FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
Despre nevoi

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
betzivulanonim



Joined: 13 Mar 2006
Posts: 33

PostPosted: Thu Jun 08, 2006 12:23 pm    Post subject: Despre nevoi Reply with quote

IDEE(poate k nu sunt primu):
ce ar fi daca atunci cand cumperi mai mult pamant la o anumita cota sa poti sa faci mai multe case fara sa creasca nivelul jucatorului neaparat.
Cei care joaca pe defense saracii (adica si eu) nu-si pot mari populatia decat cu extra house care de la un timp costa o karka de bani.Altfel trebuie sa astepte sa fie atacati ca sa faca level si sa mai construiasca cateva case amarate si pe deasupra sa mai si castige.E un dezavantaj cam mare
Back to top
View user's profile Send private message
chaso



Joined: 30 Oct 2005
Posts: 12

PostPosted: Thu Jun 08, 2006 1:34 pm    Post subject: Reply with quote

O idee si mai buna ! Pune mana si ataca ca sa faci bani.
Sa joci defensiv nu e o idee prea buna, sti vorba ca cea mai buna apararea e atacul. Wink
Logic vorbind apararea este buna ca sa aperi ceea ce ai, dar daca dupa cate am inteles nu ai mare lucru de aparat este inutila, pune banii in banca, in trade si scoate sabia din teaca ca rugineste degeaba.
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Fri Jun 09, 2006 10:18 am    Post subject: Reply with quote

o sa mearga in curand exp-ul per turn asa ca si jucatorii pur defensivi o sa poata sa joace
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
betzivulanonim



Joined: 13 Mar 2006
Posts: 33

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 12:23 am    Post subject: Reply with quote

cand faci un extra house(asta la un level ceva mai mare), nu zic ca pretul este exponential de la o casa la alta ca pana la urma de bani se face rost intr-un mod sau altu dar cere jocu niste resurse (wood,stone)parka ai face Casa Poporului, care daka nu te duci sa le cumperi nu le faci asa usor. in comparatie cu alte cladiri e exagerat. Se poate face ceva la treaba asta?


(in noaptea asta sunt in tura de noapte asa ca stau si debitez idei. Scz dak va dau prea mult de lucru)
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 2:18 pm    Post subject: Reply with quote

a fost indelung dezbatuta problema cu populatia sa fie sa nu fie limitata

cred ca de la inceputul jocului a tot fost problema asta si atunci solutia gasita a fost aceste extra case

pana si cei mai bogati vor ajunge pana la urma sa fie limitati la populatie prin simplul fapt ca nu o sa isi mai permita mai multe case

daca scad pretul dar formula ramane aceiasi o sa isi mai cumpere oamenii inca 100 de case dar apoi iar preturile vor ajunge la nivelul celor de acum

asa ca scaderea preturilor nu are rost
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group