FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
Sugestie

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
urssulicas



Joined: 01 May 2005
Posts: 4

PostPosted: Sat Jul 02, 2005 5:05 am    Post subject: Sugestie Reply with quote

Schimbati formula de atac...Ca nu mi se pare normal cum e acum...il atac pe unul cu apararea aproape cat atacul meu...Castig batalia...si iau praful de pe toba bani...Si pe unul care saracul abia se apara..il jumulesc de tot...Cum vreti voi sa se dezvolte astia slabi Question Question Question Aia care sunt puternici...se descurca oricum...Si in plus...sa vezi frica pe unii(care se cred strong-eri)...Nu o sa mai stea cu banii la vedere...ca nu se stie Razz Asta ar duce la cel putin dublarea atractiei fata de joc...Admini...ganditi si voi...Ideea e sa lasati sa se dezvolte cat mai multi jucatori...in special cei slabi... Exclamation Exclamation :!:Si la varful clasamentului...o sa iasa razboiul stelelor...Si eventual triplati numarul de soldati care mor in atacuri...asa ar fi incurajati cei defensivi...
Back to top
View user's profile Send private message
gavroche



Joined: 07 Jun 2005
Posts: 39

PostPosted: Sun Jul 03, 2005 6:13 am    Post subject: Reply with quote

buna idee urssulicas , daca diferentza dintre atac shi aparare este mica sa se fure mult... daca este mare sa se fure putin...
Back to top
View user's profile Send private message
`2pac4you`



Joined: 18 Mar 2005
Posts: 120

PostPosted: Sun Jul 03, 2005 10:29 am    Post subject: Reply with quote

despre formula de atack sa mai vorbit dar nu prea se vad rezultatele!!!treaba e ca daca sar egala bonusurile de la defence cu cele de la ofence ar fi mai echilibrat jocul catusi de putin!!!dar oricum mai sunt chestii de inmplementat si dupe ce o sa se puna acele lucruri noi atunce se vor repara toate greselile si se va da reset la joc !!!atuncea se va juca cu adevarat nu ca acuma !!acuma aproape toti au cel putin o ferma dupe care sa se ingrase si el!!!
Back to top
View user's profile Send private message
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Sun Jul 03, 2005 5:06 pm    Post subject: Reply with quote

foaaarte interesant ... Razz

pai atunci ce sens ar mai avea sa faca cineva trupe pentru aparare? ii complet aiurea ce spuneti voi!

pentru ca de asta iti faci arcasi si cladiri de aparare. tocmai sa nu poti lua asa multi bani. iar cei saraci ... is saraci numai din cauza lor.
Back to top
View user's profile Send private message
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Jul 04, 2005 9:12 am    Post subject: Reply with quote

Eu n-am ferma ... si ma descurc ....

NightWolf are dreptate, la ce naiba am bagat atatea bani in defensiva doar ca sa fiu sigur ca am sa castig o lupta ..., iar atunci cand o pierd sa-mi ia unul tot ... daca se schimba formula atunci sunt nevoit sa ma reprofilez ...
Si stii ce-o sa fac ... o sa-mi fac toata armata taranii ii bag pe camp la produs.... si cand consider ca trebuie sa urc nivelul ii antrenez campioni ... si dupa ce urc o iau de la capat cu taranii....

Si atunci o sa vrei iar sa schimbi formula.... Question
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
urssulicas



