FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
Armata unora .....

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Bugs Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Aug 22, 2005 12:32 pm    Post subject: Armata unora ..... Reply with quote

rank username gold population level army size
43 omgstfu very poor 23100 30 32690
51 byll poor 26900 29 66013 Shocked
_________________
n
=> ?
(k!)
k=0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Mon Aug 22, 2005 1:24 pm    Post subject: Reply with quote

pot sa depaseasca populatia la army size daca au si mercenari
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Tue Aug 23, 2005 8:41 am    Post subject: Reply with quote

Mda.... Numai ca daca nu ai bani nu poti angaja .... iar cel mai ieftin costa 50 gold/turn... oricum ma intreb cum poti tine o armata din 32.000 mercenari +soldati Question [ma gandesc la cat food si la cat gold consuma pe tur]....

Nu pot face calcule ca nu stiu exact bonusurile dar tot suspect ramane pt mine ... brut la 30.000 populatie ... iese vreo 13500 mercenari .... sa zicem cu bonusuri la gold si puncte investite ar avea vreo 35000 armata dar 66000 mi-e greu sa cred ....

Cred ca la mine e si o mica confuzie .... 'army size' o calculezi soldati+mercenari+spioni+populatia_disponibila ?
Mie imi pare imposibil sa am "army size" > " population" .... Normal mi se pare sa fie
pop = pop_tot[limitata de case]+mercenari+spioni .... > armata = soldati+mercenari+spioni ....
_________________
n
=> ?
(k!)
k=0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Tue Aug 23, 2005 9:14 am    Post subject: Reply with quote

Si am mai facut un mic experiment ...
Am cumparat mercenari ... am scos taranii de pe camp si am lasat sa treaca turul ..... desi aveam gold minus la balanta nu mi-a plecat nici un mercenar .....
Am putut scoate taranii de pe camp pentru ca nu eram aproape de zero cu balanta si mi-a permis ...{bug cred eu ... ar trebui calculat iar sub disband pus ceva de genul pop. max disband = 500 desi el are pe camp 1500, sau sa-l las sa scoata tot de pe camp dar daca nu are gold nici la el si nici in banca sa-i plece mercenarii.... }

Apoi degeaba am pus mancare la champion daca la mercenari am lasat zero ... {bine or sa spuna unii ca-l platesc sa se descurce .... dar ..... eu daca as juca pe ofensiva as face armata cat mi-ar permite taranii iar de goldul produs as cumpara mercenari la maxim ...}.
_________________
n
=> ?
(k!)
k=0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Tue Aug 23, 2005 5:12 pm    Post subject: Reply with quote

da e un bug aici

o sa il repar in curand
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Bugs Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group