FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
 
 
 
sugestie

 
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report
View previous topic :: View next topic  
Author Message
levent1402



Joined: 15 Feb 2005
Posts: 27

PostPosted: Sat Apr 02, 2005 10:50 am    Post subject: sugestie Reply with quote

se urca prea repede la nivelurile mici..

inca o sugestie...atacurile sa se permita in functie de populatie nu de experienta.

de ex...unu cu 3000 de oameni sa nu poate ataca unu cu 1000 de oameni

ceva de genul asta
Back to top
View user's profile Send private message
`2pac4you`



Joined: 18 Mar 2005
Posts: 120

PostPosted: Sat Apr 02, 2005 11:00 am    Post subject: Reply with quote

ai dreptate ataci de 2 3 ori si esti deja lev 2 ar trebui marite pragurille de experienta la nivelele mici
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sat Apr 02, 2005 12:26 pm    Post subject: Reply with quote

io vroiam sa renunt la nr de atacuri si sa fie ceva in functie de fatigue si morala adika daca esti obosit si morala joasa sa nu poti ataca sau daca esti la maxim de obosit sa nu poti ataca de loc
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
`2pac4you`



Joined: 18 Mar 2005
Posts: 120

PostPosted: Sat Apr 02, 2005 12:33 pm    Post subject: Reply with quote

da e foarte bine si ajea dar si cu puncet de atack e bine pt ca te mai si limiteaza atacurile
ajea fatigue poti sa te duci la scazut si sa tot sa poti ataca
lasa ca e mai bine ajea cum e dar sa vina mai multe puncet de atack pe turn
si sa maresti pragurile de experienta la lev mici
Back to top
View user's profile Send private message
vandasnic



Joined: 18 Mar 2005
Posts: 46

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 8:16 am    Post subject: Reply with quote

pai vei fi mai limitat cu fatigue, fii sigur
dar la monstri ar fi bine sa nu-ti pape fatigue ca n-are sens; si puse skiluri la erou sa-ti creasca fatigue si morala, cu cat ai morala mai multa sa obosesti mai greu, ca acum morala nu prea face nimik, si morala tot sa creasca

poate mai pui si onoare, pleci de la peasant cu eroul pana la imparat, peasant,knight,lord, blabla....

apropos, research weapons mai face ceva?..
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 10:34 am    Post subject: Reply with quote

ok
da research lucrez la el si va fi o noua pagina unde iti vei face research in mai multe domenii si va dura un timp pana se va face fiecare research
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Wed Apr 06, 2005 5:06 pm    Post subject: re Reply with quote

hai sa postez aici o sugestie ca tot se numeste topicul asa:
bashar te org pune pe pagina fiecarui jucator - pagina aia pe care o accesezi cand incerci sa-l ataci sau sa-l spionezi - numarul de atacuri pe care le mai poti da impotriva lui, ca io tre sa stau sa ma uit mereu in log sa vad cand a mai trecut o zi de la ultimul atac, asa doar dai click pe el si scrie colo in colt you have 2 more attacks on him for this day. si faza asta ar merge bine altfel, nu sa fie atacurile la 24 de ore ci la zi, adica la 00:00 noaptea sa se reumple atacurile, si sa le poti da pana la 00:00 a doua zi, apoi sa revina, in felul asta o sa poti da in 23:59 - 00:01 10 atacuri contra unui singur om(daca nu le-ai dat toata ziua), da' nu cred ca o sa faca cineva asa ceva.
Back to top
View user's profile Send private message
budist



Joined: 12 Feb 2005
Posts: 94

PostPosted: Wed Apr 06, 2005 5:09 pm    Post subject: Reply with quote

nu e buna sugestia ta. Ca dai la 23:59 shi la 00:01. Un fel de mass atack. Lasa-le cum sunt ca e normal shi ca e bine.
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Wed Apr 06, 2005 5:22 pm    Post subject: Reply with quote

da are dreptate budist

si o sa pun azi ce ai sugerat nightvol
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
piem



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 120

PostPosted: Wed Apr 06, 2005 6:03 pm    Post subject: Reply with quote

Nu sunt de acord cu ce ai propus nightvol. Cred ca e mai bine cu sistemul de 24h de la ultimul atac nu sa se reseteze la fiecare 24h.
Back to top
View user's profile Send private message
nightvol



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 199
Location: Slatina

PostPosted: Wed Apr 06, 2005 6:12 pm    Post subject: re Reply with quote

ok deci ideea aia n-a fost prea buna Smile
mersi ca bagi aia cu atacurile ramase bashar Smile ca ma saturasem sa intru pe logu ala sa ma uit
Back to top
View user's profile Send private message
terroare21



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 2

PostPosted: Mon Apr 11, 2005 8:23 pm    Post subject: Reply with quote

bashar,mai am si eu o sugestie si am zis sa o pun aici....
in legatura cu spionajul ar fi mai cool daca spionii ar putea avea mai multe misiuni disponibile si dupa ce spionezi sa capete experienta spionul...si sa creasca in level...adik sa poti sa furi bani...(nu in numar mare) sau sa poti sabota cladiri sau omora soldati...astfel ar fi mai diversificat jocul...
adik in loc de 100 de apioni tu ai unul care are anumite atribute (steal, inteligence,infiltration, etc)si in functie de aceste atribute ar avea o anumita sansa sa reuseasca misiunea...
iar numarul lor sa fie in functie de level...ce zici?as mai avea cateva idei legate de armata...eu zic ca e o idee buna ca sa te poti baza si pe alte lucruri inafara de armata...
P.S. imi place jocul...ati facut o treaba buna...Tineti-o tot asa....
Back to top
View user's profile Send private message
terroare21



Joined: 20 Oct 2004
Posts: 2

PostPosted: Mon Apr 11, 2005 8:34 pm    Post subject: Reply with quote

si in legatura cu armata ai putea pune un fel de legiuni in loc de soldati pentru o organizare mai buna a armatei...adik in loc de 2000 de campioni poti avea 4 legiuni a cate 500 de campioni!astfel daca vrei sa ataci unul poti sa ataci doar cu 3 legiuni de exemplu...sa fie inca un meniu cand ataci cu mai multe butoane cum ar fi "atack with all Legions" sau Select Legions"si cand ataci un monstru sa nu il ataci cum ataci pe oricine!de ex trimiti 3 legiuni si acele legiuni iti sunt indisponibile ptr un turn sau 2 ca sunt plecate dupa monstru...ce zici?e o idee buna?
si atacul ar putea fi de mai multe feluri...de exemplu sa poti sa-i dai pillage sau conquest...la conquest, daca castigi ar trebui sa-ti plateasca un tribut de 10% ,iar daca ii da altul conquest,devine colonia lui si ii plateste lui 10%, sa nu treb sa-i plateasca cineva la 10 insi cate 10%...si in plus colonia ta tu nu o ataci nu?si ai putea chiar s-o aperi cu o legiune de-a ta impotriva pradatorilor Very Happy
gandeste-te ca eu cred ca sunt idei foarte bune Smile
Back to top
View user's profile Send private message
bashar
Forum Admin


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 1442
Location: Bucharest

PostPosted: Mon Apr 11, 2005 10:29 pm    Post subject: Reply with quote

la monstri oricum asa o sa fie cu trimisul soldatilor pt mai multe turnuri

chestia cu colonia nu prea e buna pt ca cei slabi sigur vor deveni vasali la cei puternici

la spioni e buna
la soldati e cam greu de facut asta
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    raceconflicts.com Forum Index -> Suggestion Report All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group