Joined: 01 May 2005
Posts: 4

PostPosted: Sat Jul 09, 2005 3:28 pm    Post subject: Reply with quote

Voi nu stiti ce spuneti..." iar atunci cand o pierd sa-mi ia unul tot "...
Laughing Laughing Laughing
Pai cine te pune sa stai cu milioane pe tine...Mi se pare normal...daca te vad cu bani multi...sa ti-i sterpelesc...Asta e si farmecul...ca e joc interactiv...nu sezatoare de babe...Si daca esti defence_er...Joaca atunci defence...Si fa-ma sa nu te pot lua cu atacul meu...fi tare...Ideea e ca s-ar juca altfel...Si m-as mandri ca i-am luat lu' nush ce jucator puternic o gramada de bani...Mie imi place panda...Si nu ma supar cand altii ma prind cu bani multi si mi-i iau...(poate va intrebati de ca are succes teribil un anumit joc...de razboi...in care in medie sunt aproape 100 de jucatori online)Asta e jocul...
Acum sunt 2-3 puternici...Dar sa fie 20 la acelasi nivel? Cum ar fi jocul? Abia atunci s-ar vedea cine gandeste...Asa ca nu va mai smiorcaiti pt banii cu care stati pe voi...Nu iti convine sa mai bagi aparare...nu mai baga...dar eu nu cred ca vei face asa...Astazi i-am luat vreo 7 mil nush cui...si mi i-a luat inapoi dupa aceea Laughing Laughing Laughing Bravo lui...Asta pt ca ar fi trebuit sa bag si in aparare ceva..ca nu ma lua altfel...Deci eu voi baga si atac si aparare de acum..proportional...Si sper sa cresc sa fiu cel mai tare in aparare si la fel in atac...Asta e scopul jocului...
Prea stati voi astia cu aparare mare fara griji...Intrati o data pe saptaman in joc...si aveti pretentia sa folostiti milioanele care s-au strans...Daca s-ar implementa ideea mea...Ati incepe si voi sa puneti mintea la conrtributie...
Si daca ai de gand sa scoti din banca zeci de milioane...si ii pierzi...Esti cel mai mare fraier...pt ca e aproape imposibil sa ii pierzi daca te misti repede...Asa ca e vorba doar de banii care se fac dupa un turn...Si pe aia mi se pare normal sa ti-i iau...defence-rule fricos...Invata sa si pierzi...Chiar daca gandesc unii sa nu mai joace defensiv...si sa se reprofileze pe atac...Tot o vor face...tot vor baga si aparare...Fac pariu...Ca atunci cand vezi ca te-a depasit cu putin...faci orice sa cresti peste el...sa nu te mai poata lua... Laughing Laughing Laughing
Babelor...muieri fricoase... Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Sat Jul 09, 2005 10:57 pm    Post subject: Reply with quote

hmm. esti cam pe langa jocu' asta si nu prea intelegi tu bine ideea de atac si de aparare ...

io zic sa mai studiezi o vreme si dupa aia sa treci pe aici sa ne mai spui aberatii de genu' asta Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
urssulicas



Joined: 01 May 2005
Posts: 4

PostPosted: Sun Jul 10, 2005 1:20 am    Post subject: Reply with quote

Grait-a baba...etete...Crezi ca daca esti de mult timp pe jocul asta...ai si experienta...domnu' profesor...? Habar n-ai ce joci...Ideea e ca daca te inving...iti iau tot..indiferent de cat de mare ai tu apararea...Cauta si studiaza ce vrei tu...o sa afli ca ceea ce spun eu...zace in toate exemplele posibile...incepand cu istoria...Daca erai un super jucator...nu plangeai asa dupa bani...Poti lasa filozofia deoparte...lucrurile sunt clare...Inteleg mai mult decat vrei tu sa pricepi din jocul asta...
Probabil ca la cat suferi...ai boci 2 saptamani ca te-a luat unul care abia s-a apucat de jocul asta... Laughing Laughing Laughing Iti recomand bordurile de beton...preventiv...e mai bine decat sa te dai cu neuronii de pereti de ciuda...Si am spus ca eu o sa bag si aparare proportional...si am spus si de ce...Invata sa pricepi ceea ce citesti...Am dat si raspunsul la tampenia ta cu ce rost ar avea sa bagi aparare...
Aici ar trebui sa aiba loc discutii in legatura cu sugestia mea...replica ta nu e decat un exemplu de inteligenta din partea ta...Aia lipsa:)) Ca in ceea ce priveste aerele...ai cat cuprinde...
Back to top
View user's profile Send private message
dorazdu



Joined: 17 May 2005
Posts: 193
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Jul 11, 2005 8:09 am    Post subject: Reply with quote

