FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
new spy

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Bugs Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
speedy



Joined: 01 Aug 2005
Posts: 28

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 12:08 pm    Post subject: new spy Reply with quote

imi place cum arata noul spy, dar la ultima misiune nu mai arata logul. arata "Not enough spy missions available!" sau "Can't attack this target more than 10 times in 24 hours!!!" dupa caz.

la 10 atacuri vezi 9 loguri. pt atacul 10 trebuie sa te duci in loguri
Back to top
View user's profile Send private message
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 3:43 pm    Post subject: Reply with quote

mda ...
e mult mai bine.
Insa cred ca trebuie modificat la "Train>Hire Spies" sa apara inca o coloana unde sa fie afisate specializarile ca in misiuni., una sub alta.
Cred ca la specializare 1 trebuie inlocuit rosu ala, nu merge.

Io as pune linkuri pe numele comandantilor in locul formei de la Step1 , si as face un tabel asemanator celui cu misiuni(Name, Level, XP, Specialization) pt toti command disponibili, iar "step 1" l-as inlocui cu "Your Spies Commanders".

In pagina a doua(cea cu ambii pasi). in loc de "step 1" as pune" Commander on Mission" si detaliile sale(tabelul care este acum). Pe ultimul rand al tabelului as pune ceva de genul "Back to Commanders List" sau "Change Commander" (buton sau link nu conteaza) care sa ma duca la pagina cu un singur pas Smile.

As scoate aia "Use Bank" si as lua banii automat, daca are, indiferent daca sunt in banca sau nu.
Spy mission, Assasination Mission si Sabotage Mission le-as face cap de tabel si as pune bordura, ceva asemanatoar raportului final (bine poate alte culori.)

Daca imi mai trece ceva prin cap, revin.
_________________
n
=> ?
(k!)
k=0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 9:43 pm    Post subject: Reply with quote

inca nu l-am terminat din pacate.

mai am de lucru la el

Quote:
As scoate aia "Use Bank" si as lua banii automat, daca are, indiferent daca sunt in banca sau nu.


pai cred ca mai bine sa fie automat bifata, si doar daca vrei sa iti ia banii din trezorerie
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed Mar 21, 2007 1:23 am    Post subject: Re: new spy Reply with quote

speedy wrote:


la 10 atacuri vezi 9 loguri. pt atacul 10 trebuie sa te duci in loguri

fixed this bug
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Mar 21, 2007 10:07 am    Post subject: Reply with quote

De fapt am in cap situatia cand nu mai ai acces sa depui bani in banca, n-ai bani in "buzunar" si nici in banca sa faci misiunea, dar adunate amandoua permit execuatia.
Si daca genralizezi modul asta de plata e mai bine, cel putin pt. mine. De vre-o doua ori dupa ce am bifat banca, probabil viteza Shocked , am dat demolish in loc de build...... Confused

Si am o intrebare.
"Steal Gold" de unde ia banii? Banca sau "buzunar". Ma gandesc ca ar fi interesant daca astia ar reusi sa intre si prin banca.
Pe langa suma pe care o iau acum ceva de genul
(1000+7*suma(Lvl_spy))*nr_spy_ramas_misiune
cred ca suma variaza pe undeva intre 100.000 si 1.000.000. n-am facut toate calculele .... e doar idee.
_________________
n
=> ?
(k!)
k=0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed Mar 21, 2007 2:35 pm    Post subject: Reply with quote

dorazdu wrote:
De fapt am in cap situatia cand nu mai ai acces sa depui bani in banca, n-ai bani in "buzunar" si nici in banca sa faci misiunea, dar adunate amandoua permit execuatia.
Si daca genralizezi modul asta de plata e mai bine, cel putin pt. mine. De vre-o doua ori dupa ce am bifat banca, probabil viteza Shocked , am dat demolish in loc de build...... Confused

Si am o intrebare.
"Steal Gold" de unde ia banii? Banca sau "buzunar". Ma gandesc ca ar fi interesant daca astia ar reusi sa intre si prin banca.
Pe langa suma pe care o iau acum ceva de genul
(1000+7*suma(Lvl_spy))*nr_spy_ramas_misiune
cred ca suma variaza pe undeva intre 100.000 si 1.000.000. n-am facut toate calculele .... e doar idee.


Depinde cum prefera lumea, mie unuia imi place sa am mai multe optiuni si poate dintr-un motiv anume(sa ma dau mare sau sa atrag atacuri asupra mea) vreau sa am bani in trezorerie si sa ii cheltuiesc pe cei din banca.

Ar merge generalizarea in caz ca nu ai bani in intr-un loc sa ia automat din celalalt dar lasata si optiunea cu banca.

Banca este singurul loc safe unde banii nu se pot fura niciodata.
(Banca poate sa fie un alt regat fara sa aiba legatura cu regatul tau)
Cand vin spionii sau esti atacat iti iau doar banii care ii ai efectiv in regat, neavand legatura cu banca)
Eu asa m-am gandit.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Bugs Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group