FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
income and hero

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Bugs Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
black angel



Joined: 14 Feb 2005
Posts: 33

PostPosted: Sun Feb 20, 2005 9:52 pm    Post subject: income and hero Reply with quote

bun, am 20 peasant care cica ar lucra. si ar tb sa produca bani. la income pe tura imi apare zero. am spioni/antispioni si mercenari, care in mod normal costa. unde se vede cat ma costa? si nu ar tb sa am income cu minus daca am cheltuieli mai mari decat veniturile? asta asa, ca sa imi dau seama cum stau cu banii...

alta faza. am calitatile principale ale eroului. care ar tb sa creasca pe baza punctelor primite primite cand treci la alt level, am presupus eu. zic am presupus, pentru ca la cele secundare primesc 15 puncte pe level, iar la cele principale nu primesc nimic. si acum is level 10. poate nu am fost eu atent si le primesc doar in anume conditii?

cam atat
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sun Feb 20, 2005 11:49 pm    Post subject: Reply with quote

am implementat chestia cu estates si automat incomul a scazut

desi unii aveau mercenari facuti si automat s-ar fi dus totul pe negativ

solutia ar fi fost sa omor la toti mercenarii in plus si sa dau bani in schimbul lor


oricum atunci cand se echilibreaza preturile si voi face cladirile sa le construiesti in functie de nivel voi da un restart la conturi(adika saptamana asta)

la strength, agility, etc cum e acum primesti doar la inceput dar voi face sa primesti cate 1 punct pe nivel
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
black angel



Joined: 14 Feb 2005
Posts: 33

PostPosted: Mon Feb 21, 2005 9:00 am    Post subject: Reply with quote

normal ca a scazut venitul, acu depinde de cati workeri sint. dar incomul apare doar in fereastra aia de estates, si nici acolo prea corect. am valoarea corespunzatoare numarului de lucratori, apoi am procentul corespunzator minelor, apoi procentul de la erou. totalul la toate astea e zero. asta imi arata. iar in partea stanga sus, in zona cu bani si resurse, vad tot zero la income/turn. la asta ma refeream. poate ar trebui sa apara si o linie in plus acolo, cu eventualele cheltuieli cu spioni/mercenari, si apoi totalul acela care acu nu prea e calculat Smile

si ce se va intampla cu workerii daca o sa pierzi terenul pe care il lucreaza? o sa moara? o sa revina in randul populatiei disponibile? sau o sa ramana blocati workeri pana cand vei castiga/cumpara iar teren pentru a-l lucra?

1 punct pe level la calitatile principale ale eroului mi se pare cam putin. eu ma gandeam la 3. sau sa se realizeze o legatura intre calitatile secundare si cele principale. un grup de calitati secundare sa influenteze o calitate principala si sa primesti punct daca se ating la toate acele calitati secundare anumite valori. zic si eu Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Bugs Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group