FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
spy
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
inamicul



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 146

PostPosted: Tue Jun 05, 2007 6:02 pm    Post subject: Reply with quote

te astept, buba e ca pana atunci o sa cam termin de bagat in spy defense Smile
Back to top
View user's profile Send private message
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Tue Jun 05, 2007 7:21 pm    Post subject: Reply with quote

as "creste" si eu comandantu ala la spy .. dar imi e cam lene Embarassed

Revenind la ce zice nightwolf :: cam are dreptate ...
Am incercat un experiment : cu contu actual ; 10.000 spioni si un spy comander de level 5 ... am incercat 10 misiuni de plunder contra fostul meu cont , pe care am 0 anti spioni , nici un comander , nici un pct la hero sau reasearch pt anti-spy .. Rezultat : 2/10 reusite .. cam slab as zice tinand cont de diferenta de cifre Wink
Teoretic vorbind, nu prea imi explic ce ar fi putut opri spionii mei in a reusi misiunile Wink

Un lucru e clar .. e cam aiurea formula ...
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 5:25 pm    Post subject: Reply with quote

Continuand ideea de aici, misiunile de spy sunt foarte prost echilibrate.

De exemplu, m-am chinuit sa-mi cresc eroul specializat in assassination la lvl 10, ca sa pot reduce spy defence-ul prin atacuri de asasinare a anti-spy-lor jucatorilor. Si acum sa vad ca pot omora doar cateva zeci sau, rar, cateva sute de anti-spy, in conditiile in care am peste 50.000 de spy si skill destul de ridicat. Cum sa pot demonta apararea spy, a unui jucator? Pe langa asta, o misiune la nivelul meu costa 1,400,000 gold si rar din 10 misiuni, am peste 50% reusite. Ar trebui deasemenea ca in misiunea de spy sa dea informatii si despre spydefence/spyoffence.
Ar trebui macar cat ma costa pe mine misiunea, sa pot omora anti-spy in valoare de cat ma costa pe mine.
Pe de alta parte, la misiunile Village genocide, au fost cazuri cand am omorat si 4000 de oameni intr-o misiune.

Ceva echilibrari ar trebui facute.
Back to top
View user's profile Send private message
snootzy



Joined: 04 Jun 2005
Posts: 95
Location: Cluj-Napoca

PostPosted: Thu Sep 27, 2007 7:42 pm    Post subject: Reply with quote

ma si la mine cam lafel ..... doar 50% is succes chiar daca am si de 10 ori mai bun spy offenceul meu decat spy defenceul lor .. ideea e normal ca atata timp cat ai mai mult spy offence decat are spy defence adversarul sa castigi tu sigur dar sa-ti dea spre exemplu cand furi gold sau mancare sau succesul misiuni in functie de diferenta de la spy defeceul lui la spyoffenceul tau Wink
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Sep 28, 2007 4:02 pm    Post subject: Reply with quote

o sa incerc sa mai echilibrez din ele
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Page 7 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group