FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
o noua idee
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lordadrian



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 104
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 12:26 am    Post subject: o noua idee Reply with quote

am o idee!
cum sunt f multi care nu produc nimik si au toata populatia campioni,ar trebui sa limitam putin si armata asta!adik sa facem ca armata sa consume si ea ceva!de ex un taran sa produca si ceva food pe langa gold, iar un campion sa consume, sa zicem, 1 food la 4 turn!un elite archer la fel iar celelalte ceva mai putin...de ex sa se ajunga 1 food la 6, respectiv 8 turn!am spus asa sa consume mai rar food ca sa nu limiteze prea mult!astfel vor fi toti obligati sa produca ceva, chiar daca putin...dar nu-si vor mai pune toata populatia in armata!
sa zicem ca 1 taran produce 1 food pe turn, pe langa gold.asta ar insemna ca fiecare taran poate hrani 4 campioni.pentru a avea 20 000 de campioni iti trebuie 5000 de tarani!daca ramane fara mancare, atunci vor muri niste soldati, pana se va echilibra balanta!vor muri de foame saracii!da e mai bine asa!in plus mai pui un research (farming) care sa creasca cantitatea pe care un taran o produce pe turn pana la 4.deci la expert farming, un taran sustine 16 campioni!deci limitarea nu va fi exagerata!dar va obliga pe cei care isi pun toata populatia in armata sa mai si produca cate ceva!nu cred ca va deranja pe cineva...va mai echilibra putin lucrurile!la o adik cum poti sustine o armata cand tu nu produci nimik?
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
lordadrian



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 104
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 9:59 am    Post subject: Reply with quote

si ar mai fi ceva!
la built sa mai fie un meniu unde sa poti face si alte cladiri!
adik sa poti upgrada nivelul la regatul tau!
de exemplu:
Quote:
settlement: pop limit + 200, defence +2%,gp + 1000.
req: pop limit over 1000
cost 200 000gp

la urma ceva asemanator si la village->town->stronghold->castle->capital.
toate sa ceara pop limit 5000,10000,20000,30000 si respectiv 40000 ca sa nu poata toata lumea sa le faca!adik sa munceasca ceva timp pana sa reuseasca!iar la capital sa se ajunga la pop lim +1000,defence+30%,gp+50 000.iar upgrade-urile sa fie in functie de astea!
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 4:45 pm    Post subject: Reply with quote

thx de propuneri

asa o sa si fac la tarani sa produca si mancare iar soldatii sa consume o anumita cantitate de food pe turn
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
lordadrian



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 104
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 6:35 pm    Post subject: Reply with quote

ok merci!
sa-mi spui si ce crezi de a doua idee...cea cu built!
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 7:00 pm    Post subject: Reply with quote

pai asta cu food am mai zis-o si eu, au mai zis-o si altii. asa o sa se echilibreze si balanta intre offence si defence, pentru ca acum ii complet aiurea.

si asa veni cu o completare la propunerea ta: daca nu ai destula mancare pentru soldatii pe care ii ai, sa inceapa sa moara din ei (de inanitie Very Happy )

si inca o completare: soldatii defensivi sa aiba nevoie de mai putina mancare decat aia ofensivi (ca doar stau "la ei acasa", nu?, fata de ce ofensivi care mai merg pe drum, mai li se strica mancarea ... Smile )

bine'nteles,nu cu mult mai putina (cam 5-10%) ca sa nu se ajunga la o situatie invers decat cea de acum (adica defence excesiv, ca sa nu mai poti juca deloc ofensiv ...)
Back to top
View user's profile Send private message
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 7:01 pm    Post subject: Reply with quote

si inca ceva: daca pui food, atunci daca ataci si castigi, sa poti sa iei si ceva mancare de la cel pe care l'ai atacat ... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 11:04 pm    Post subject: Reply with quote

aha desi termin sesiunea deabia pe 30 o sa fac in weekendul asta asta cu mancarea sa vedem ce iese
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 11:33 pm    Post subject: Reply with quote

bafta in sesiune Smile
Back to top
View user's profile Send private message
gavroche



Joined: 07 Jun 2005
Posts: 39

PostPosted: Thu Jun 23, 2005 6:00 am    Post subject: Reply with quote

Cred ca ar trebui shi o fabrica... care sa produca frigidere... ca doar se strica mancare.. fiecare frigider sa poata fi ocupat de 50 mancare...
nu ? nu e i idee buna?

lordadrian cred ca ideea ta e varza
NO OFFENCE
Back to top
View user's profile Send private message
lordadrian



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 104
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Jun 23, 2005 10:50 am    Post subject: Reply with quote

se pare ca multi nu impartasesc opinia ta!pana la urma in evul mediu nu erau frigidere si totusi reuseau sa-si pastreze mancatea in conditii bune...aveau ce sa manance nu?
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
gavroche



