FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
"Most gold plundered in a fight"
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Tavern
View previous topic :: View next topic  
Author Message
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Sat Jun 18, 2005 8:15 am    Post subject: "Most gold plundered in a fight" Reply with quote

Cine poate sa'mi spuna si mie cum se poate face asta:
Quote:
Most gold plundered in a fight: channah (113566669 gold plundered)

?
dupa ce acu' cateva zile a fost 100 si ceva de mil?
hmm ... strange ... niciodata nu am vazut pe vreun cont mai mult de 20 mil adunate ...

poate ar trebui si io sa folosesc acelasi stil ...
cred ca intr'o saptamana as fi primul in top Razz
Back to top
View user's profile Send private message
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Sat Jun 18, 2005 8:18 am    Post subject: Reply with quote

asta pentru bashar, ca sugestie: pune la rankings si "Most gold lost in a fight" ca sa stim si noi cine e "nefericitul" care pierde atata ... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
`2pac4you`



Joined: 18 Mar 2005
Posts: 120

PostPosted: Sat Jun 18, 2005 11:24 am    Post subject: Reply with quote

buna ideia !!
Back to top
View user's profile Send private message
lordadrian



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 104
Location: Bucuresti

PostPosted: Sat Jun 18, 2005 7:42 pm    Post subject: Reply with quote

aia e ferma sigur!nimeni nu are in trezorerie atata!e mult prea mult!cum e cu stersul fermelor?ca asta e prea de tot!eu stau o luna sa strang banii aia...dif e ca eu nu folosesc ferme!
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Sat Jun 18, 2005 8:52 pm    Post subject: Reply with quote

pai nu channah e ferma. foloseste ferma. de asta ziceam sa afiseze si "most gold lost". ca ma indoiesc ca a prins de 2 ori pe unul care a scos atatia bani ... cred ca nimeni nu scoate atata deodata. iar de adunat atata in trezorerie, nici vorba!
am avut si io 130 mil in banca. numai ca i-am scos pe rand, cand am facut case. nu toti odata.
Back to top
View user's profile Send private message
channah



Joined: 10 May 2005
Posts: 4

PostPosted: Sun Jun 19, 2005 7:53 am    Post subject: Reply with quote

Laughing curiosi mai sunteti...
acum cateva zile erau 105 mil, anjel.
cel de la care am furat nu e ferma, doar m-a "ajutat" putin Wink
Back to top
View user's profile Send private message
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Sun Jun 19, 2005 12:23 pm    Post subject: re Reply with quote

adica a facut pe ferma pentru tine, ceea ce este acelasi lucru
Back to top
View user's profile Send private message
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Sun Jun 19, 2005 12:41 pm    Post subject: Reply with quote

channah, dragule, daca il "ajutam" si eu pe anjel cu banii pe care ii avea nightwolf (sau invers) ia ghici pe ce loc eram acum (cu oricare din ei)?

ideea e sa te ridici prin propriile tale puteri, nu sa te "ajute" cineva. ca tu stai la panda si iei banii e una, si ca folosesti chestii din astea slabe e alta. nu te face cu nimic mai bun, dimpotriva.

precum ai vazut (daca ai vazut) anjel are 1,48 mil/ tura; asta inseamna ca la 17 depozite am in banca ~24 mil pe zi. plus inca 5 atacuri, ar fi ~7 mil. ce ar insemna sa iau toti banii astia? as fi cel mai tare sau nu? iti spun eu, ca da. pentru ca ceilalti se chinuie sa adune bani, iar eu ii iau de-a gata. iar in cateva zile as fi cel mai tare din parcare Wink. crezi ca o sa ma aprecieze cineva pentru asta? iti spun eu ca nu. se cheama ca trisezi, iar pe trisori nu'i agreaza nimeni!
Back to top
View user's profile Send private message
channah



Joined: 10 May 2005
Posts: 4

PostPosted: Sun Jun 19, 2005 1:37 pm    Post subject: Reply with quote

anjel scumpo, eu joc pe un singur cont nu ca tine sau altele....
ideea e ca eu am luat banii pe care mi i-a oferit cineva nu pentru a intra in topuri care pentru tine par atat de importante ci pentru a i-o da la m*** unuia care ma farma...
dar chiar nu e treaba ta
iar pana una alta eu consider ca v-am vorbit destul de frumos iar raspunsul primit nu se prea potriveste cu raspunsul meu asa ca nu vad de ce as mai continua discutia....
btw, tot ceea ce am vazut ca produce anjel este: gold per turn: 61
daca produce 1.48mil/tura - dupa cum afirmi - 2 ore pe zi si in rest isi scoate minerii atunci se cheama ca nu prea ii produce....
Back to top
View user's profile Send private message
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Sun Jun 19, 2005 3:01 pm    Post subject: Reply with quote