urssulicas wrote:
Voi nu stiti ce spuneti..." iar atunci cand o pierd sa-mi ia unul tot "...
Laughing Laughing Laughing
Pai cine te pune sa stai cu milioane pe tine...Mi se pare normal...daca te vad cu bani multi...sa ti-i sterpelesc...Asta e si farmecul...ca e joc interactiv...nu sezatoare de babe...Si daca esti defence_er...Joaca atunci defence...Si fa-ma sa nu te pot lua cu atacul meu...fi tare...Ideea e ca s-ar juca altfel...Si m-as mandri ca i-am luat lu' nush ce jucator puternic o gramada de bani...Mie imi place panda...Si nu ma supar cand altii ma prind cu bani multi si mi-i iau...(poate va intrebati de ca are succes teribil un anumit joc...de razboi...in care in medie sunt aproape 100 de jucatori online)Asta e jocul...
Acum sunt 2-3 puternici...Dar sa fie 20 la acelasi nivel? Cum ar fi jocul? Abia atunci s-ar vedea cine gandeste...Asa ca nu va mai smiorcaiti pt banii cu care stati pe voi...Nu iti convine sa mai bagi aparare...nu mai baga...dar eu nu cred ca vei face asa...Astazi i-am luat vreo 7 mil nush cui...si mi i-a luat inapoi dupa aceea Laughing Laughing Laughing Bravo lui...Asta pt ca ar fi trebuit sa bag si in aparare ceva..ca nu ma lua altfel...Deci eu voi baga si atac si aparare de acum..proportional...Si sper sa cresc sa fiu cel mai tare in aparare si la fel in atac...Asta e scopul jocului...
Prea stati voi astia cu aparare mare fara griji...Intrati o data pe saptaman in joc...si aveti pretentia sa folostiti milioanele care s-au strans...Daca s-ar implementa ideea mea...Ati incepe si voi sa puneti mintea la conrtributie...
Si daca ai de gand sa scoti din banca zeci de milioane...si ii pierzi...Esti cel mai mare fraier...pt ca e aproape imposibil sa ii pierzi daca te misti repede...Asa ca e vorba doar de banii care se fac dupa un turn...Si pe aia mi se pare normal sa ti-i iau...defence-rule fricos...Invata sa si pierzi...Chiar daca gandesc unii sa nu mai joace defensiv...si sa se reprofileze pe atac...Tot o vor face...tot vor baga si aparare...Fac pariu...Ca atunci cand vezi ca te-a depasit cu putin...faci orice sa cresti peste el...sa nu te mai poata lua... Laughing Laughing Laughing
Babelor...muieri fricoase... Laughing Laughing Laughing


Nu e razboi, deci sunt alte reguli ...
Cat despre babe, muieri, neuroni - eu zic sa citesti mai intai pe forum si dupa asta sa vorbesti ...
_________________
n
=> ?
(k!)
k=0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nightwolf



Joined: 24 May 2005
Posts: 146

PostPosted: Mon Jul 11, 2005 10:12 am    Post subject: Reply with quote

he he he. s'a trezit din hibernare si incepe sa maraie aiurea ... lol.

pai ia sa vedem ...

atunci cand ataci pe cineva iei tot ... perfect adevarat! numai ca iei tot ce gasesti. daca nu mai gasesti mare lucru asta se datoreaza apararii. pentru ca atata timp cat tu ataci si apararea te tine in loc, oamenii de incredere ai imparatiei cara tot ce pot si este de valoare. cu cat apararea e mai puternica, cu ata tu pierzi mai mult timp si ei cara mai mult. la final, tu razi tot ce prinzi (ca doar castigi) numai ca majoritatea aurului a cam disparut ... Smile)

cam asa ar fii ideea. ar trebui sa mai citesti despre razboaiele medievale, puisor, si dupa aia sa vii sa latri pe aici. jocul asta are o logica. pacat ca tu nu o vezi ... Razz
Back to top
View user's profile Send private message
urssulicas



Joined: 01 May 2005
Posts: 4

PostPosted: Tue Jul 12, 2005 3:19 pm    Post subject: Reply with quote

Asta e logica voastra...pt ca asa ganditi voi...Dar voi nu vreti altceva decat un joc monoton...la care sa stai pe ganduri cu orele...Ce poti cere mai mult...
Tare sunt curios pe unde goleau respectivii proviziile...Probabil cu elicopterul...precum raposatu'...De stare de asediu n-ai auzit matale???E ca atunci cand stau cu f5 pe tine...in...cerc...uitule...
Ai o viziune a ta...proprie si personala asupra jocului...Asa ti-a nazarit matale sa joci...si pas de a mai schimba ceva...Imi mentin ideea ca va ofticati cat cuprinde pt bani...E un joc...invatati sa si pierdeti...
Si inca ceva domnu' cu coada...(eu nu am...de aceea precizez...ca sa ne diferentiem...)...Un regat sarac...atacat...isi revine din nimicul lui...la starea de nimic dinainte de atac...Pt ca nu are mult de reconstruit...Dar cand un regat bogat este cucerit...de regula dureaza mult pana isi revine...
Se pare ca tu esti atat de inchistat in ingamfarea ta de nu pricepi nimic...Dar nu e nimic...am rabdare cu tine...O sa iti explic pana pricepi si matale...Ai pomenit de istorie...Sa stii...ca toti cuceritorii...strangeau bogatii din atacurile asupra unor regate avute...Si nicidecum atacand pe saracii din Somalia...Sper ca anul asta intelegi si tu logica mea...Daca am castigat un atac asupra ta...tinand cont de faptul ca esti puternic...vreau sa simti asta la buzunar...si eu la fel...
(Vad ca ai o cultura "muzicala" cat cuprinde...domnu' care urli la luna...Ursu' latra...lupu'...ce dreaq face...ca nu ma pricep Laughing Laughing Laughing)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group