Joined: 07 Jun 2005
Posts: 39

PostPosted: Thu Jun 23, 2005 10:52 am    Post subject: Reply with quote

care multi ??.. ca vad ca u ejti primu...
tu ce visezi seara vii shi ne zici aici noua?
hmmmm....

edit: jokul mere destul de bine deocamdata nu are nevoie de mancare
Back to top
View user's profile Send private message
lordadrian



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 104
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Jun 24, 2005 12:52 pm    Post subject: Reply with quote

macar eu vin cu niste idei...si pun pariu ca n-ai jucat defensiv sa vezi si tu ce nu e egal in jocul asta!nu vorbi daca nu stii despre ce e vorba...
si nu fii tu smecher cu mine ca nu esti fratele meu...daca nu-tiplace ideea poti sa zici asa!pana la urma majoritatea castiga
Smile
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
gavroche



Joined: 07 Jun 2005
Posts: 39

PostPosted: Sun Jun 26, 2005 8:06 am    Post subject: Reply with quote

opaaa.. se vede ca nu ai nici o treaba cu topu` Very Happy poate nu vezi ca am intrat in top la income... deci jok defensive draga.....(daca nu vrei "frate")
shi... uite vin shi eu cu o propunere....
sa limitati fratilor atacurile ..... ( ca fatigue ala.. e varza...) ori bagati atacuri per turns.... ori.. sa fie mai inflorita treaba shi mai aprope de realitate... bagati sa vina cai... sau orice altceva care sa ajute la deplasarea armatei....
numa bine`
Back to top
View user's profile Send private message
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Sun Jun 26, 2005 3:25 pm    Post subject: Reply with quote

lol. ce joci tu se numeste defensiv? la lvl 18 ai numai 9.7 mil defence ... nu ai trupe ....
defensiv inseamna sa ai defence mare, ca sa te poti apara cat de cat de atacurile celor care joaca ofensiv. si pot sa iti spun clar, ca tu nu ai asa ceva. maiev are 36.2 mil defence, e lvl 16, si tot nu se poate apara calumea.

gadeste-te ca la nivelul tau pot ataca cei de la nivelul 23 inclusiv ... si uita-te de curiozitate, cam ce atac au ... Very Happy (ma refer la cei care joaca ofensiv, nu la ceilalti). ai sa vezi ca e undeva peste 60 mil. (in general), deci daca te ataca unul de acolo, ramai cam cu 1/6 din suma ta Very Happy ... nu prea seamana a defence ...

iar la partea cu mancare, ideea e foarte buna, pentru ca e logic sa'ti poti intretine armata. pana la urma jocurile sunt inspirate din real-life; cu cat e mai aproape jocul de realitate, cu atat este mai reusit si iti face o placere mai mare sa'l joci Wink (ma refer la jocurile de strategie).

btw: daca iti baga atacuri /turn "ca sa fie mai inflorita treaba" o sa rezulte: adio jucatori defensivi Wink (mie unul mi-ar conveni atacuri/turn Very Happy)
Back to top
View user's profile Send private message
gavroche



Joined: 07 Jun 2005
Posts: 39

PostPosted: Sun Jun 26, 2005 3:28 pm    Post subject: Reply with quote

nightwolf wrote:
lol. ce joci tu se numeste defensiv? la lvl 18 ai numai 9.7 mil defence ... nu ai trupe ....
defensiv inseamna sa ai defence mare, ca sa te poti apara cat de cat de atacurile celor care joaca ofensiv. si pot sa iti spun clar, ca tu nu ai asa ceva. maiev are 36.2 mil defence, e lvl 16, si tot nu se poate apara calumea.

gadeste-te ca la nivelul tau pot ataca cei de la nivelul 23 inclusiv ... si uita-te de curiozitate, cam ce atac au ... Very Happy (ma refer la cei care joaca ofensiv, nu la ceilalti). ai sa vezi ca e undeva peste 60 mil. (in general), deci daca te ataca unul de acolo, ramai cam cu 1/6 din suma ta Very Happy ... nu prea seamana a defence ...

iar la partea cu mancare, ideea e foarte buna, pentru ca e logic sa'ti poti intretine armata. pana la urma jocurile sunt inspirate din real-life; cu cat e mai aproape jocul de realitate, cu atat este mai reusit si iti face o placere mai mare sa'l joci Wink (ma refer la jocurile de strategie).

btw: daca iti baga atacuri /turn "ca sa fie mai inflorita treaba" o sa rezulte: adio jucatori defensivi Wink (mie unul mi-ar conveni atacuri/turn Very Happy)

de curiozitate .. te`ai intrebat de cat timp jok? am 2 saptamani... shi ziua stau tot timpu` on iar noaptea untrain la mineri...deci cam asta`i
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group