FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
o noua idee
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Wed Jun 29, 2005 10:18 pm    Post subject: Reply with quote

hmm. pai ideea e sa nu joci ferme. (vezi tavern Wink )
Back to top
View user's profile Send private message
gavroche



Joined: 07 Jun 2005
Posts: 39

PostPosted: Wed Jun 29, 2005 10:22 pm    Post subject: Reply with quote

mda.. shi ce crezi ca imi fermez contu?
cei care au mai jucat ceva jokuri cu mine.. poate ma cunosc... eu pun baza f mare pe aliati.. (chiar daca gresesc) aici nu e cazu` .. Sad
ar trebui shi aliantze ceva... sa se mai cunoasca lumea.....
am jucat todom.ro (ji mai jok) shi am legat nijte prietenii foarte solide... aici nu ai cum sa vb cu altii...

edit: scuzati ortografia.. coerectez maine.. Wink

edit: iti raspunde aici.. ca shi asha suntem offtopic..
AM zis cu cap... nu referinduma la conturi multiple...... faci 4-5 zile camping jos.. la lvl 1... fac 40k de ffense.. apoi totul offense.... apoi daca ai offense de 300k la level 1.. te`ai scos... cauti numa baietii rich .. shi very rich.. nu dai ca prostu` in toti sa faci repede lvl.. shi isi faci nijte statusuri f frumusele pana sus


Last edited by gavroche on Thu Jun 30, 2005 4:49 am; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Wed Jun 29, 2005 10:39 pm    Post subject: Reply with quote

nu asta am vrut sa zic (ca tu folosesti ferme). poate nu m'am exprimat bine (sorry daca asta am dat de inteles, nu asta era ideea). tu ai spus ca daca ai cap urci repede, si te-ai referit la ferme. asta am vrut sa spun: ideea e sa urci repede fara ferme Smile. si nu-i chiar atat de usor Wink
btw: asta ii putin cam off-topic ... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Jun 30, 2005 8:23 am    Post subject: Reply with quote

NightWolf :
M-am gandit ca ar fi bine ca taranii sa inte direct pe camp, la produs, din simplu motiv ca daca iti mor soldatii - nu ai mancare - iar cel mai sigur si simplu mod de a produce mancare este ca taranii sa-ti intre la munca. Daca tu nu vrei, mie mi-e indiferent, dar gandeste-te ca s-ar putea sa nu poti intra mai multe zile pe cont, si daca esti offensiv s-ar putea cand te intorci sa nu mai ai armata Twisted Evil , ceea ce am propus eu ar opri la un moment masacrul.

gavroche :
eu vand zilnic arme si produc cateva milioane bune, si nici nu am 100% trade. Razz .

Off - Food Razz
1.
N-am stat sa calculez exact dar pot face ~35-40 soldati pe tur, da` nu vreu ... Twisted Evil ,.... mi-ar place sa existe cladiri de recrutare, iar numarul se soldati pe care-l faci sa fie nr_cld_recrutare*coef_cercetare;iar daca ai arme si bani in stoc sa fie facuti automat.
2.
Sa existe baraci pt armata => marime armata = x*nr_baraci; iar atunci cand fac un soldat sa se elibereze un loc in casa.

Logic... preturile vor creste propotional cu nr cladirilor.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Thu Jun 30, 2005 3:21 pm    Post subject: Reply with quote

m'am gandit si eu la varianta ca mor soldatii de foame ...
dar, totusi nu cred ca e o idee buna sa intre tarani direct la produs. eventual sa ai undeva posibilitatea sa alegi: vrei sa'i bagi la produs, vrei sa'i faci soldati sau vrei sa ii ai pur si simplu (cum e acum)... cred ca ar fi o varianta mai buna. si atunci fiecare decide ce vrea Wink
Back to top
View user's profile Send private message
gavroche



Joined: 07 Jun 2005
Posts: 39

PostPosted: Fri Jul 01, 2005 6:08 am    Post subject: Reply with quote

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
shi cum vad daca am 100% trade??
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
newbie
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Jul 01, 2005 9:41 am    Post subject: Reply with quote

te duci la home->hero si te uiti la trade si cat ai atat % ai

daca ai 100 atunci ai 100% trade
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Jul 01, 2005 11:16 am    Post subject: Reply with quote

NightWolf:
Ai dreptate. Pare cea mai buna varianta.
Numai ca o sa actioneze tot timpul, nu numai cand iti mor soldatii.

