FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
o alta sugestie PLEASE READ AND ANSWER

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lordadrian



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 104
Location: Bucuresti

PostPosted: Sat May 14, 2005 9:37 am    Post subject: o alta sugestie PLEASE READ AND ANSWER Reply with quote

as vrea ca bonusurile pe care le ai la ofence si defense de la archery, polemastery,swordmastery si mercenary sa nu mai fie puse pe prima pagina ca induc in eroare! de exemplu ai 10% archery bonus, atunci la arcasi in meniul train sa arate in loc de ofence 150, defence 900=>ofence 165, defence 990. adik astea sa creasca direct la arcasi! nu e bine pus acolo!ar trebui puse numai cele care influenteaza direct atacul sau defenceul. adik doar hero, structures, morale,fatigue si research.
la fel si cu researchurile la arcasi,sword si pike!tot direct la unitati.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
`2pac4you`



Joined: 18 Mar 2005
Posts: 120

PostPosted: Sat May 14, 2005 9:42 am    Post subject: Reply with quote

ar fi mult mai bine in felul acesta vor sti toti cat vor pune in continuare si cat le va da un soldat adica deff sau off!!si ar fi o ideie ca sa se egaleze bonusurile de la champion si de la elite archer pt ca sunt mai mari cele de la champion decat cele de la elite archers si acesta e un avantaj clar in fata celor care se bazeaza pe off si nu numai asta mai sunt si altele dar asta in primul rand !!
Back to top
View user's profile Send private message
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Sat May 14, 2005 12:42 pm    Post subject: re Reply with quote

hehe pai bonusul nu se pune la fiecare soldat in parte mai ci la atacul sau apararea totala
Back to top
View user's profile Send private message
lordadrian



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 104
Location: Bucuresti

PostPosted: Sat May 14, 2005 1:01 pm    Post subject: Reply with quote

la archery creste numai bonusul la arcasi .la polemasteri la pikeman iar la swordmastery la campioni!nu creste in total...daca asa creste atunci e total gresit!
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Sat May 14, 2005 1:06 pm    Post subject: re Reply with quote

pai da, da' nu creste la fiecare soldat in parte, creste la suma atacului au apararii lor
Back to top
View user's profile Send private message
lordadrian



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 104
Location: Bucuresti

PostPosted: Sat May 14, 2005 1:31 pm    Post subject: Reply with quote

pai si nu-i tot aia...swordmastery nu creste atacul la arcasi ci la campioni....deci ar fi mai bine sa creasca la soldat si sa nu scrie acolo la home
Quote:
+3% swordmastery bonus
pentru ca se intelege ca ti-ar da un bonus per total...deci si la arcasi si la campioni intelegi!!!!
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sat May 14, 2005 10:16 pm    Post subject: Reply with quote

ok bonusurile se dau la offence-ul total al fiecarei unitati da daca ziceti voi ca este mai bine ca bonusul sa fie aratat direct la fiecare soldat pe pagina de antrenat soldati si sa fie scos de pe prima pagina atunci ok
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sun May 15, 2005 9:24 am    Post subject: Reply with quote

am pus pe pagina de train->soldiers la fiecare soldat ce offence si defence are

def(180):(44%)260

cu albastru scrie defence-ul-ul initial fara bonusuri
in paranteza totalul tuturor bonusurilor care se aplica la soldat(inclusiv morale si fatigue)
cu verde defence-ul real
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
lordadrian



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 104
Location: Bucuresti

PostPosted: Sun May 15, 2005 9:40 am    Post subject: Reply with quote

ok 10x
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
connor_orion



Joined: 03 Feb 2005
Posts: 11
Location: Constanta, Romania

PostPosted: Thu May 26, 2005 2:21 pm    Post subject: about the weapons Reply with quote

and the weapons … from whom do you purchase a bow? you’ve build the workshop in your kingdom and you have to give only money to craft them?!? well this is how i see it: you have a workshop in your kingdom and you have some workers whom you pay them to craft you the bows right? but for the construction of the bows you require also wood… so if you want to buy one bow you must give away some gold (to pay the workers to craft you the bow) and 1 wood, this is logical; same is with the swords… you pay a little gold and you also give away 1 iron.
de acuma scriu totu in romana?!?
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri May 27, 2005 11:34 pm    Post subject: Reply with quote

e logic ce spui
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
connor_orion