nu a spus nimeni ca ai fi vorbit urat ... (chiar ai vb mai frumos decat multi Smile ), dar nici nu ti-a raspuns nimeni urat.
ideea era ca modul asta de joc nu este "fair" fata de ceilalti jucatori. daca vrei sa te razbuni pe careva, creste-ti eroul urmareste'l si i-ai banii Very Happy. (eu am facut asta, nu chiar din razbunare, dar l'am prins pe picior gresit Very Happy; sa vezi ce mesaje mi-a trimis pe urma lol).
anjel chiar produce banii aia, e adevarat ca nu 24 din 24, doar de 17 ture, ca sa ii strang in banca pentru case (de asta am si facut calculul de mai sus pe 17 ture).
ideea cu mai multe conturi, nu stiu cum e la altii, dar la mine a fost urmatoarea: hai sa vad cat de repede ajunge sus un player care se bazeaza strict pe offence (nightwolf nu are absolut nimic investit in defence).

iar topurile sunt importante pentru ca iti arata cat de bine ai jucat fata de ceilalti jucatori ...

daca te-a suparat ca am deschis subiectul asta, imi pare rau, dar inca odata: nu mi se pare cinstit fata de ceilalti (poate ca odata o sa iti dau un copy-paste sa vezi cam cat am pierdut eu si de asta tot nu am apelat la metoda ta ...)
Back to top
View user's profile Send private message
lordadrian



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 104
Location: Bucuresti

PostPosted: Sun Jun 19, 2005 8:44 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Efficency: 99 %
total battles: 2930
battles won: 2905
battles lost: 25
soldiers killed: 9209
soldiers lost: 4720
gold pillaged: 475.152.802

daca tu imi spui mie ca ai luat corect banii aia de la cineva...ca l-ai pandit sa scoata cam o patrime din cat am luat eu pana acum 3 luni aproape!Ca nu a fost premeditat!(adica ai trisat!) eu imi tai p***!
channah dragoste!normal ca ti se raspunde urat ca vezi tu....trisorii nu sunt agreati!intr-un joc multiplayer!munceste si tu...mai stai noptile si zilele sa ajungi sus si la uma sa fi fericit daca ai ajuns pe mainile tale nu pe mainile unor ferme!!!vezi tu...eu nu am folosit ferme!am mai multe conturi dar nici unul nu l-am folosit drept ferme...daca te gandesti putin vei realiza ca nu e gresit sa joci pe mai multe conturi de-odata atata timp cat o faci corect!
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bereal



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 2

PostPosted: Mon Jun 20, 2005 1:05 pm    Post subject: Reply with quote

Atata timp cat nu se interzice un mic ajutor atunci nu vad care este problema asa ca.....
Si oricum jocul este mai mult decat nasol.
Deja la nivelele >25 nu mai vad rostul de a-tzi pierde timpul cu acest joc.
Adminii trebe sa faca ceva ai sa potzi juca si in defense si sa fie mai echilibrat asa nu e echilibrat deloc si kiar devine mai mult decat stupid.

Apropo pe channah a ajutat-o sotul ei care are si el cont aici si nu sunt io ala.

Offence statistics
click here to view history
Efficency: 99 %
total battles: 737
battles won: 727
battles lost: 10
soldiers killed: 1525
soldiers lost: 1049
gold pillaged: 667.077.938
Back to top
View user's profile Send private message
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Mon Jun 20, 2005 2:39 pm    Post subject: Reply with quote

nu te obliga nimeni sa'l joci daca nu'ti place ...
iar despre cat de nasol e peste nivelul 25 ... mai bine intreaba'i pe cei care au ajuns cu mult mai sus... eu gasesc ca e destul de interesant, pentru ca trebuie sa gasesti metode alternative de a face bani atunci cand nu mai ai pe cine ataca ... (ar fi unul din motive ...)
Back to top
View user's profile Send private message
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Sat Jul 09, 2005 12:31 am    Post subject: Reply with quote

... si ajutorul continua ... si continua ... si continua ... Razz
(aaa: de unde stiu? pentru ca nu ai cum sa castigi 200 de mil in 24 de h)

bashar, cum ramane cu fermele?

ne punem toti sa jucam cu ferme? (imediat il bag pe anjel in "productie" Very Happy )
Back to top
View user's profile Send private message
caloriferu



Joined: 17 Mar 2005
Posts: 5

PostPosted: Thu Aug 11, 2005 11:40 pm    Post subject: Reply with quote

Totusi...de unde naiba jefuiti voi atata? Sute de milioane la most gold plundered in a fight...sa fim seriosi...cine are peste 300 de milioane in trezorerie??????Nici macar nu cred ca a ajuns cineva pana acolo cu costul caselor, ca sa justifici ca sunt banii scosi pentru o casa. Cu chestii de-astea nici nu ma mir ca sunt unii care cresc ca fat frumos din poveste. Mi se face lehamite.
Pa
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Tavern All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group