject: Reply with quote

da merge
plata sa fie facuta prin banca si daca ce cumperi ceva foarte scump(extra houses) sa nu fii taxat in plus.

daca iei soldati sau alte lucruri mai ieftine sa fie si un comision mic in plus
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Fri Feb 17, 2006 11:52 am    Post subject: Reply with quote

Daca se baga regula, sigur nu o sa mai avem capturi de 8 miliarde Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Fri Feb 17, 2006 10:10 pm    Post subject: Reply with quote

hmm. e buna si nu prea ideea ...

pentru ca mai sunt unii care stau si la panda (de exemplu eu Very Happy ); si poate am sansa sa prind pe vreunul care scoate bani de o casa si eu ii fur Twisted Evil

Si mai departe: sa spunem ca faci tranzactiile prin banca, dar cine te impiedica sa iti scoti toti banii din banca? (fara sa cumperi nimic)

Am eu o idee mai buna(cred): sa fie limitata suma pe care sa o poti scoate din banca, iar ca etalon sa se foloseasca valoarea extra-casei; si sa poti scoate maximum val_extra_casa/0.95(sau 0.96, sau 0.97 sau 0.98, depinde de researchul de la coin). Asa impaci si capra si varza.
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Feb 17, 2006 11:19 pm    Post subject: Reply with quote

da

si limita sa nu fie la tranzactie

ci la suma totala pe care poti sa o scoti pe zi
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Sat Feb 18, 2006 12:33 am    Post subject: Reply with quote

pai nu'i bine; ca spre exemplu, la mine costa o casa acuma, putin peste miliard; iar daca mai vreau sa fac army? astept pana a doua zi?

sau alt exemplu: la nivel mai mic: sa zicem ca o casa costa vreo 12 mil. pai cum mai creste ala de la nivelul ala mic? ca in veci nu mai ajunge sa faca extra-case.

eu zic ca e mai bine pe tranzactie; ca ai si numarul de atacuri limitat la 5; si nu cred ca o sa mai fie asa rentabila "ferma", pentru ca tre' sa tot construiasca la extra-case daca vrea sa poata sa scoata mai multi bani ...
Back to top
View user's profile Send private message
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Sat Feb 18, 2006 10:27 am    Post subject: Reply with quote

Nu sunt de acord ... oricum, dc spre exemplu cineva din primii 10 are un sclav, acel sclav e oricum destul de avansat, ca oricum n-ai cum sa avansezi la un level asa mare fara soldati multi, si nai cum sa ai soldati multi fara extra casa multe , deci tot cred ca sclavul unui jucator bun ar reusi sa scoata suma importanta din seif ... deci ... tot nimic nu am rezolvat ... Dar pana la urma ce te deranjeaza pe tine ca cumperi direct din seif , sau ca ii scoti intai din seif ? In afara faptului ca nu poti prinde un jucator la panda ... Daca e sa il prinzi, tot il prinzi si asa, ca nu e niciunul prost sa bage 1 depunere in seif la 2 atacuri . Cat despre faptul c a il prinzi cand ii scoate din seif, oricum is sanse mici, ca intre timpul ce ii scoate si timpul ce cumpara de ei, sunt cateva secunde ... rar am pomenit sa fie prins unul cand a scos banii .......
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Sat Feb 18, 2006 12:45 pm    Post subject: Reply with quote

he he he; am prins odata pe doi Wink (si e un sa'i prinzi cu bani de o casa, si alta sa'i prinzi cu ce au capturat);

dar poate totusi e o idee buna cu tranzactiile prin banca ... iar comisionul sa fie cel normal pentru tranzactii ...

Dar tot nu elimina posibilitatea de a scoate bani din banca; Poate ar fi o idee sa nu mai scoti deloc bani din banca, ci numai sa ii poti depune. Si toate tranzactiile sa le faci prin banca ... (indiferent de cat e de mare suma).

Dar din nou, apare alta problema: poti cumpara lemne si piatra pana la refuz (in loc sa bagi bani in banca), dupa care sa le vinzi; si poti face o suma frumusica, dupa care de pe alt cont sa iei banii ....

hmm ...
Back to top
View user's profile Send private message
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Sat Feb 18, 2006 12:57 pm    Post subject: Reply with quote

Eu asta am propus de la inceput , sa nu mai poti scoate deloc bani din banca si sa cumperi direct de acolo....
Cat despre partea astalalta , sa vinzi lemnele si piatra , hm , la asta nu m-am gandit Surprised , dar si tu acuma .... nu le mai da idei la astia ca chiar asa o sa faca Surprised Laughing Laughing Laughing
Sclavagia nu o sa poata disparea niciodata,dar e bine sa oprim din ea macar ceea ce se poate opri ....
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group