Bashar :
Am inteles ca o sa fi food in granare pt 48 tururi ... adica 24 ore ...
Daca o faci in week - end-ul asta eu m-am ars ca nu las tarani pe camp si consum din stoc....., iar wek-endul asta n-o sa pot intra sa joc... Embarassed Cred ca cel mai bine ar fi sa fie o perioada intermediara ... Vede omul ca trebuie sa construiasca granare, vede ca are mai putina capacitate de stocare, vede ce consum are, si are sa zicem 3-4 zile -> maxim o saptaman sa ia masuri ... , dupa care.... asta e....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gavroche



Joined: 07 Jun 2005
Posts: 39

PostPosted: Fri Jul 01, 2005 11:26 am    Post subject: Reply with quote

mersi.... am doar 12..
Back to top
View user's profile Send private message
the_raider



Joined: 27 Feb 2005
Posts: 6

PostPosted: Mon Jul 04, 2005 2:45 pm    Post subject: Reply with quote

hmm, am pierdut 1 sfert din armata pana sa vad ca ati bagat partea cu mancarea la modul serios Mad poate ca in curand oamenii o sa joace echilibrat, dar cei ca mine care au vazut asta prea tarziu o sa ramana cu soldatii morti
Back to top
View user's profile Send private message
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Mon Jul 04, 2005 3:06 pm    Post subject: Reply with quote

pai se cam vorbea de vreo 2 saptamani de food ... in plus, atunci cand ai intrat prima data in contul tau (dupa ce af fost facuta modificarea) ai fost anuntat ...

oricum, nu-ti fa griji. si eu am ramas fara un sfert din armata (aprox.) ca a trebuit sa fac tarani Smile
Back to top
View user's profile Send private message
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Jul 04, 2005 3:10 pm    Post subject: Reply with quote

Am citit pe undeva ca ar fi bine sa fie luata si mancare in urma atacului....
Si m-a mai lovit una week-end-ul asta .... Shocked
Ce ati zice daca atacul ar fi diferentiat. Mai exact ar exista mai multe tipuri de atac....
1. "Jaf" => Rezultat lupta gold [asta daca castigi.]. Razz
2. "Razie" => Rezultat ... resurse {food+stone+wood}.
3. "Cucerire" => ... Pamant [E nasoala ca si asa ajungi sa ai prea mult pamant si prea putini oameni Confused .... Dar daca ... Rolling Eyes ai primi pt fiecare ha de pamant pe care nu-l lucrezi... sa zicem 5 gold - s-ar putea sa prinda si tipul asta de atac mai ales ca atunci cand scoti oamenii de pe teren tot faci bani .... mai putini da faci .... ]

La toate se cuceresc si puncte de experinata.... {desi ar putea exista si un atac de tip "FAIMA" Cool in care sa castigi punctele de experinta ... si pentru a te ridica in lvl sa dai acest tip de atac ....}

Bine ar mai fi posibilitatea cumulata a atacurilor ... dar mai interesant ar fi sa poti lua de cel atacat ceea ce ai nevoie ... si in cele 5 atacuri sa intre toate ... Twisted Evil

Unii or sa spuna "La ce-mi foloseste mancarea aluia ... iau bani si cu ea cumpar mancare " ... Simplu ii iei mancare iar armata lui dezerteaza sau moare .... Razz Twisted Evil Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gavroche



Joined: 07 Jun 2005
Posts: 39

PostPosted: Mon Jul 04, 2005 5:14 pm    Post subject: Reply with quote

varza ideea cu furatu de mancare...
iara ii incurazeji offenserii .. nu le va mai trebui tarani la munca.. ici doar isi vor da obisnuitele atacuri.. lji mancarea vine de la sine
Back to top
View user's profile Send private message
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Mon Jul 04, 2005 9:19 pm    Post subject: Reply with quote

nu chiar .. daca iei numai 5-10% din cat are cel pe care il ataci nu prea incurajezi ... pentru ca iei numai o mica parte (iar daca ai armata mare tot tre' sa pui tarani la produs); pe de alta parte, esti limitat de cele 5 atacuri, iar mancarea pe care o iei iti poate ajunge in jur de 2-3 ture.

eu zic ca daca ii un procent acceptabil, nu incurajezi offencerii prea mult. tot va trebui aibe tarani la produs ...

cu tipurile de atac nu prea sunt de acord ...
Back to top
View user's profile Send private message
the_raider



Joined: 27 Feb 2005
Posts: 6

PostPosted: Tue Jul 05, 2005 7:05 am    Post subject: Reply with quote

Most soldiers lost in a fight: the_raider (47 soldiers lost)

unde se poate ajunge cu o armata de campioni infometati Smile

a, si la lupta aia am castigat Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group