FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
Noi researchuri.

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lord_avu



Joined: 06 Mar 2005
Posts: 13

PostPosted: Wed May 25, 2005 12:56 am    Post subject: Noi researchuri. Reply with quote

Sa fie un research care sa dea cate 5 cetateni in plus pe casa cu 3 nivele.
Research care sa ieftineasca armele.
Altul care sa scada procentul de case noi de la 5% cu cate 1% pe nivel dar sa apara dupa ce ai facut 100 de extra houses.
Research care sa creasca procentul de bani care il baga automat in banca.
Research care sa creasca moralul automat. Primu nivel odata la 8 ture al doilea la 4 ture si ultimul la 2 ture.
Research sa moara mai putini oameni pe atac.
Daca mai imi vin idee mai zic. Mai ziceti si voi daca aveti.

Daca ai limitari de cate researchuri poti sa faci cand se introduc researchuri noi sa ai posibilitatea sa alegi altul.
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed May 25, 2005 7:05 pm    Post subject: Reply with quote

aha o sa bag weekendul asta noi researchuri
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Thu May 26, 2005 6:55 pm    Post subject: Reply with quote

II aiurea sa faci research sa moara mai putin oameni pe atac ... ca dupa aia tre' sa faci si research ca sa moara mai putin oameni la aparare si ne invartim in juru' cozii ...

mai bine ar fi sa se plateasca fiecare research ...
si atunci iti alegi de care faci. ca acum poti sa faci research cat te taie capu' ca'i gratis Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
lord_avu



Joined: 06 Mar 2005
Posts: 13

PostPosted: Fri May 27, 2005 6:10 am    Post subject: Reply with quote

Mah n-am zis sa fie research numai pt ofense. Am zis sa moara mai putini oameni pe atac.

Ex A il ataca pe B si pierde ii mor 10 oameni cu researchu ii mor 9/8/7 si B pierde 5 ca a castigat dar cu researchu pierde nush 4/4/3
A il ataca pe B si castiga si ii mor 6 oameni cu researchu 5/4/4 iar defenderu pierde 8 iar cu research pierde /7/7/6

Si vrei sa coste? Nici o problema am 160 de milioane in banca. Din partea mea faceti un research 10 milioane. Dar la cati crezi ca o sa convina suma asta?
Back to top
View user's profile Send private message
anjel



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 86

PostPosted: Fri May 27, 2005 10:10 am    Post subject: Reply with quote

he he he

las' ca bani de research se strang Wink (o casa costa mai putin la tine?)

iar cu cati mor, din cate am vazut io, nu ii un numar fix. si din ce am mai citit pe forum ii legata formula si de un random number ...

da' ar fi o chestie interesanta ca in loc de research pentru cati sa moara (sau sa nu moara) sa fie o chestie de genul veteran ... cu cat dai mai multe lupte sa ai trupe mai bune (mai experimentate); nu conteaza ca ataci sau te aperi ... (ceva in genul cum era la panzer general ...). atunci ar creste si offence (la cei care ataca) si defence (la cei care se apara), mor mai putini ... ceva de genul asta.
Back to top
View user's profile Send private message
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Fri May 27, 2005 11:30 pm    Post subject: re Reply with quote

bai dar cat ofense si defense mai vreti, nu cred ca sunt la nici un joc online cifre d-astea astronomice, ce naiba unii au ajuns la 100 de milioane atac, mi se pare aberant. si formula e gresita, la o armata de 20 de mii de oameni io zic sa moara cel putin 100-200 la un atac, dar sa merite, adica sa castigi ceva din atacul ala, nu doar 1 land si ceva banuti.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group