FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
the tops

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 4:20 pm    Post subject: the tops Reply with quote

I think that beside the actual tops, it should also be an offence and defence top, because practicaly this are the most important . Also , i think that every player shoul be anounced on the start page on what place he is in every top , because it is important to a player to now how he stands ...
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Tue Feb 14, 2006 5:27 pm    Post subject: Reply with quote

nu stiu daca-i o idee prea buna.
Teoretic ar putea sa dea informatii gratiute despre atacul si def. potentialelor victime.

Insa cred ca ar fi interesant un top de genul "Putere Totala".
In calculul sau sa intre tot : atac+defensiva+spionaj+antispinaj.

Si bashar cred ca o ordonare a jucatorilor se poate face dupa punctaj.
Iar punctate sa fie toate cladirile pe care le construiesti {dar numarul lor > 1; adik nu cele de la upg} si toate unit din regat{arm+merc+pop}.

Bine acu` e de discutat daca upg si research se dea bonus de puncte.
io unul sunt contra. ele iti ofera posibilitatea de constructie sau iti intareste armata deci indirect sunt luate in calcul.
_________________
n
=> ?
(k!)
k=0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Tue Feb 14, 2006 6:35 pm    Post subject: Reply with quote

Cand am zis de un top atac - aparare , nu ma refer neaparat sa se posteze si bonusurile fiecaruia din top , ci doar locul .. si daca asta nu e bine , atunci macar fiecare din noi sa fim anuntati pe ce loc ne aflam ( fara sa ne vada ceialti locul ) Cred ca asta n-ar strica cu absolut nimic ....
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 9:19 am    Post subject: Reply with quote

da.
asa se poatre. chiar e indicat.

si cred ca trebuie sa apra ceva de genul : Def 1.584.557[rank 587]
si in pag HOME dupa valoare totala a off si def sa puna rank.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 10:36 am    Post subject: Reply with quote

Exact , sa stie omu pe ce loc e pe atac, aparare si cumulat, ca asa e normal... Ca degeaba e un top al soldatilor, si degeaba are lickachicken de 10 ori armata mai mare ca a mea, cand stiu ca am bonusul mai mare .... Adica vreau sa spun ca sunt topuri fara nici un sens, si topurile care ar trebui sa fie, nu sunt ... Si daca crede bashar ca e o idee proasta sa faca un top dupa atac , aparare ( ca da niste informatii in plus) macar pe pagina principala sa fie cum a zis dorazdu ... sa ne fie afisat la fiecare rankul ....
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 12:15 pm    Post subject: Reply with quote

ok
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
gamer



Joined: 23 Feb 2006
Posts: 4

PostPosted: Wed Mar 15, 2006 3:54 pm    Post subject: Reply with quote

Pt cei care sunt curiosi cum se prezinta topurile atac \ aparare ... i-am spionat eu pe toti Laughing , si topul arata cam asa:

Atac :
1. nightwolf 184196376
2. lorelei 178722668
3. mogul2005 175126008
4. mclush 157684732
5. bele 156075500
6. dj_maryus 152902993
7. motoba 148014750
8. racanu 133742291
9. csm 133285008
10. mac 120603786

Aparare :
1. zzz 207958167
2. omgstfu 198828263
3. dorazdu 159627606
4. speedy 158897250
5. amaranth 153171196
6. tyrande 149662046
7. carnatul 142203611
8. miclovan 138960105
9. KAOPTRO 135907609
10. lordadrian 133225329

Sper ca nu va suparati ca v-am scris si bonusurile .. oricum nu vad la ce ar fi asa mare secret Cool

Doar vreo 2-3 din astia mai bunii nam putut vedea bonusuirle ... in rest - toti ... sper ca n-am uitat pe nimeni Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Wed Mar 15, 2006 5:03 pm    Post subject: Reply with quote

Mda ... in fine, ca unii din noi poate aveau armata obosita, altii mai relaxata ... probabil ai mai si uitat cate 1-2 sa il bagi Wink , nu cred ca-s chiar exacte topurile ... dar imi place ca le vad afisate Laughing .
Pe mine personal nu ma deranjeaza ca mi-e afisat bonusul, dar sunt sigur ca pe unii ii deranjeaza ...
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Mar 16, 2006 9:01 am    Post subject: Reply with quote

Problema e alta....

gamer very poor 700 1 0

dupa cum vezi e lvl 1 => din punctul meu de vedere un bug.
Lasa pe oricine, indiferent de nivel sa scaneze.
bine vor spune unii ca daca am ajuns nivel mai mare sa bag oameni si in spionaj si contraspionaj .......Insa nu ma impiedica in felul asta nimic sa-mi fac un alt user sa-l tin jos si sa-l specializez in spionaj. Daca o sa fie treaba cu furatul tehnologiei....toti vor dispune de aproape toate tehnologiile.....

Unii vor cerceta si unii vor profita ....

Ati prins ideea.....

Offtopic: bashar daca faci treaba cu research si upg la spioni si contraspioni ar fi bine sa gandesti si ceva de genul "Spionii nu pot fura o tehnologie cu nivelul mai mare decat al nivelul lor".
Mai pe romaneste.
Nu poti fura Materiale Constructie nivel 10 daca tu ai spioni lvl 7.
Cel mai logic ar fi ca in momentul ala cel ce a facut spionaj reusit sa aiba disponibil Material Constructie nivel7.{pretul research sa-i sara automat la lvl8.}
Iar spionii sa-i fie in liber pt vreo 7 zile. Adik sa nu mai poata face spionaj tehnologic pt o perioada de timp. Plus ca un spionaj tehnologic nereusit trebuie sa duca la pierderi in randul spionilor.
_________________
n
=> ?
(k!)
k=0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu Mar 16, 2006 11:54 am    Post subject: Reply with quote

noul spy este aproape gata

si va fi si cu restrictie de level ca la atac si oricum va trebui sa iti si cumperi generali spioni pentru a avea acces la misiuni asa ca nu va fi usor
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Mar 16, 2006 11:55 am    Post subject: Reply with quote

bashar wrote:

si va fi si cu restrictie de level ca la atac si oricum va trebui sa iti si cumperi generali spioni pentru a avea acces la misiuni asa ca nu va fi usor

ce-s aia generali spioni ?
_________________
n
=> ?
(k!)
k=0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Thu Mar 16, 2006 12:23 pm    Post subject: Reply with quote

niste spioni care au exp si level si poti sa ai doar 3 si fiecare e specializat intr-un tip de misiune si fara ei nu vei avea acces la misuni
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group