FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
o noua idee
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gavroche



Joined: 07 Jun 2005
Posts: 39

PostPosted: Thu Jul 07, 2005 8:01 am    Post subject: Reply with quote

nightwolf wrote:
nu chiar .. daca iei numai 5-10% din cat are cel pe care il ataci nu prea incurajezi ... pentru ca iei numai o mica parte (iar daca ai armata mare tot tre' sa pui tarani la produs); pe de alta parte, esti limitat de cele 5 atacuri, iar mancarea pe care o iei iti poate ajunge in jur de 2-3 ture.

eu zic ca daca ii un procent acceptabil, nu incurajezi offencerii prea mult. tot va trebui aibe tarani la produs ...

cu tipurile de atac nu prea sunt de acord ...


ahah.. ce vb u? daca imi 10% din cat am.... imi ia 10 milioane ... oke? dintr`un atac.... daca imi da da 5 atacuri? prima data 10 ... apoi 9 ... ji tot asja.. daca calculezi is.. cam vre`o 30-35 milioane... poate mai mult.... ti se pare putin? numai d ela mine.. sji mai da shi la vecini inca 5 ji 1-2 saptamani sta cu burat la soare.. pana mi se face iara mancare
Back to top
View user's profile Send private message
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Jul 07, 2005 8:55 am    Post subject: Reply with quote

gavroche wrote:
nightwolf wrote:
nu chiar .. daca iei numai 5-10% din cat are cel pe care il ataci nu prea incurajezi ... pentru ca iei numai o mica parte (iar daca ai armata mare tot tre' sa pui tarani la produs); pe de alta parte, esti limitat de cele 5 atacuri, iar mancarea pe care o iei iti poate ajunge in jur de 2-3 ture.

eu zic ca daca ii un procent acceptabil, nu incurajezi offencerii prea mult. tot va trebui aibe tarani la produs ...

cu tipurile de atac nu prea sunt de acord ...


ahah.. ce vb u? daca imi 10% din cat am.... imi ia 10 milioane ... oke? dintr`un atac.... daca imi da da 5 atacuri? prima data 10 ... apoi 9 ... ji tot asja.. daca calculezi is.. cam vre`o 30-35 milioane... poate mai mult.... ti se pare putin? numai d ela mine.. sji mai da shi la vecini inca 5 ji 1-2 saptamani sta cu burat la soare.. pana mi se face iara mancare


pai cine te pune sa stai cu 100 milioane food pe tine ....
Mai vinde si tu ... Eu fac la ~ 3 zile o casa numai din mancare [nu am nici prea multe .... 141 doar ] ... dar totusi .... de ce sa stang atata foooooodddd.....
Eu nu las mai mult de 10.000.000 -> si o sa-mi ia doar 1.000.000 .... Si asa e prea mult .... iar daca el are o armata de 20.000 => consum de ~250.000 pe tur .... Nu-i ajunge decat 4 ture ... Si trebuie sa dea minim 12 atacuri pt a-si asigura hrana la armata .... Plus ca nu e obligatoriu sa ia 10% ...
Acu` intelegi care e treaba cu tipurile de atacuri .... Wink Trebuie sa hotarasca ce vrea de la mine ..... Desi 90% or sa vrea gold nu food .... dar e o idee ...
Si NightWolf daca ar fi atacuri "specializate" cred ca ar fi jucatorii mult mai compacti asezati in lista....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gavroche



Joined: 07 Jun 2005
Posts: 39

PostPosted: Sun Jul 10, 2005 7:43 am    Post subject: Reply with quote

ahaha.. eu nu cred... vor da multi pentru food....
ji stau cu food 17 miliarde nu e problema voastra... ca o vand sau nu.. iara nu e problema voastra..
Back to top
View user's profile Send private message
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Sun Jul 10, 2005 10:26 am    Post subject: Reply with quote

e problema ta cu cat food stai. da' atunci nu te plange ca ti-ar lua o gramada un attacker ... Wink

dorazdu: de obicei cand ataci pe cineva si castigi nu mai il iei la intrebari: "cam ce-ai vrea sa fur de la tine?". ii iei tot ce gasesti (daca mai gasesti Very Happy ) adica gold,land,food ... ar fi o idee daca ai putea lua si arme si armuri Smile (ca si astea se pot fura).
Back to top
View user's profile Send private message
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Jul 11, 2005 8:37 am    Post subject: Reply with quote

nightwolf wrote:
e problema ta cu cat food stai. da' atunci nu te plange ca ti-ar lua o gramada un attacker ... Wink

dorazdu: de obicei cand ataci pe cineva si castigi nu mai il iei la intrebari: "cam ce-ai vrea sa fur de la tine?". ii iei tot ce gasesti (daca mai gasesti Very Happy ) adica gold,land,food ... ar fi o idee daca ai putea lua si arme si armuri Smile (ca si astea se pot fura).


Ai gandit ca un adevarat "Attacker". Bravos ... Cool
Si de ce nu ar trebui sa te intrebi inainte de atac ce vrei ... De ce sa ataci in BEZNA MINTI .... Twisted Evil
Daca ai vazut pagina de atac ai observat ca anumiti jucatori au ajuns pe zero cu armata, iar unii au ajuns in top 10 la productii ... NU acuz pe nimeni - doamne fereste - dar daca lasi oamenii la produs si armata zero esti client sigur ... .... ....... Apoi gandeste-te ca eu transform toti oamenii in tarani si nu-i las pe camp ... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gavroche



Joined: 07 Jun 2005
Posts: 39

PostPosted: Tue Jul 12, 2005 6:02 am    Post subject: Reply with quote

dorazdu wrote:
nightwolf wrote:
e problema ta cu cat food stai. da' atunci nu te plange ca ti-ar lua o gramada un attacker ... Wink

dorazdu: de obicei cand ataci pe cineva si castigi nu mai il iei la intrebari: "cam ce-ai vrea sa fur de la tine?". ii iei tot ce gasesti (daca mai gasesti Very Happy ) adica gold,land,food ... ar fi o idee daca ai putea lua si arme si armuri Smile (ca si astea se pot fura).


Ai gandit ca un adevarat "Attacker". Bravos ... Cool
Si de ce nu ar trebui sa te intrebi inainte de atac ce vrei ... De ce sa ataci in BEZNA MINTI .... Twisted Evil
Daca ai vazut pagina de atac ai observat ca anumiti jucatori au ajuns pe zero cu armata, iar unii au ajuns in top 10 la productii ... NU acuz pe nimeni - doamne fereste - dar daca lasi oamenii la produs si armata zero esti client sigur ... .... ....... Apoi gandeste-te ca eu transform toti oamenii in tarani si nu-i las pe camp ... Wink


dap.. dar nu ar trebui sa ia shi casele ??? ca doar daca ai macarale.. sji pe alea le poti fura...
Back to top
View user's profile Send private message
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Tue Jul 12, 2005 10:27 am    Post subject: Reply with quote

Shocked buna idee! pleci cu macaralele dupa tine Cool

lol

(de obicei casele le darami sau le dai foc Wink )
Back to top
View user's profile Send private message
gavroche



Joined: 07 Jun 2005
Posts: 39

PostPosted: Tue Jul 12, 2005 11:39 pm    Post subject: Reply with quote

Smile) lol chiar ai luat`o de buna....
tare faza cu dat`u foc ..... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group