FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
Trupe si tarani

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Sun May 15, 2005 2:44 pm    Post subject: Trupe si tarani Reply with quote

Mi-a mai venit o idee: sa poti retrage din trupele pe care le ai si sa-i faci tarani. Si sa iti ramana un anumit procent din amele si armurile pe care le detii (sa zicem 80%) pentru ca mai tarziu sa'i poti chema inapoi la "oaste", iar pentru taranii care au mai fost soldati, sa nu mai platesti pretul intreg (pentru ca ei deja sunt "instruiti") ci doar o parte (sa zicem cheltuieli cu soldatii angajati Very Happy). Cred ca asa s'ar rezolva si problema cu offence si defence si problema populatiei ...
Back to top
View user's profile Send private message
lord_avu



Joined: 06 Mar 2005
Posts: 13

PostPosted: Sun May 15, 2005 3:01 pm    Post subject: Reply with quote

Eu am alta idee. Sa ai numar limitat de tarani si in rest populatie nelimitata sau limitata in functie de numarul maxim de tarani. In felul asta o sa poata sa isi faca si defenderii armata calumea si o sa ii ajute si bonusurile de income. Sa zicem sa poti sa ai 1000 sau 2000 de tarani pe nivel maxim. Cu chestia asta nu se introduce camparea, se fac bani, se da o utilitate bonusurilor de genul estates si se echilibreaza balanta dintre offence si defence. Asa si sa fie si research ceva sa creasca numarul de tarani pe lev cu 100 sau 200 pe nivel de research. Si ca sa nu isi piarda build toata valoarea casele sa coste in functie de nivel dar nu o crestere exponentiala ci una liniara. Ah si sa coste si sa antrenezi minerii (ca sa nu se ajunga in puncte moarte pt jucatorii care au scos toti minerii si nu mai pot antrena niciunul pt ca au fost atacati sa apara si un venit fix pe tur chiar daca nu ai mineri). Lucrul asta tot pe defenderi o sa ii ajute.

Eu sunt offenser dar daca nu se ajuta defenderii o sa murim toti de foame si defenderii si ofencerii.
Back to top
View user's profile Send private message
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Sun May 15, 2005 3:08 pm    Post subject: Reply with quote

pai daca o sa ai un numar limitat de tarani, atunci nu o sa mai poti sa faci bani decat pana la o anumita limita ...
Back to top
View user's profile Send private message
lord_avu



Joined: 06 Mar 2005
Posts: 13

PostPosted: Sun May 15, 2005 4:35 pm    Post subject: Reply with quote

Pai si acum crezi ca poti sa faci banii peste o anumita limita? Ziceam sa fie asa ca sa nu se ajunga la valori astronomice de income pt ca nu o sa mai ai ce sa faci cu banii. Poate daca se scumpesc armele sau ceva dar o sa ajunga sa arate ca DatkThrone si nu e bine.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group