Joined: 03 Feb 2005
Posts: 11
Location: Constanta, Romania

PostPosted: Sun May 29, 2005 12:01 am    Post subject: Reply with quote

pe bune acuma
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
`2pac4you`



Joined: 18 Mar 2005
Posts: 120

PostPosted: Wed Jun 01, 2005 4:35 pm    Post subject: Reply with quote

sa stii ca e foarte buna ideia de acuma sa lucreze bashar la ea si sa o implementeze!!!! apropo de egalare la bonusuri
nu ai putea sa faci si bonusurile alea de deff mai mari pt ca yo mam plictsit de jucat defensiv
mai am doi jucatori pe care joc doar ofensiv si mult mai mijto dar si acolo tre sa ma mai opresc candva nu?
Back to top
View user's profile Send private message
lordadrian



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 104
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Jun 23, 2005 11:15 am    Post subject: Reply with quote

tu cand te duci la magazin sa-ti cumperi o bicicleta ii dai cauciuc, aluminiu si tot ce e necesar pentru o bicicleta si iti construieste bicicleta? sau ii dai banii si iti da bicicleta!adik un fierar are el de unde sa ia fier sa-ti construiasca arma...adik tu nu platesti doar manopera,ci si fierul folosit!asa vad eu lucrurile!
e buna ideea dar cred ca s-ar complica lucrurile intr-un sector care chiar nu are nevoie de imbunatatiri!eu nu cred ca la weapons e problema!
ar fi ceva daca, atunci cand ai construi o cladire, sa ai si populatie care sa lucreze in acea cladire!adik ai pop de 5000 si ai 3000 soldati si 2000 pe pamanturi!atunci armele cine le construieste?singure nu cred ca se fac!atunci sa zicem ca fiecare workshop va avea populatie!atunci ar avea cine sa lucreze nu? dar bineinteles munca platita!adik ca la mercenari!
si daca pui iron si wood pentru arme ar fi bine ca, depinzand de cati muncitori ai in workshop, sa-ti construiasca un anumit numar de arme pe turn!si sa-ti ia si din iron si wood per turn!astfel:
Quote:

5*short bow -> 1 wood
3*battle bow -> 1 wood
2*war bow ->1 wood and 1 iron(la asta sagetile sa fie din fier...)
la pike wood and iron si asa mai departe

dar la leather armour ce material pui?trebuie sa mai faci cava cu leather...hunter post ceva care iti da si piele de animal dar si mancare....si ii trebuie si lui mancare...
mie imi place, sincer dar ma gandesc ca or mai fi si altii care vor gasi jocul complicat unde nu era nevoie....majoritatea decide asa ca spuneti care e pro si care contra!!!
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
gavroche



Joined: 07 Jun 2005
Posts: 39

PostPosted: Fri Jun 24, 2005 4:00 am    Post subject: Reply with quote

ma uimiti...
hmmm.... cand o sa intelegeti ca asta e doar un jok..?? shi fierarul nostru din jok... are el fier .... iar noi ii dam doar gold...
cand te duci la magazin sa iti cumperi calorifer .... te duci shi cu o bucta de fonta shi cu bani??
Am mai jucat todom.ro ... erau 3 rase .. ( cum is aici undead .. human.. bla-bla ) acolo era Garda nationala => care avea specialitati "lunetisti" shi "infanteristi" Fortele aeriene => "bombardiere" si "mig 21" shi Inafnteria grea " apocalypse" si "panzere" .... asha ... Si erau nijte baietasi uimiti .... cand ataca un user care este F.A. ataca pe unu care este G.N.. cum dreaq trag lunetistii lu` asta in bombardierele la ala din F.A. ......... sau sa traga lunetistii in apocalypse...
dar pana la irma este un jok.. shi nu trebuie numaidecat sa fie realitatea in picioare....
apropo.. cand o sa vedeti un undead sa ii faceti poza sa mi`l arati shi mie....
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group