FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
RELIGION - suggestions
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Feb 23, 2006 1:11 pm    Post subject: Reply with quote

cred ca am inteles... se poate si asa.
Insa ar trebui sa fie scris acolo "Temple Efficency", sa stie omu` exact ce-i acolo. Altfel o sa creezi confuzie { Embarassed io am patit-o}, vor fi persoane care vor avea 100% si nu vor stii de ce zeul nu e exalted Wink

Mai ramane cealalta problema: organizarea comuna a festivalurilor. E mai usor, si mie unul nu-mi prea place.... As prefera sa fiu conditionat in felul urmator: nu poti organiza festivaluri decat pt un singur zeu si de un singur tip /turn.
ex: NU pot da decat x Festival pt y / turn.
unde x = small, large, medium, grande festival;
iar y = un zeu la alegere.
/ turn inseamna: acu dau comanda si festivalul are loc turul urmator.{am optiunea de a anula festivalul [pierd resursele si banii] & zeul se supara [adica pierd ceva Faith la zeul respectiv]}


Plus ca sacrificiile n-ar trebui lasate libere. Io zic ca ar trebui o constructie [altar] unde sa am Mari Preoti care sa realizeze sacrificiile, iar numarul de persoane sacrificate sa fie functie de numarul marilor preoti.
PS: zi-mi daca pot "abera" putin legat de Sacrificii Wink
_________________
n
=> ?
(k!)
k=0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu Feb 23, 2006 1:57 pm    Post subject: Reply with quote

o sa incerc sa dau mai multe detalii in tooltips sa nu mai fie confuzie

Despre festivale

- desi e mai corect cum zici sa fie dupa o anumita perioada si doar pentru un singur zeu o data ar purtea sa nu fie pe placul tuturor pentru ca:
1. daca vrei sa ai toti zeii multumiti trebuie ca intr-un turn sa tii un festival pentru un zeu, apoi in urmatorul turn sa tii festival pentru celalalt zeu (adica trebuie sa ai grija sa intrii din turn in turn sa tii festivale)

cum este acum chiar daca tii festival pentru mai multi zei efectul festivalului se imparte la numarul de zei sarbatoriti iar zeii exclusi se vor supara si mai tare daca numarul zeilor sarbatoriti este mai mare

ar trebui vazute mai multe pareri daca sa ramana cum este acum sau sa fie cum propui

Despre Sacrificii (cat mai multe idei cu atat mai bine)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Thu Feb 23, 2006 3:08 pm    Post subject: Reply with quote

Nu stiu ce sa zic, mie mi se pare bine cum e acum, adica cum a explicat bashar mai devreme:
100% - zeii nu se pot supara, sunt content
daca tii festivale/sacrificii ii poti aduce la exalted si starea lor sa scada proportional cu nr de oameni din temple( 100% 100 turn-uri, 0% 10 turn-uri, sau ar putea fi chiar mai putin, 5 turn-uri )

Ce as vrea sa stiu e cat trebuie festivale/sacrificii ca sa aduc un zeu dintr-o stare in alta ? Adica 10 sacrificii e mai mult decat un small festival, sau cum se calculeaza?
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu Feb 23, 2006 3:28 pm    Post subject: Reply with quote

10 oameni = small festival
120 oameni = grand festival
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sat Feb 25, 2006 6:56 pm    Post subject: Reply with quote

blesses and curses finally working
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
turboshadow



Joined: 10 Feb 2005
Posts: 55
Location: I am the Shadow beneath you! I will allways follow you!

PostPosted: Sat Feb 25, 2006 8:11 pm    Post subject: Reply with quote

Bashar can you please destroy all my temples so I can build them again and I have a question: what is with the Ancient Gold? Is it related to Religion?
_________________
From beyond the grave I shall watch you my little minions!!!!! Muahahahahah!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sat Feb 25, 2006 9:10 pm    Post subject: Reply with quote

sure i will destroy them

ancient gold - no it's not related to religion and i will tell you more about them when the time comes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Wed Mar 01, 2006 11:45 am    Post subject: Reply with quote

God of Wealth ar putea afecta si cantitatea de wood sau stone nu doar gold-ul.
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed Mar 01, 2006 1:13 pm    Post subject: Reply with quote

ok
acum mai afecteaza si land-ul dar sunt sanse mici sa primesti bless cu land
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
stanley13ro



Joined: 12 Feb 2006
Posts: 42

PostPosted: Thu Mar 02, 2006 2:16 am    Post subject: Reply with quote

ok..intai si-ntai..io nu am primit nici un bless(zeii mei sunt exalted all the time si templele lucreaza 100%),cum vin bless-urile astea?random?
iar cu sacrificiile..cred ca daca faci sacrificii in loc de festivale ar trebui sa ai mai multe sanse sa primesti bless..festivalele sunt accesibile ca si cost(e bine asa,eu sunt pentru cum e acum),dar cand sacrifici oameni..parca e altceva sa-ti omori oamenii... Crying or Very sad or not Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu Mar 02, 2006 2:34 am    Post subject: Reply with quote

vin random si rar

zic ca la religion ai nevoie de destul de putini oameni ca sa merite doar pentru bonusurile care le dau zeii
de asta si bless-urile sunt facute nu sa iti faci tactica stiind ca vei primi lucruri gratis ci mai mult ca o surpriza ca sa primesti lucruri cand nu te astepti
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Fri Mar 03, 2006 1:12 pm    Post subject: Reply with quote

Eu n-as zice ca vin prea rar ... 2 am primit doar azi ... dar as zice ca unele vin ABSOLUT DEGEABA . Cum vine asta ?
God of Love +3436 population
Si ce ar trebui sa fac cu pop asta in momentul asta cand eu am pop max atinsa ? Dc nu vine intr-un moment cand chiar am nevoie ?De ex. pe la ora 5 mi se mareste pop maxima cu vreo 1500 de la research .. dc nu vine atunci ? Cand chiar am nevoie ? Degeaba da blessuri ... daca nu folosesc ...
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
turboshadow



Joined: 10 Feb 2005
Posts: 55
Location: I am the Shadow beneath you! I will allways follow you!

PostPosted: Fri Mar 03, 2006 2:41 pm    Post subject: Reply with quote

Instead of giving +x population the god of love should build another 10 extra houses for free or something
_________________
From beyond the grave I shall watch you my little minions!!!!! Muahahahahah!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Fri Mar 03, 2006 3:41 pm    Post subject: Reply with quote

Eh, acuma chiar extra houses for free e prea mult, nu crezi?

Si daca ai populatia la maxim atunci nu iti trebuie acel bonus la God of Love, deci nu il venerezi, sau macar il tii la un nivel neutru, ca sa nu-ti dea minus 3000 la populatie Wink

Eu cred ca e bine asa cum e acum. Bineinteles, nu vreau sa fiu gica-contra, si orice idei sunt binevenite si trebuie discutate. Majoritatea va decide. Cool
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Mar 03, 2006 10:55 pm    Post subject: Reply with quote

dau si extra houses dar super rar

acum o sa mai adaug eu niste bless-uri dar oricum e bine ca sunt rare
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group