FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
Cand se schimba tura?

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Tavern
View previous topic :: View next topic  
Author Message
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Wed May 18, 2005 1:09 pm    Post subject: Cand se schimba tura? Reply with quote

Sau mai bine zis: cum functioneaza down-counterul jocului? Pentru ca e a nu stiu cata oara cand pierd banii pentru ca ceasu' ala arata una si de fapt e altceva ...

Spre exemplu: dau click la secunda 0 sa bag banii in banca si tzeapa ... se duce un depozit si intra 0- gold in banca.

Daca incerc sa dau click la 30:00, ma trezesc ca nu mai am bani ... si din nou tzeapa ... ca n'am ce sa bag in banca (macar nu stric un depoozit aiurea).

Bine-nteles ca si la atac ii aceeasi mancare de peste: atac la secunda 0 ... tzeapa ... nu iau bani pentru ca n'a trecut tura. Atac la 30:00 ... tzeapa ... ca a luat altu' banii ... Razz

Si sa nu'mi spuneti sa dau refresh, ca dau de la secunda 10 numa' refreshuri (ca am vazut ca ceasu' ala o ia si aiurea ...)
Back to top
View user's profile Send private message
landros



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 12

PostPosted: Wed May 18, 2005 5:15 pm    Post subject: Reply with quote

hai frate...fii intelegator...din cate am inteles eu jocul este in versiunea prealfa si gandestete ca doar doi insi lucreaza la el...ai si tu rabdare...cu timpul problemele se vor rezolva
Back to top
View user's profile Send private message
lordadrian



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 104
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu May 19, 2005 2:15 am    Post subject: Reply with quote

ia vezi tu sa nu te fi atacat cineva pana ai dat tu sa bagi banii in banca...oricum la nivelul ala cum te vede cineva cu poor cum te ataca...daca ai poor toti sar pe tine sa-ti ia banii...eu de ex astept sec 0 si cum vad 30 il atac pe oldman dupa care pe 2pac si apoi pe alegzander daca mai are bani pana ii vine randul..Smile vezi cum sta treaba...eu atau la panda si nu sunt singurul....
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
lord_avu



Joined: 06 Mar 2005
Posts: 13

PostPosted: Thu May 19, 2005 3:08 am    Post subject: Reply with quote

Si eu mai smecher ca toti stau si atac noaptea cand sunt singur (sau aproape singur). Saracu Oldman ce om avea cu el toti nush. Pe Alegzander nu-l mai atac ca imi da bani putini. In 2 saptamani cred ca fac si eu nivelul Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Thu May 19, 2005 3:12 pm    Post subject: Reply with quote

nu se intampla chestia asta tura de tura. si io stau la panda. si de luat banii, chiar in secunda 0 nu ii ia (sau nu tot timpul). pentru ca dau click la sec 0 pe banca, se duce un depozit si raman in trezorerie cu 800 si ceva de mii (ca apuc sa ii vad). bien-sur ca pana la al II-lea click am ramas fara ei Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Fri May 20, 2005 12:05 am    Post subject: Reply with quote

hmm ... se intamplaceva foarte strange ce ceasu' ala ...

la 30:00 (asa arata ceasu') dau click pe deposit all si baga 0 gold in banca ... iar la 29:57 eu am 8sute si ceva de mii in trezorerie ...

si ceva si mai strange: intr-un tab ceasu' arata una, in altu' arata alta (tab de mozilla). unul ii cu vreo 2-3 secunde in urma fatza de celalalt ... dupa care sa ma iau ??? Confused
Back to top
View user's profile Send private message
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Fri May 20, 2005 12:06 am    Post subject: Reply with quote

aa: daca cineva crede ca e din cauza lu' mozilla, se inseala ... si pe iesploder e aceeasi mancare de peste ...
Back to top
View user's profile Send private message
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Fri May 20, 2005 11:55 am    Post subject: re Reply with quote

ma nu cred ca e asa, si eu tot mozilla am si merge bine - daca dau deposit la 00:00 imi baga banii in banca. poate sa fie o problema doar la tine. sa se uite bashar umpic
Back to top
View user's profile Send private message
lordadrian



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 104
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri May 20, 2005 12:53 pm    Post subject: Reply with quote

nici eu n-am probleme...adik atac la 29:59 si ii iau banii lui oldman Smile
se mai intampla cate-odata sa mi-o ia cineva inainte dar nu de multe ori...
si as mai avea ceva de zis in legatura cu infonet!omule!cata armata vrei sa-ti faci ca oricum bati pe toata lumea...eu de exemplu il bat pe alegzander si deci nu-mi mai fac armata...ca pur si simplu n-are rost...daca vre sa fi cel care are cel mai mare atac,nu-ti face probleme ca nu planuiesc sa te intrec,desi dacca vreau in 4 zile as putea avand in vedere ca am o gramada de arme...doar sa retreg populatia de la munca trebuie sa fac.......iti simti tronul amenintat?
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Fri May 20, 2005 4:46 pm    Post subject: re Reply with quote

da' ce aveti cu omu ?Smile face ce vrea. io personal imi mai fac armata cand o trece alegzander de atacul meu iar. pana atunci imi strang bani in banca, merge binisor dat fiind ca acum stau foarte putin pe joc.
Back to top
View user's profile Send private message
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Fri May 20, 2005 5:51 pm    Post subject: Reply with quote

nightvol: deschide doua taburi la mozilla; sa zicem unul cu atack kigdom si unul cu bank (la interval de vreo 2 minute unul fata de altul) si uita-te la diferenta de la ceas. daca la tine nu-i nici o diferenta, atunci nush ce sa zic ... poate compu' meu are o problema cu ceasu' intern? ...
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri May 20, 2005 10:37 pm    Post subject: Reply with quote

ceasul intradevar poate sa ramana in urma dar daca se da refresh se sincronizeaza din nou si arata din nou timpul adevarat

problema s-ar putea sa fie de la ceasul jocului care merge de 4 ori mai repede decat timpul real

daca vreti il scot sa nu mai arate nimik si las numai timpul pana vine urmatorul turn
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Fri May 20, 2005 10:39 pm    Post subject: re Reply with quote

anjel, stiu ca face asa, daca te uiti pe la bug report o sa vezi un topic facut de mine pe tema asta Smile ceasul m-a intzepat de multe ori, da' te uiti si tu la ceasul tau din windows si vezi cum merge pe langa ceasul jocului si ii dai mereu refresh. io inaintea cu 1 minut sa treaca runda - atunci cand sunt online - ii dau mereu refresh ca sa nu pierd banii. cu toate ca de obicei ma iau cu trivia si pierd banii mereu Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Tavern All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group