FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
error? morale+ fatigue

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Bugs Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lorelei
Developer


Joined: 02 Mar 2005
Posts: 29

PostPosted: Wed Feb 22, 2006 8:19 am    Post subject: error? morale+ fatigue Reply with quote

salut .... m'am trezit (efectiv) peste noapte cu 0 la moral si fatigue .... cand, aseara pe la 8 ... era 100 morale, si ~ 80 fatigue (very good, parca)


inca nu inteleg ... puate ceva cafa ajuta. daca ajuta, mai revin.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Guest






PostPosted: Wed Feb 22, 2006 10:28 am    Post subject: Reply with quote

Da si eu am patit ceva asemanator, insa si mai subit. Chiar acum 10 min am intrat pe joc si aveam 99/100 la morale/fatigue, am atacat de vreo 5-6 ori si m-am trezit cu 2/-2 la morale/fatigue.
Back to top
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Wed Feb 22, 2006 10:29 am    Post subject: Reply with quote

Iarasi nu m-am logat Sad, that's me ^^.
Back to top
View user's profile Send private message
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Wed Feb 22, 2006 10:34 am    Post subject: Reply with quote

Am patit din nou faza cu morale/fatigue, dupa ce am dat cateva atacuri.
Back to top
View user's profile Send private message
dj_maryus



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 189
Location: Buzau

PostPosted: Wed Feb 22, 2006 10:39 am    Post subject: Reply with quote

si eu .. dupa ce am dat acu vreo 50 atacuri mam trezit cu morale: normal(2) , desi mereu aveam 100 ... dar la mine fatigul e normal
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed Feb 22, 2006 11:56 am    Post subject: Reply with quote

am reparat
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Wed Feb 22, 2006 11:58 am    Post subject: Reply with quote

cred ca are legatura cu religia.

de ex: pe contul meu de offence (nightwolf) unde am pus people in temple, totul e ok;
pe contul de defence (tyrande) a scazut moralul si fatigue ca si la voi (n'am pus nici un om in temple)
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed Feb 22, 2006 12:00 pm    Post subject: Reply with quote

am facut niste noi modificari la sistemul de update al victimei dupa ce il ataci sa rezolv si bugurile vechi in care varia defencul aiurea cand il atacai de mai multe ori

am pus la toata lumea fatigue=100 si morale =100 si acum ar trebui sa mearga ca inainte
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bele



Joined: 27 Apr 2005
Posts: 103
Location: Timisoara

PostPosted: Wed Feb 22, 2006 12:16 pm    Post subject: Reply with quote

Nu stiu daca e legat de modificarile recente pe care zici ca le-ai facut, dar l-am atacat spre exemplu pe cirnatul care avea 145 mil defence, si dupa atac, am vrut sa-l mai atac odata, bine ca am dat spy mai intai, defenceul ii sarise la 157 mil. Exclamation Question Shocked

Este posibil asa ceva? In general ii mai scade cu putin dupa ce il ataci cu succes pt ca ii mai scade moralul plus ca ii mai mor ceva soldati.

PS: si in cazul in care l-am atacat pe miclovan i-a crescut defence-ul dupa primul atac de la 137 mil la 147 mil !?

Ma gandesc ca e posibil sa nu se fi actualizat la ei moralul/fatigue decat dupa ce i-am atacat eu si de aia le-a crescut defence-ul. Sau ??
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed Feb 22, 2006 12:26 pm    Post subject: Reply with quote

tocmai am pus la toata lumea 100 morale 100 fatigue

updatul victimei se face deabia dupa ce se termina atacul asa ca probabil l-ai atacat cu valorile lui vechi de fatigue si morale si dupa ce s-a terminat s-a recalculat totul cu 100 fatigue si 100 morale(sau 97 fatigue si 98 morale - depinde cat i-a mai ramas dupa lupta cu tine)

o sa mai apara anomalii din acestea un timp(pana cand se va recalcula la toata lumea cum trebuie)
apar mai ales la conturile inactive

sau scaderi bruste de defence in caz ca victima se inbolnaveste de weakness
sau scaderi datorate de faptul ca nu mai are destul pamant=>ii pleaca muncitorii=>nu mai are destula hrana=>ii mor mercenarii

dar toate astea se intampla deabia dupa primul atac asa ca primul atac se efectueaza cu datele nerecalculate

Quote:
Ma gandesc ca e posibil sa nu se fi actualizat la ei moralul/fatigue decat dupa ce i-am atacat eu si de aia le-a crescut defence-ul. Sau ??


exact asa e facut sistemul
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Bugs Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group